Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕАКЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА НА ПОДІЇ 1968 р. В ЧЕХОСЛОВАЧЧИНІ: ГРОМАДСЬКА ДУМКА, ФОРМИ ПРОТЕСТУ, ПОЗИЦІЯ ВЛАДНИХ СТРУКТУР

РЕАКЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА НА ПОДІЇ 1968 р. В ЧЕХОСЛОВАЧЧИНІ: ГРОМАДСЬКА ДУМКА, ФОРМИ ПРОТЕСТУ, ПОЗИЦІЯ ВЛАДНИХ СТРУКТУР

Назва:
РЕАКЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА НА ПОДІЇ 1968 р. В ЧЕХОСЛОВАЧЧИНІ: ГРОМАДСЬКА ДУМКА, ФОРМИ ПРОТЕСТУ, ПОЗИЦІЯ ВЛАДНИХ СТРУКТУР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,15 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н.КАРАЗІНА
Дмитрук Володимир Іванович
УДК [316.3(477)]:(437).1968
РЕАКЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
НА ПОДІЇ 1968 р. В ЧЕХОСЛОВАЧЧИНІ:
ГРОМАДСЬКА ДУМКА, ФОРМИ ПРОТЕСТУ,
ПОЗИЦІЯ ВЛАДНИХ СТРУКТУР
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі регіональних проблем історії України
Інституту історії України Національної академії наук України
Науковий керівник – Офіційні опоненти: Провідна установа – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник ДАНИЛЮК Юрій Зіновійович, Інститут історії України НАН України, провідний науковий співробітник доктор історичних наук, професор РУДЕНКО Ростислав Гаврилович, Харківський державний економічний університет, завідувач кафедри історії України та сучасного світу кандидат історичних наук, професор ПЛИСКО Леонід Миколайович, Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, завідувач кафедри історичних дисциплін Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра новітньої історії України, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться " 24 " травня 2002 р. о 1630 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 у Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м.Харків, пл.Свободи, 4, ауд. IV - 65.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім.В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м.Харків, пл.Свободи, 4.
Автореферат розісланий " 5 " квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Необхідність переосмислення минулого України обумовлює доцільність і своєчасність дослідження перш за все тих проблем, які були незаслужено забуті, або ж трактувалися з позицій тогочасних ідеологічних концепцій. Однією з таких є реакція українського суспільства на події 1968 р. в Чехословаччині, які дозволили по-новому поглянути на шляхи, форми і методи функціонування соціалістичної системи в цілому, з'ясувати природу взаємостосунків СРСР зі своїми найближчими союзниками, розкрити справжню сутність зовнішньої політики КПРС.
Протягом тривалого часу в радянській історіографії домінувала лише офіційна точка зору, вироблена ідеологічним апаратом вищого політичного керівництва СРСР. Вона розцінювала реформаторський курс прогресивного крила ЦК КПЧ, вищих органів державної влади Чехословаччини, ініціативи широких кіл населення цієї країни як “контрреволюційний заколот”, спровокований “світовим імперіалізмом”. Водночас, окупація ЧССР військами країн Варшавського договору демонструвалась у вигляді “братньої допомоги союзників чехословацькому народові у захисті завоювань соціалізму”. Була також пущена в обіг апробована теза про одностайну підтримку народами СРСР, у тому числі українським, зовнішньополітичного курсу СРСР.
Однак виявлені документи переконливо свідчать, що події 1968 р. в Чехословаччині досить неоднозначно сприймалися в Україні. Обгрунтованість уведення військ до ЧССР викликали сумнів у колах української наукової, творчої інтелігенції, серед студентської молоді, робітництва, селянства, духовенства.
Події 1968 р. в Чехословаччині певною мірою сприяли піднесенню українського національного, правозахисного руху, в якому на прикладі Чехословаччини визрівала ідея можливості домогтися реальних змін в могутній тоталітарній системі, бажання на практиці досягти забезпечення прав і свобод громадян.
З подіями в Чехословаччині нерозривно пов'язаний новий етап у боротьбі віруючих УГКЦ за легалізацію своєї церкви. Вихід з підпілля католиків східного обряду в ЧССР, повернення їм храмів і святинь вселили у вірних Української греко-католицької церкви надію на схвалення аналогічних рішень у масштабах СРСР.
Виходячи з цього, можна твердити, що дослідження чехословацьких подій, викликаних ними процесів в Україні має велике наукове і практичне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РЕАКЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА НА ПОДІЇ 1968 р. В ЧЕХОСЛОВАЧЧИНІ: ГРОМАДСЬКА ДУМКА, ФОРМИ ПРОТЕСТУ, ПОЗИЦІЯ ВЛАДНИХ СТРУКТУР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок