Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування властивостей і товарознавча оцінка якості тканин для дитячого одягу

Формування властивостей і товарознавча оцінка якості тканин для дитячого одягу

Назва:
Формування властивостей і товарознавча оцінка якості тканин для дитячого одягу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,80 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський національний торговельно-економічний університет
Михайлова Галина Миколаївна
УДК 663.13
Формування властивостей і товарознавча оцінка
якості тканин для дитячого одягу
Спеціальність 05.19.08 – Товарознавство промислових товарів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному торговельно-економічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Пугачевський Григорій Федорович,
професор кафедри товарознавства та експертизи непродовольчих товарів Київського національного торговельно-економічного університету
Офіційні опоненти: | ·
заслужений діяч науки і техніки України,
доктор технічних наук, професор
Глубіш Петро Андрійович,
Київський національний університет технологій та дизайну, професор
·
кандидат технічних наук, доцент
Козьмич Дмитро Іванович,
Полтавський університет споживчої кооперації України, професор
Провідна установа: | Львівська комерційна академія Укоопспілки, кафедра товарознавства непродовольчих товарів
Захист відбудеться 04.03.2004р. о_11__годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.055.02 при Київському національному торговельно-економічному університеті за адресою: вул. Кіото 19, м. Київ, 02156
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного торговельно-економічного університету за адресою: вул. Кіото, 19, м. Київ, 02156
Автореферат розісланий 30.01.2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.В. Тищенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Діти-немовлята і діти ясельного віку є особливою групою користувачів текстильних виробів. Ця особливість полягає у тому, що вимоги і ступінь їхнього задоволення формують не самі споживачі, а дорослі – батьки або няні шляхом спостереження за реакцією дітей на пропоновані предмети одягу та речі особистої гігієни. Вибирати матеріали для дитячого одягу у таких випадках повинні фахівці, які добре знають властивості цих матеріалів, які максимально забезпечуватимуть вимоги щодо дитячої гігієни.
Багаторічна практика свідчить, що найбільш придатними полотнами для дитячої білизни та одягу є тканини і трикотаж з природних целюлозних волокон. У світовій практиці також спостерігається стійка прогресуюча тенденція до використання тканин та трикотажу, які містять льняні та бавовняні волокна.
Акцентування уваги на цих питаннях пов’язане з наявністю непоодиноких випадків використання хімічних, особливо синтетичних, волокон та ниток для виробництва полотен, що призначені для виготовлення дитячого одягу та виробів особистої гігієни. Деякі виробники перевагу віддають комерційному інтересу, а не потребам дітей та вимогам гігієни.
Отже, заходи, які вживаються для забезпечення якості дитячих виробів, є актуальними і потребують системного вирішення.
Для запобігання появи на ринку продукції, небезпечної для здоров’я дітей, здійснюють обов’язкову сертифікацію дитячих виробів, а в зарубіжній практиці широкого розповсюдження набув екологічний стандарт ЕКО ТЕХ 100.
На сьогодні відсутність комплексного підходу при вивченні ринку і потреб споживачів у предметах дитячого одягу сповільнює вирішення цього завдання. Недостатня кількість існуючої інформації про умови експлуатації, особливості використання одягу дітьми, про вимоги, які висуваються дітьми, призводить до інтуїтивного формування асортименту тканин та інших полотен, які використовують для предметів одягу.
З огляду на вищевикладене номенклатура показників якості тканин має відповідати вимогам безпеки життя та здоров’я дитини щодо впливу на одяг хімічного складу сировини, оздоблювальних обробок, зміни забарвлення в умовах експлуатації, зручності та гігієнічності виробів.
Окрім того, оновлення асортименту – це один із напрямів асортиментної політики підприємств - виробників і торгівлі в умовах насиченого ринку.
Таким чином, постійне підвищення якості продукції є обов’язковою вимогою розвитку суспільства, а забезпечення випуску конкурентоспроможної продукції виходить із необхідності задоволення потреб населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Формування властивостей і товарознавча оцінка якості тканин для дитячого одягу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок