Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНОГЕНЕЗ КЛИНОПОДІБНОСТІ ТА ТОРСІЇ ПРИ СТРУКТУРАЛЬНОМУ СКОЛІОЗІ

МЕХАНОГЕНЕЗ КЛИНОПОДІБНОСТІ ТА ТОРСІЇ ПРИ СТРУКТУРАЛЬНОМУ СКОЛІОЗІ

Назва:
МЕХАНОГЕНЕЗ КЛИНОПОДІБНОСТІ ТА ТОРСІЇ ПРИ СТРУКТУРАЛЬНОМУ СКОЛІОЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,02 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Міністерство охорони здоров’я України
Український науково-дослідний інститут травматології та ортопедії
ХАТУМ ХАЛЕД КАРІМ
УДК 616.711-007.55-092/531.768/
МЕХАНОГЕНЕЗ КЛИНОПОДІБНОСТІ ТА ТОРСІЇ
ПРИ СТРУКТУРАЛЬНОМУ
СКОЛІОЗІ
14.01.21 – “Травматологія та ортопедія”
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському науково-дослідному інституті травматології та ортопедії Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Фіщенко Віталій Якович,
Український науково-дослідний інститут
травматології та ортопедії,
керівник Українського спинального (нейрохірургічного)
центру з клінікою хірургії хребта.
Офіційні опоненти:
Дольницький Олег Володимирович – доктор медичних наук, лауреат Державної премії України, професор кафедри дитячої хірургії та ортопедії Національного медичного університету ім.О.О.Богомольця;
Герцен Геннадій Іванович – доктор медичних наук, професор кафедри травматології та ортопедії Київської державної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика.
Повідна організація: Дніпропетровська державна медична академія.
Захист відбудеться “ 10 ” листопада 1999 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26.606.01 при Українському науково-дослідному інституті травматології та ортопедії за адресою: 252601, м. Київ, вул. Воровського, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Українського науково-дослідного інституту травматології та ортопедії за адресою: 252601, м. Київ, вул. Воровського, 27.
Автореферат розіслано “9” жовтня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради,
доктор медичних наук Улещенко В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема вивчення сколіотичної хвороби відноситься до найбільш складних питань в сучасній ортопедії та вертебральній хірургії. Велика частота викривлень хребта, ранні прояви деформації, схильність до прогресування, розвиток тяжких деформацій хребта та грудної клітини до закінчення росту організму, ураження внутрішніх органів зі значними функціональними порушеннями привертають пильну увагу багатьох вчених-ортопедів та практичних лікарів до вивчення цієї проблеми. Про актуальність вивчення питань етіології, патогенеза, класифікації, динаміки патологічного процесу, прогнозування, консервативного і хірургічного лікування свідчать обговорення на різних симпозіумах, конференціях, з’їздах, міжнародних конгресах спінальних хірургів. Слід зазначити, що за останні роки на всіх шорічних конгресах SICOT в порядку денному завжди стоять питання сколіотичної хвороби. Не дивлячись на це, актуальними залишаються питання вивчення структурних змін хребта на різних етапах розвитку сколіозу, взаємовідношення різних елементів деформації між собою: клиноподібності, торсії, анатомічних змін дужок, суглобових, поперечних та остистих відростків.
Сколіотична деформація хребтиа проявляється і прогресує в дитячому віці на тлі росту організму і до закінчення його досягає великих ступенів викривлення у багатьох хворих (J.Ponseti, M.Fridman, 1950; J.Scott, T.Morgan, 1955; А.І.Казьмін, 1963; В.Я.Фіщенко, 1966 та інші). Тяжкі деформації хребта у дорослих також є великою проблемою (В.Я.Фіщенко, 1973; В.Г.Вердієв, 1990). Серед усіх викривлень, які схильні до прогресування, виділяються вроджені, дитячі та інфантильні сколіози. За статистичними даними засновників вітчизняної та зарубіжної ортопедії (М.Ф.Гагман, 1880; І.І.Вановський, 1906; Р.Р.Вреден, 1927; С.Л.Трегубов, 1938; З.В.Базилевська і співавт., 1951; А.А.Ісмайлов і співавт., 1963; A.Hoffa, 1894; F.Lange, 1921; A.Schanz, 1933; G.Jentschura, 1956 та інші) бокове викривлення у дітей відмічали від 2 до 40 %, такий великий діапазон коливань частоти пояснювався різним методологічним підходом до оцінки деформацій хребта і свідчив про труднощі діагностики початкових форм сколіоза та дефектів осанки. Провідна роль у диференціальній діагностиці істинних структуральних сколіозів і функціональних дефектів осанки належить торсії хребців – предмету нашого дослідження, що ще раз свідчить про актуальність вибраної нами теми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МЕХАНОГЕНЕЗ КЛИНОПОДІБНОСТІ ТА ТОРСІЇ ПРИ СТРУКТУРАЛЬНОМУ СКОЛІОЗІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок