Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА АЛГОРИТМИ ЕФЕКТИВНОЇ ОБРОБКИ РЕЗУЛЬТАТІВ ВИМІРЮВАЛЬНОГО ЕКСПЕРИМЕНТУ

МЕТОДИ ТА АЛГОРИТМИ ЕФЕКТИВНОЇ ОБРОБКИ РЕЗУЛЬТАТІВ ВИМІРЮВАЛЬНОГО ЕКСПЕРИМЕНТУ

Назва:
МЕТОДИ ТА АЛГОРИТМИ ЕФЕКТИВНОЇ ОБРОБКИ РЕЗУЛЬТАТІВ ВИМІРЮВАЛЬНОГО ЕКСПЕРИМЕНТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,29 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА СПОЖИВЧОЇ ПОЛІТИКИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
МЕТРОЛОГІЇ
Штефан Наталя Володимирівна
УДК 621.317
МЕТОДИ ТА АЛГОРИТМИ ЕФЕКТИВНОЇ ОБРОБКИ РЕЗУЛЬТАТІВ ВИМІРЮВАЛЬНОГО ЕКСПЕРИМЕНТУ
05.11.15 - Метрологія та метрологічне забезпечення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському національному університеті
радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Захаров Ігор Петрович, ХНУРЕ,
доцент кафедри метрології та вимірювальної техніки
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Клейман Олександр Самуїлович,
Харківський державний науково -
дослідний інститут метрології,
начальник науково-дослідної
лабораторії
кандидат технічних наук, доцент
Щапов Павло Федорович,
Національний технічний університет
”ХПІ”, доцент кафедри вимірювально-
інформаційної техніки
 
Провідна установа: Національний технічний університет
України “Київський політехнічний
інститут”
Захист дисертації відбудеться 09 квітня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.827.01 при Харківському державному науково-дослідному інституті метрології за адресою: 61002, Харків, вул. Мироносицька, 42, ХДНДІМ.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці ХДНДІМ.
Автореферат розісланий 04 березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доц., к.т.н. І.Ф. Дем’янков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Методи та алгоритми обробки результатів вимірювального експерименту, що регламентовано нормативною літературою для загального застосування, широко використовуються при виконанні контрольно-перевірочних і прецизійних вимірювань, статистичному приймальному контролі якості продукції, наукових дослідженнях тощо. Ці методи розроблені в 70-80 р. на основі моделі нормального закону розподілу випадкової похибки вимірювань і вимагають значний обсяг повторних спостережень.
Аналогічний підхід здійснено у настанові з виразу невизначеностей для оцінювання невизначеностей вимірювань статистичними методами (за типом А).
Однак, теоретичні та експериментальні дослідження багатьох авторів показали, що закон розподілу результатів спостережень досить часто відрізняється від нормального. Крім того, сучасні вимоги до одночасного підвищення швидкодії та точності вимірювальної апаратури, а також необхідність зниження витрат на проведення вимірювального експерименту, призводить до обмеження обсягу повторних спостережень. За цих умов випадкова складова похибки стає домінуючою в порівнянні з невиключеною систематичною похибкою. Крім того, надмірні похибки та промахи, які присутні у вибірках, легше маскуються під випадкові, і через це можуть бути не виявлені існуючими методами.
Перераховані обставини знижують ефективність та коректність алгоритмів обробки даних, що застосовуються. Тому побудова методів та алгоритмів коректної обробки даних, що враховують їх розподіл і дозволяють знизити часові та матеріальні витрати на проведення експерименту, є важливою та актуальною науково-технічною задачею.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано у відповідності з планом наукового напрямку кафедри метрології на вимірювальної техніки Харківського національного університету радіоелектроніки за темами “Розробка інформацій-вимірювального комплексу для електромагнітного моніторингу навколишнього середовища” (номер держреєстрації 0101U005127), "Розробка енергоефективних і екологічних технологій та технічних засобів використання електромагнітної енергії в промисловому і агропромисловому комплексі" (номер держреєстрації 0101U005128), які затверджені листом Міністерства освіти України №15/20-148 від 08.02.2001 р., "Розробка методів і засобів підвищенні ефективності використанні електромагнітної енергії в промисловому та агрокомплексі", яка затверджена наказом Міністерства освіти України №633 від 05.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА АЛГОРИТМИ ЕФЕКТИВНОЇ ОБРОБКИ РЕЗУЛЬТАТІВ ВИМІРЮВАЛЬНОГО ЕКСПЕРИМЕНТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок