Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> М. Ф. КАЩЕНКО – ВЧЕНИЙ, ПЕДАГОГ, ОРГАНІЗАТОР НАУКИ (1855-1935)

М. Ф. КАЩЕНКО – ВЧЕНИЙ, ПЕДАГОГ, ОРГАНІЗАТОР НАУКИ (1855-1935)

Назва:
М. Ф. КАЩЕНКО – ВЧЕНИЙ, ПЕДАГОГ, ОРГАНІЗАТОР НАУКИ (1855-1935)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,60 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна Академія наук України
Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки
імені Г. М. Доброва НАН України
РОМАНЕЦЬ Ореста Володимирівна
УДК: 930:573.2/6(092)
М. Ф. КАЩЕНКО – ВЧЕНИЙ, ПЕДАГОГ, ОРГАНІЗАТОР НАУКИ
(1855-1935)
07.00.07 – історія науки і техніки
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Центрі досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г. М. Доброва НАН України.
Науковий керівник:
доктор історичних наук
РУДА Світлана Петрівна
Центр досліджень науково-технічного потенціалу
та історії науки імені Г. М. Доброва НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
САВЧУК Варфоломій Степанович,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри фізики
доктор біологічних наук
КЛИМЕНКО Світлана Валентинівна
Національний ботанічний сад
імені М. М. Гришка НАН України,
головний науковий співробітник
Провідна установа: Центральна наукова сільськогосподарська бібліотека Української академії аграрних наук, м. Київ
Захист відбудеться “24” червня 2003 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.189.01 в Центрі досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М.Доброва НАН України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Т. Г. Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М. Доброва НАН України.
Автореферат розісланий “23” травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник Л. С. Лобанова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Тему дисертаційного дослідження обрано з огляду на розвиток біографічної галузі історії науки і техніки в Україні. Персоналізація вітчизняної історії науки уможливлює визначення етапів розвитку наукових напрямків, надає історії української науки портретної конкретики. За словами В. І. Вернадського, “ніде, ні в одній країні, можливо, як нашій, охорона талановитих людей і їх спадку не є такою нагальною”.
Історико-науковий аналіз діяльності академіка, доктора зоології і медицини М. Ф. Кащенка (1855-1935) як вченого, педагога, організатора науки є актуальним з огляду на масштабність та різноплановість його наукового внеску. У галузі розвитку мікроскопічної техніки, ембріології, селекції рослин він мав досягнення світового рівня, котрі уславили вітчизняну науку. Вчений був одним з перших академіків Української академії наук, у котрій репрезентував біологічні науки.
Особистість М. Ф. Кащенка приваблює безкорисливим, натхненним ставленням до наукової праці. Задля розв’язання актуальних наукових завдань учений сміливо брався за розробку нової для нього проблематики, “з нуля” створював академічні та вузівські кафедри. Надзвичайно захоплюючись роботою в царині “чистого знання”, він, однак, прагнув, щоб наукові здобутки впроваджувалися в практику. Одночасно з науковою працею вчений проводив педагогічну роботу, котру любив “до самозабуття”.
Внаслідок історичних пертурбацій, специфічних внутрішніх процесів у науковій спільноті персональний внесок М. Ф. Кащенка в розвиток української науки не достатньо відомий. Отже нагальним є відтворення історичної пам’яті про вченого-енциклопедиста, котрий сприяв становленню вітчизняної біологічної науки. Актуальним є дослідження, що систематизує, доповнює вже здійснений аналіз наукової спадщини М. Ф. Кащенка і виповнює прогалини життєпису. Окрім того, з огляду на значну часову відстань від років наукової діяльності вченого дане дослідження уможливлює встановлення прогностичного значення його ідей, їх впливу на розвиток біологічної науки в Україні.


Історіографія проблеми. Короткі відомості про життєвий шлях та науковий доробок М. Ф. Кащенка подано в багатьох довідкових виданнях. У окремих біографічних виданнях аналогічні дані викладено досить докладно. Грунтовний аналіз окремих напрямків наукових робіт М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: М. Ф. КАЩЕНКО – ВЧЕНИЙ, ПЕДАГОГ, ОРГАНІЗАТОР НАУКИ (1855-1935)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок