Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТАКТИКА ВЕДЕННЯ ТА ЛІКУВАННЯ БЕЗПЛІДДЯ У ЖІНОК ІЗ ХРОНІЧНОЮ АНОВУЛЯЦІЄЮ НА ФОНІ ІНСУЛІНОРЕЗИСТЕНТНОСТІ

ТАКТИКА ВЕДЕННЯ ТА ЛІКУВАННЯ БЕЗПЛІДДЯ У ЖІНОК ІЗ ХРОНІЧНОЮ АНОВУЛЯЦІЄЮ НА ФОНІ ІНСУЛІНОРЕЗИСТЕНТНОСТІ

Назва:
ТАКТИКА ВЕДЕННЯ ТА ЛІКУВАННЯ БЕЗПЛІДДЯ У ЖІНОК ІЗ ХРОНІЧНОЮ АНОВУЛЯЦІЄЮ НА ФОНІ ІНСУЛІНОРЕЗИСТЕНТНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,83 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. М. ГОРЬКОГО
Науково-дослідний інститут МЕДИЧНИХ ПРОБЛЕМ СІМ’Ї
ПЛЕШКО МАРИНА ГЕОРГІЇВНа
УДК 618.111 – 007.1 – 177 – 08:612.349.8
ТАКТИКА ВЕДЕННЯ ТА ЛІКУВАННЯ БЕЗПЛІДДЯ
У ЖІНОК ІЗ ХРОНІЧНОЮ АНОВУЛЯЦІЄЮ
НА ФОНІ ІНСУЛІНОРЕЗИСТЕНТНОСТІ
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому державному медичному університеті ім. М. Горького МОЗ України
Науковий керівник:
чл.-кор. АМН України, доктор медичних наук, професор
Чайка Володимир Кирилович,
завідувач кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО Донецького державного медичного університету ім. М. Горького МОЗ України
Офіційні опоненти:
член-кореспондент АМН України, доктор медичних наук, професор
Венцківський Борис Михайлович,
Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця МОЗ України,
завідувач кафедри акушерства та гінекології №1
доктор медичних наук, професор
Сімрок Василь Васильович,
Луганський державний медичний університет МОЗ України,
професор кафедри акушерства та гінекології №2 медичного факультету

Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України,
кафедра акушерства, гінекології та перинатології, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “ 19 ” січня 2005 р. о годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.600.03 при Науково-дослідному інституті медичних проблем сім’ї Донецького державного медичного університету ім. М. Горького МОЗ України (83114, м. Донецьк, пр. Панфілова, ).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного медичного університету ім. М. Горького МОЗ України (83003, м. Донецьк, пр. Ілліча, ).
Автореферат розісланий “ 14 ” грудня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук,
доцент О.М. Рогова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Безплідний шлюб займає важливе місце в медицині і залежить від багатьох факторів. Частота його складає 15-20% і не має тенденції до зниження (В.К. Чайка, 2001; Л.І. Іванюта, С.О. Іванюта, 2001, В.Н. Запорожан, В.К. Напханюк, 2000). У структурі жіночої безплідності одне з провідних місць займає ендокринна безплідність, обумовлена хронічною ановуляцією (Т.В. Овсянникова, 2000; Е.М. Вихляева, 1997; В.П. Квашенко та співавт., 1998).
За даними популяційних досліджень, хронічна ановуляція спостерігається у 1-2% жінок, а серед пацієнток, що страждають безплідністю, у 25-45% (И.Б. Манухин, М.А. Геворкян, 1999; Т.А. Назаренко, 1998). Фолікулогенез і овуляція вимагають злагодженої взаємодії всіх ланок репродуктивної системи. Патологічні зміни, що виникли на будь-якому рівні гіпоталамо-гіпофізарно-яєчникової системи, а також порушення діяльності інших ендокриних залоз, приводять до універсального явища – ановуляції, що є провідною причиною ендокринної безплідності (А.Г. Резников, 2001; J.J.).
Протягом останніх десятирічь увага дослідників зосереджена на вивченні ролі соматотропного гормону (СТГ), інсуліну і численних факторів росту у фізіології та патофізіології яєчника, а також метаболічних порушень у пацієнток із хронічною ановуляцію й гіперандрогенією. Досліджується можлива роль гіперінсулінемії в патогенезі порушення функції яєчників, у виникненні гіперандрогенії. Існують дані про те, що інсулін діє на яєчник не тільки через рецептори інсуліну, але так само через рецептори інсуліноподібних факторів росту (ІПФР) (C.et al., 1993; R.1997; A.1996; G.S.1996), вироблення яких регулюється гормоном росту (В.А. Бурлев, А.С. Гаспаров, 1998; J.et al., 1996). Припускають, що гормон росту за допомогою ІПФР здатний впливати на функціональну активність клітин яєчника (В.И. Кулаков, Б.В. Леонов, 2000; A.J.et al., 1996). Однак механізм впливу СТГ на яєчники вивчений недостатньо, не досліджена роль СТГ у розвитку гіперандрогенії, невідомий взаємозв'язок між секрецією інсуліну та рівнем СТГ, незрозумілий механізм інсулінорезистентності у жінок з нормальною масою тіла при СПКЯ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТАКТИКА ВЕДЕННЯ ТА ЛІКУВАННЯ БЕЗПЛІДДЯ У ЖІНОК ІЗ ХРОНІЧНОЮ АНОВУЛЯЦІЄЮ НА ФОНІ ІНСУЛІНОРЕЗИСТЕНТНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок