Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНИЙ РУХ В УРСР (СЕРЕДИНА 1950-х – КІНЕЦЬ 1980-х РОКІВ)

УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНИЙ РУХ В УРСР (СЕРЕДИНА 1950-х – КІНЕЦЬ 1980-х РОКІВ)

Назва:
УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНИЙ РУХ В УРСР (СЕРЕДИНА 1950-х – КІНЕЦЬ 1980-х РОКІВ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,74 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
УДК 94(477):325.83”195/198”
Стасюк Іван Михайлович
УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНИЙ РУХ В УРСР (СЕРЕДИНА 1950-х – КІНЕЦЬ 1980-х РОКІВ)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України, науки і техніки Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Дещинський Леонтій Євгенович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
заслужений діяч науки і техніки України,
директор Інституту гуманітарних та соціальних наук
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Макарчук Степан Арсенович
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
заслужений діяч науки і техніки України
професор кафедри етнології
кандидат історичних наук, доцент
Кучерепа Микола Михайлович
Волинський державний університет імені Лесі Українки,
доцент кафедри новітньої історії України
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ
сучасної історії України, м.Київ
Захист відбудеться 22 жовтня 2002 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м.Львів, вул. Університетська,1, ауд. 337).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м.Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “21” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Сухий О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процеси розбудови незалежної Української держави відкрили широкі перспективи для розвитку національної історичної науки. Водночас перед нею постали і важливі завдання, оскільки сьогодні дедалі більш очевидним стає той факт, що оздоровлення духовності українського суспільства, формування високої національної свідомості, подолання комплексу неповноцінності та провінційності, що нав’язувався українцям століттями, врешті-решт – вихід України на передові рубежі європейської і світової цивілізації є неможливим без повернення правди історії. Дослідження українського національно-патріотичного руху середини 1950-х – кінця 1980-х років, стратегічною метою якого була боротьба за державну самостійність, необхідне не тільки для відновлення історичної правди, але і для подальшого розвитку Української держави.
Поява у 1991 році вільної України зумовила необхідність дослідження основних сил та факторів, що призвели до здобуття нею незалежності. Прийняття Акту проголошення незалежності України стало можливим насамперед завдяки визвольній боротьбі українського народу. Інші чинники лише сприяли логічному завершенню довготривалих змагань за свободу.
Тривалий час проблематика українського національно-патріотичного руху в УРСР середини 1950-х – кінця 1980-х років була об’єктом наукових досліджень західних істориків. Лише недавно до її належного висвітлення приступили вітчизняні науковці. На це були свої причини. Впродовж багатьох десятиліть офіційна радянська ідеологія твердила про єдність партії і народу, наголошувала на відсутності політичних противників у республіці, хоча вони були об’єктом посиленої уваги правоохоронних органів. На перших порах існування України як незалежної держави можливості для наукових узагальнень історії українського національно-патріотичного руху в УРСР залишались доволі обмеженими у зв’язку із утрудненим доступом до архівних матеріалів, зокрема документів колишнього Комітету державної безпеки.
Попри ці та інші труднощі, вітчизняними дослідниками впродовж останніх 10 років зроблено чимало. Багато науковців зосереджували свою увагу на вивченні окремих питань національного руху післясталінського періоду, інші досліджували його у вузьких хронологічних рамках, ще одні намагались узагальнити доробок попередників, простежити еволюцію руху ( опору, дисидентського, національно-визвольного ) в ширших хронологічних рамках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНИЙ РУХ В УРСР (СЕРЕДИНА 1950-х – КІНЕЦЬ 1980-х РОКІВ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок