Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> синтез та спектроскопія ХЕЛАТО-ФТАЛОЦІАНІНОВих КОМПЛЕКСів ТИТАНУ(iv), ЦИРКОНІЮ(iv) ТА ГАФНІЮ(iv)

синтез та спектроскопія ХЕЛАТО-ФТАЛОЦІАНІНОВих КОМПЛЕКСів ТИТАНУ(iv), ЦИРКОНІЮ(iv) ТА ГАФНІЮ(iv)

Назва:
синтез та спектроскопія ХЕЛАТО-ФТАЛОЦІАНІНОВих КОМПЛЕКСів ТИТАНУ(iv), ЦИРКОНІЮ(iv) ТА ГАФНІЮ(iv)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,05 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
У першому розділі проведений огляд літературних даних що до
загальної характеристики, класифікації, відомих методів синтезу
та властивостей триядерних


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського
ТОМАЧИНСЬКА Лариса Анатолїівна
УДК 546.(824+831+832):667.287:
547(442+565.2+587.2+269.3)
синтез та спектроскопія ХЕЛАТО-ФТАЛОЦІАНІНОВих
КОМПЛЕКСів ТИТАНУ(iv), ЦИРКОНІЮ(iv) ТА ГАФНІЮ(iv)
02.00.01- Неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ - 2002Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського Національної Академії Наук України.
Науковий
керівник: |
академік НАН України,
доктор хімічних наук, професор
Волков Сергій Васильович,
директор Інституту загальної та неорганічної хімії
ім.В.І.Вернадського НАН України
Офіційні
опоненти: | доктор хімічних наук, професор
Калібабчук Валентина Олександрівна,
зав. кафедрою загальної хімії Національного
медичного університету ім. О.О. Богомольця
доктор хімічних наук, професор
Костроміна Ніна Анатоліївна,
старший науковий співробітник
Інституту загальної та неорганічної хімії
ім.В.І.Вернадського НАН України
Провідна
установа: |
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, хімічний факультет
Захист дисертації відбудеться “ 10 ” жовтня 2002 р. о 1000 годині на засіданні Cпеціалізованої вченої ради Д 26.218.01 в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського Національної Академії Наук України за адресою: 03680, Київ_142, пр. Палладіна 32/34 (конференц-зал).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України за адресою: 03680, Київ_142, пр. Палладіна 32/34.
Автореферат розісланий ” 5 ” вересня 2002 р.
Вчений секретар Спеціалізованої
вченої ради, к. х. н. | Г.Г.Яремчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження фталоціанінових комплексів d-металів - актуальний розділ сучасної координаційної хімії, що інтенсивно розвивається останнім часом. Металофталоціанінові комплекси – це світлочутливі органічні напівпровідникові та фотокаталітичні системи, перспективні високочутливі фотоматеріали та каталізатори, об’єкти дослідження таких хімічних явищ, як внутрішньомолекулярний перенос електрону, міжмолекулярні взаємодії, молекулярний дизайн. Серед фталоціанінових комплексів металів, що активно вивчаються останім часом, особливе місце посідають фталоціанінові комплекси титанілу та “аксіально” заміщені фталоціанінові комплекси титану. Фотохімічні та фізичні властивості цих комплексів поєднуються з можливістю отримання складних молекулярних структур реакціями заміщення “аксіально” координованого атома кисню (чи двох атомів хлору) на різні органічні ліганди. Сполуки перспективні для використання в процесі очистки та стерилізації води й повітря, в якості оптичних обмежувачів світлового випромінювання та у виробництві фоточутливих матеріалів. В той же час відомості про одержання “аксіально” заміщених фталоціанінових комплексів цирконію та гафнію в літературі відсутні. Таким чином, синтез хелато-фталоціанінових комплексів титану(IV), цирконію(IV) та гафнію(IV) і дослідження їх фізико-хімічних властивостей є актуальною проблемою.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відповідності з планами науково-дослідних робіт Інституту загальної та неорганічної хімії НАН України: державно-бюджетними темами 202Е (1996-1999р.), “Синтез в розтоплених і неводних середовищах та властивості сполук для потенційно цінних функціональних матеріалів: рідких кристалів, каталізаторів, електро- та термохромів, п’єзоелектриків та ін.”; 220Е (2000-2003р.), “Гетерогенна та гетероядерна координаційна хімія з участю неводних середовищ та розплавів в синтезі нових сполук спеціальної структури – кластерної, інтеркальованої суперіонної” та молодіжним проектом Президії НАН України: “Синтез нових комбінованих біологічно активних фталоціанінових комплексів з привитими лікарськими формами для терапії злоякісних новоутворень” (2001-2002р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: синтез та спектроскопія ХЕЛАТО-ФТАЛОЦІАНІНОВих КОМПЛЕКСів ТИТАНУ(iv), ЦИРКОНІЮ(iv) ТА ГАФНІЮ(iv)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок