Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УНІКАЛЬНІСТЬ КУЛЬТУР У КОНТЕКСТІ ЕНТЕЛЕХІЇ ТОТОЖНОСТІ ТА ВІДМІННОСТ

УНІКАЛЬНІСТЬ КУЛЬТУР У КОНТЕКСТІ ЕНТЕЛЕХІЇ ТОТОЖНОСТІ ТА ВІДМІННОСТ

Назва:
УНІКАЛЬНІСТЬ КУЛЬТУР У КОНТЕКСТІ ЕНТЕЛЕХІЇ ТОТОЖНОСТІ ТА ВІДМІННОСТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,17 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
 
БУКРЄЄВА ІРИНА ВІКТОРІВНА
УУДК 130. 2
УНІКАЛЬНІСТЬ КУЛЬТУР У КОНТЕКСТІ ЕНТЕЛЕХІЇ
ТОТОЖНОСТІ ТА ВІДМІННОСТІ
09.00.04 — філософська антропологія,
філософія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків — 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Мелітопольського державного
педагогічного університету, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Шкода Володимир Васильович,
професор кафедри теорії культури та
філософії науки
Харківського національного
університету ім. В.Н. Каразіна
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Дяченко Микола Васильович,
завідувач кафедри філософії та
політології
Харківської державної академії культури
кандидат філософських наук
Варипаєв Олексій Михайлович,
старший викладач кафедри філософії і
політології
Харківської державної академії
технології і організації харчування
 
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України,
м. Київ
Захист відбудеться 26.06.2002 р. о 14 годині на засіданні cпеціалізованої вченої ради Д 64.051.06 при Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4,
ауд. 4-65
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 23.05.2002 р.
 
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Кислюк К.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У сучасній культурі чітко простежуються два різноспрямованих процеси: з одного боку — інтеграція, глобалізація, а з іншого — диференціація, пробудження національної свідомості, індивідуалізація. Між цими процесами останнім часом виникають складні динамічні взаємодії, одним із зовнішніх проявів яких є акції противників глобалізації, міжетнічні конфлікти, терористичні акти. Існує нагальна потреба в розумінні та поясненні глибинних причин того, чому самобутні культури прагнуть будь-якою ціною зберегти себе. Це обумовлює підвищений інтерес вчених та філософів до першооснов культури.
У європейській філософії цей інтерес реалізується в концепціях “деструкції” і “деконструкції”. У вітчизняній філософії осмислення даної проблеми знайшло відображення у працях, які стосуються доби радянського минулого. Так, В.А. Малахов радянську культуру, її суперечливість пояснює парадоксами “потойбічності” — марксовою концепцією людини. Можна сказати, що “деконструкція” тут розглядається відносно певної культури — радянської.
Ідея “деконструкції” є однією із основоположних у постмодернізмі. Його відомий представник Ж. Дерріда вважає, що завдання деконструювання полягає в зруйнуванні будь-яких “ізмів”— логоцентризму, етноцентризму і т.п., які виступають перешкодою розвитку та взаєморозумінню різних культур, породжують ідеологію більш розвинутих та менш розвинутих культур.
Однак однозначно позитивного ставлення до постмодернізму та до його можливостей пояснення культурологічних проблем в наукових колах не має. Можливість розуміння іншої культури передбачає універсальність, яка, в свою чергу, грунтується на невідчуженості стосовно іншої культури. Невідчуженість передбачає врахування суб`єктивності, яка у постмодернізмі практично відсутня. Таким чином, постмодернізм має обмежені можливості щодо опису та розуміння основ культури. Тому є потреба розглянути дану проблему в більш широкому, загальнофілософському контексті з використанням таких понять, які в поєднанні з постмодерністською ідеологією можуть висвітлити ще малодосліджений спектр проблеми.
Загальнолюдські культурні процеси глобалізації та диференціації перетинаються і взаємодіють з локальними феноменами культурної динаміки, які можна спостерігати в усіх без виключення суспільствах, у тому числі і в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: УНІКАЛЬНІСТЬ КУЛЬТУР У КОНТЕКСТІ ЕНТЕЛЕХІЇ ТОТОЖНОСТІ ТА ВІДМІННОСТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок