Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТАКТИКА ЗЛОЧИННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ТАКТИКА ЗЛОЧИННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ТАКТИКА ЗЛОЧИННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,04 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Сакало Віра Олександрівна
УДК 343.977
ТАКТИКА ЗЛОЧИННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Спеціальність 12.00.09. — кримінальний процес
та криміналістика; судова експертиза
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі криміналістики Національної академії внутрішніх справ України (м. Київ).
Науковий керівник доктор юридичних наук, професор
Бахін Володимир Петрович,
Академія державної податкової служби України,
професор кафедри кримінального права,
кримінального процесу та криміналістики
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Іщенко Андрій Володимирович,
Національна академія внутрішніх справ України, вчений секретар
кандидат юридичних наук
Михайлов Михайло Анатолійович,
Кримський юридичний інститут
Національного університету внутрішніх справ,
начальник кафедри криміналістики
Провідна установа Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого, м. Харків
Захист відбудеться 27 червня 2002 року о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.007.03 у Національній академії внутрішніх справ України (03035, м. Київ-35, Солом'янська площа, 1).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України (03035, м. Київ-35, Солом'янська площа, 1).
Автореферат розісланий “____” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лук'янчиков Є.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення правової держави в Україні відбувається разом із реформуванням соціально-економічного устрою. Нині спостерігаються зміни майже в усіх сферах суспільних відносин: змінюється економіка і політика, норми моралі та норми права, змінюються закони і методи боротьби зі злочинністю, змінюється і сама злочинність. Процес певних змін у державі супроводжується соціальними конфліктами, зростанням рівня злочинності. І це є об'єктивним явищем, історичним фактом, притаманним будь-якій країні, де відбуваються певні соціально-політичні катаклізми, кардинальні зміни устрою.
За цих умов у зміцненні законності і правопорядку зростає роль юридичних наук, зокрема криміналістики, одним з головних завдань якої є забезпечення боротьби зі злочинністю відповідними потребам практики засобами, прийомами та методами отримання доказової інформації.
Взагалі проблема боротьби зі злочинністю не є новою, але вдосконалена сучасна злочинність потребує відповідних засобів боротьби з нею. Недостатнє пізнання самої суті слідчої діяльності, значне, а інколи зовсім недоцільне обмеження використання тактичних прийомів, більшість з яких не зовсім відповідає потребам сучасної слідчої практики і вимагає вдосконалення — є негативним фактором при розслідуванні злочинів. Питання вивчення взагалі злочинної діяльності, та зокрема її тактики є настільки ж необхідним для слідчого, скільки й ретельне вивчення слідчої діяльності та її тактики.
Злочинність завжди була не випадковим відхиленням від норми, а мала соціальний характер і зі свого боку являла собою певне відображення умов життєдіяльності суспільства на кожному історичному етапі його розвитку. Звідси її не можна розглядати як звичайну сукупність злочинів і не можна боротися з нею лише шляхом реагування на конкретні злочинні акти. Особливо тепер, коли спостерігається зростання надзвичайного професіоналізму й організованості злочинності. Злочинну діяльність необхідно розглядати в аспекті соціального явища, оскільки її структура відповідає структурі будь-якої іншої діяльності.
Введення категорії “діяльність” у криміналістику, широке, творче її вивчення і використання, здатні значною мірою змінити понятійний апарат її теоретичних знань, привести їх до коригування та поглиблення, дати імпульс до визначення шляхів продуктивного вирішення як нових, так і традиційних проблем. Тобто для розвитку криміналістичних знань, дуже важливих як для теорії, так і для практики, є недостатнім лише вивчення діяльності по розкриттю та розслідуванню злочинів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТАКТИКА ЗЛОЧИННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок