Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОзрОбка внутрІШНЬОЇ формИ ТА КОРЕГУЮЧИХ присТоСуВАНЬ профІЛАКТИЧНО-МЕДИЧНОГО ВЗУТТЯ при патологІї стоп

РОзрОбка внутрІШНЬОЇ формИ ТА КОРЕГУЮЧИХ присТоСуВАНЬ профІЛАКТИЧНО-МЕДИЧНОГО ВЗУТТЯ при патологІї стоп

Назва:
РОзрОбка внутрІШНЬОЇ формИ ТА КОРЕГУЮЧИХ присТоСуВАНЬ профІЛАКТИЧНО-МЕДИЧНОГО ВЗУТТЯ при патологІї стоп
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,29 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
ГОНДАРЧУК ПАРАСКОВІЯ МАТВІЇВНА
УДК 685.31.02
РОзрОбка внутрІШНЬОЇ формИ ТА КОРЕГУЮЧИХ присТоСуВАНЬ профІЛАКТИЧНО-МЕДИЧНОГО ВЗУТТЯ при патологІї стоп
Спеціальність 05.19.06. - технологія взуттєвих та шкіряних виробів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті технологій та дизайну, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України
Коновал Віктор Павлович,
Київський національний університет технологій та дизайну,
завідувач кафедри конструювання та технології виробів із шкіри.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Нестеров Владислав Петрович,
президент Української Технологічної Академії;
кандидат технічних наук, доцент, заслужений діяч науки і техніки України
Половніков Ігор Іванович,
директор ВАТ “Український науково-дослідний інститут шкіряно-взуттєвої промисловості”.
Захист відбудеться "27" вересня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.102.03 у Київському національному університеті технологій та дизайну за адресою: 01011, м. Київ - 11, вул. Немировича -Данченка, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету технологій та дизайну за адресою: 01011, м. Київ - 11, вул. Немировича -Данченка, 2.
Автореферат розісланий "23" серпня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к. т. н., доцент Т.О. Полька
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. За даними міжнародного комітету Всесвітньої організації здоров’я цукровий діабет займає третє місце за рівнем ранньої інвалідизації і смертності населення розвинутих країн світу. Цукровий діабет – хронічне захворювання, яке не піддається лікуванню та пов’язане з пошкодженням різних органів і систем (в тому числі дистальних відділів стопи). Кількість хворих діабетом у світі складає майже 146 млн. чоловік. Тільки в інституті ендокринології та обміну речовин АМН України на обліку налічується більше 1 млн. хворих цукровим діабетом, у тому числі більше 5 тисяч дітей і підлітків. У м. Києві близько 100 тис. хворих і кожен третій із них госпіталізується в зв'язку з патологією стоп – синдром діабетичної стопи (СДС). Гангрена стопи при цій патології є причиною 70% всіх ампутацій нижніх кінцівок.
Крім того, значне розповсюдження серед населення мають такі захворювання як ревматоїдний артрит (РА), облітеруючий атеросклероз (ОА).
РА – хронічне системне запальне захворювання з’єднувальної тканини з пошкодженням переважно периферійних суглобів. В Україні ним страждає близько 140 тисяч чоловік (340 хворих на 100 тисяч дорослого населення). При РА пошкодження гомілковостопних суглобів і суглобів стопи спостерігається у 80-100 % хворих. Це захворювання частіше вражає людей після 30 років. Жінки в 5 разів більше хворіють, ніж чоловіки.
ОА – атеросклеротичне пошкодження великих артерій нижніх кінцівок із звуженням їх просвіту. Основними симптомами на початку захворювання є переміжна кульгавість, біль в литкових м'язах при ходьбі, ламкість нігтьових пластинок, в подальшому виникнення трофічних виразок на стопі, які призводять до гангрени. В Україні ОА страждає 35% чоловіків після 65 років, частота розвитку гангрени яких досягає 25%.
На даний період часу в нашій країні практично не виготовляється взуття, яке враховувало б всі зміни стоп при цих захворюваннях. Розв'язати проблему профілактики ускладнень при патології стоп неможливо без розробки спеціального взуття та вкладних пристосувань. Таке взуття запобігає прогресуванню та виникненню ускладнень, прискорює реабілітацію хворих після хірургічних втручань, попереджає рецидиви захворювання стопи.
Аналіз інформаційних джерел показує, що в них недостатньо висвітлені питання розробки спеціального взуття для профілактики ускладнень при такій патології. Роботи, які проводились в м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОзрОбка внутрІШНЬОЇ формИ ТА КОРЕГУЮЧИХ присТоСуВАНЬ профІЛАКТИЧНО-МЕДИЧНОГО ВЗУТТЯ при патологІї стоп

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок