Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ПОТЕНЦІЙНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ВИРОБНИЦТВ З УРАХУВАННЯМ ВИНИКНЕННЯ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ (на прикладі Східного регіону)

РОЗВИТОК ПОТЕНЦІЙНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ВИРОБНИЦТВ З УРАХУВАННЯМ ВИНИКНЕННЯ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ (на прикладі Східного регіону)

Назва:
РОЗВИТОК ПОТЕНЦІЙНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ВИРОБНИЦТВ З УРАХУВАННЯМ ВИНИКНЕННЯ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ (на прикладі Східного регіону)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,40 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Кононенко Олена Юріївна
УДК 332.12:502.58
РОЗВИТОК ПОТЕНЦІЙНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ВИРОБНИЦТВ
З УРАХУВАННЯМ ВИНИКНЕННЯ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
(на прикладі Східного регіону)
 
Спеціальність: 08.10.01 – Розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
ФЕДОРИЩЕВА АЛІНА МИКИТІВНА,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України,
головний науковий співробітник
відділу регіональних проблем відтворення.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор ШЕВЧУК ВАСИЛЬ ЯКОВИЧ,
Рада національної безпеки і оборони України, керівник Апарату, в.о. директора Українського інституту досліджень навколишнього середовища і ресурсів;
кандидат економічних наук, ВОЛОШИН СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ,
Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи,
начальник управління аналізу та прогнозування надзвичайних ситуацій
техногенного характеру.
Провідна установа:
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, відділ проблем регіональної економіки, м. Київ.
Захист відбудеться “16 липня 2001 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “_14_” червня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Бандур С.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з цілей розвитку промислового виробництва є підвищення якості життя населення. Але сучасний стан навколишнього середовища, високий рівень техногенного ризику в Україні все більше обмежують простір для розвитку суспільства як у часовому, так і в територіальному вимірах. Спостерігається стійка тенденція зростання кількості та масштабів надзвичайних ситуацій у всіх галузях економіки і, в першу чергу – у промисловості. Цьому процесу сприяє низка об’єктивно і суб’єктивно діючих факторів, зокрема високий рівень фізичного і морального зносу основних фондів, часта зміна форм власності промислових підприємств та недосконалість системи нормативних і законодавчих документів, які регламентують функціонування потенційно небезпечних виробництв (ПНВ).
Мінімізація техногенно-екологічних загроз розглядається як один з елементів концепції сталого розвитку. Цим питанням присвячені праці О.М.Алимова, В.А.Акімова, І.Я.Блехцина, В.Н.Буркова, Б.М.Данилишина, М.І.Долішнього, С.І.Дорогунцова, А.Н.Єлохіна, Д.Д.Зербіно, А.Ендерса, І.В.Зозулі, А.Б.Качинського, К.А.Козлова, С.М.Козьменка, Н.І.Коніщевої, В.Маршалла, Н.А.Махутова, В.С.Міщенка, М.М.Паламарчука, О.М.Паламарчука, В.І.Пампуро, А.В.Степаненка, А.М.Трофимова, А.М.Федорищевої, В.Я.Шевчука та інших науковців.
Сучасний стан промислового комплексу України та існуючі тенденції його розвитку вимагають пошуку нових підходів, розробки методів кількісної оцінки рівня техногенно-екологічної безпеки, обґрунтування комплексу правових, економічних, організаційних і науково-технічних заходів щодо запобігання виникненню та реагування на надзвичайні ситуації техногенного характеру. Таке багатоаспектне завдання необхідно вирішувати на основі широкого масиву даних, що характеризують особливості функціонування ПНВ в економіці регіонів. Східний регіон є старопромисловим, з високою часткою галузей важкої індустрії та складною територіальною структурою господарства. В ньому сконцентровано 14% вибухо- і пожежонебезпечних та 18% хімічнонебезпечних об’єктів країни, фіксується високий рівень забруднення навколишнього природного середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗВИТОК ПОТЕНЦІЙНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ВИРОБНИЦТВ З УРАХУВАННЯМ ВИНИКНЕННЯ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ (на прикладі Східного регіону)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок