Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Генетико-літологічна обумовленість формування ґрунтового покриву Розточчя

Генетико-літологічна обумовленість формування ґрунтового покриву Розточчя

Назва:
Генетико-літологічна обумовленість формування ґрунтового покриву Розточчя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,07 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Підкова Оксана Миколаївна
УДК 631.48:631.472](477.83)
Генетико-літологічна обумовленість формування
ґрунтового покриву Розточчя
11.00.05 – біогеографія і географія ґрунтів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат географічних наук, доцент
Кіт Мирон Григорович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
професор кафедри ґрунтознавства і географії ґрунтів
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Михайлюк Віктор Іванович,
Одеський державний аграрний університет,
професор кафедри меліорації і ґрунтознавства
доктор сільськогосподарських наук, професор
Волощук Мирослав Дмитрович,
Прикарпатський національний університет імені Василя
Стефаника, завідувач кафедри агрохімії і ґрунтознавства
Захист відбудеться 20 червня 2008 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.08 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Дорошенка, 41, ауд. 26).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 17).
Автореферат розісланий 16 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук Телегуз О.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Ґрунтоутворюючі породи – літологічний фактор за І.П. Герасимовим, М.А.Глазовською (1960) – є одним із основних чинників ґрунтоутворення. Вони є тим твердофазним субстратом, у межах якого відбувається взаємодія живої і неживої речовини педосфери, формується ґрунт як біокосна система. Породи різняться хімічним, мінералогічним, гранулометричним складом, структурою тощо. Кожна з ознак може значною мірою і незалежно від інших впливати на процес ґрунтоутворення, знаходячи своє відображення у властивостях ґрунтів, їхньому валовому хімічному складі тощо. Різноманітність ґрунтоутворюючих порід у межах певної території у разі незмінності інших чинників ґрунтоутворення зумовлює літогенну дивергенцію ґрунтоутворення, значною мірою визначаючи структуру ґрунтового покриву території.
Актуальність теми. Розточчя – специфічний у природному відношенні регіон, знаходиться у контактній зоні кількох фізико-географічних країн, через нього проходить частина Головного Європейського вододілу. Важливим є природоохоронне і рекреаційне значення Розточчя, наявність системи природоохоронних об’єктів у його межах. Аналіз літературних джерел показує, що дослідженню ґрунтового покриву Розточчя приділено мало уваги.
На формування ґрунтів і ґрунтового покриву у межах Розточчя значний вплив має літологічний фактор. Значна різноманітність ґрунтоутворюючих і підстилаючих порід зумовлює велике різноманіття ґрунтів як на родовому, так і на підтиповому і навіть типовому таксономічному рівнях, спричинюючи літогенну дивергенцію ґрунтоутворення у його межах. Це зумовлює значні труднощі у сільськогосподарсь-кому використанні територій. Для їхнього ефективного використання потрібно розробляти спеціальні технологічні прийоми і способи обробітку ґрунтів, адже поряд можуть залягати низькопродуктивні і родючі ґрунти, легкого і важкого гранулометричного складу, щебенюваті і без уламків порід тощо. Крім того, ґрунти, сформовані на літологічно неоднорідних породах, характеризуються різною величиною екологічної стійкості та агровиробничої цінності, що зумовлює необхідність застосування різних заходів з оптимізації землекористування. Зважаючи на це, найбільш актуальним слід вважати використання методу літокатен під час детального картографування ґрунтів Розточчя. Це зумовить вищу якість обстеження ґрунтового покриву поряд зі значним його здешевленням.
Об’єкт і предмет досліджень. Об’єктом досліджень є ґрунти Розточчя, їхні морфологічні, фізичні, фізико-хімічні властивості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Генетико-літологічна обумовленість формування ґрунтового покриву Розточчя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок