Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделі та інформаційна технологія управління розвитком вищого навчального закладу

Моделі та інформаційна технологія управління розвитком вищого навчального закладу

Назва:
Моделі та інформаційна технологія управління розвитком вищого навчального закладу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,91 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Яссер Надим Гамлуш
УДК 519.8:681.518
Моделі та інформаційна технологія управління
розвитком вищого навчального закладу
Спеціальність 05.13.06 – автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор Годлевський Михайло Дмитрович, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, завідувач кафедри автоматизованих систем управління.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Нефьодов Леонід Іванович, Харківський національний автодорожній університет, завідувач кафедри автоматизації та комп’ютерно- інтегрованих технологій;
кандидат технічних наук, доцент Лисенко Олександр Іванович, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, доцент кафедри менеджменту.
Провідна установа - Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра автоматизованих систем обробки інформації та управління, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “ ” квітня 2006 року о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.07 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут”, за адресою: 61002, Харків – 2, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного універ-ситету “Харківський політехнічний інститут”, 61002, Харків – 2, вул. Фрунзе, 21.
Автореферат розісланий “ 27 березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гамаюн І.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У теперішній час соціально-економічні системи (СЕС) України в області: освіти, культури, охорони здоровя зазнають корінних змін у методах та технологіях управління. Успіхів досягають тільки ті, котрі почали використовувати нові методи управління, які орієнтуються на ринкове середовище. Багато державних структур управління СЕС виявилося неспроможними до вирішення принципово нових задач, які виникли перед ними в нових умовах господарювання. В першу чергу це пов’язано з тим, що на першому етапі становлення економіки України була недооцінена роль державного управління, яке особливо важливе у період переходу до ринкових відносин для тих напрямків економіки, які частково або повністю орієнтовані на державне бюджетне фінансування.
Освіта у сфері економіки будь-якої країни відіграє особливу роль. Це пов’язано з тим, що це єдина галузь, яка задовольняє запити населення в освітянських послугах та спеціалізується у відтворенні головної виробничої сили суспільства – кваліфікованих фахівців для всіх галузей матеріального та нематеріального виробництва. Рівень освіти населення є одним з головних показників добробуту народу країни.
Система вищої освіти України є розподіленою ієрархічною системою, яка має різні цілі на різних рівнях ієрархії. Якщо на рівні Міністерства освіти і науки України (МОНУ) основним критерієм є рівень задоволення потреб економіки країни у кваліфікованих фахівцях при жорстких обмеженнях на ресурси, то на рівні вищих навчальних закладів (ВНЗ) головний критерій – якість освіти. Розуміння якості навчального процесу у ВНЗ є багатоаспектним та характеризується множиною показників. Сюди відносяться: зміст освіти, форми та методи навчання, матеріально-технічна база, кадровий склад та інші складові. У теперішній час питанням оцінки якості цих складових (методам кваліметричного моніторингу ВНЗ) присвячена велика кількість робіт та практично відсутні роботи, в яких розглядаються питання управління якістю. При цьому особливо важливою проблемою є управління розвитком ВНЗ (УРВ) на основі якості освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Моделі та інформаційна технологія управління розвитком вищого навчального закладу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок