Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІСТИЧНИЙ ДОСВІД В КОНТЕКСТІ ОСЯГНЕННЯ МОРАЛІ ЯК ДУХОВНОГО ФЕНОМЕНА

МІСТИЧНИЙ ДОСВІД В КОНТЕКСТІ ОСЯГНЕННЯ МОРАЛІ ЯК ДУХОВНОГО ФЕНОМЕНА

Назва:
МІСТИЧНИЙ ДОСВІД В КОНТЕКСТІ ОСЯГНЕННЯ МОРАЛІ ЯК ДУХОВНОГО ФЕНОМЕНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,38 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПОДОЛЯН Галина Петрівна
УДК 13:17.02
МІСТИЧНИЙ ДОСВІД В КОНТЕКСТІ
ОСЯГНЕННЯ МОРАЛІ ЯК ДУХОВНОГО ФЕНОМЕНА
09.00.07 – етика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
КИЇВ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на кафедрі етики, естетики і культурології філософського факультету.
Науковий керівник кандидат філософських наук, доцент
Шинкаренко Олена Василівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри етики, естетики і культурології.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор,
Ларіонова Вікторія Костянтинівна,
завідувач кафедри філософії Прикарпатського університету ім. В.С.Стефаника;
кандидат філософських наук, доцент, Рик Сергій Миколайович,
проректор з наукової роботи Переяслав-Хмельницького педагогічного університету імені Григорія Сковороди.
Провідна установа Центр гуманітарної освіти НАН України.
Захист відбудеться 29 квітня 2004 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.28 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 327.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці ім. М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “ 27 ” березня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Живоглядова І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Стан сучасного етико-філософського дискурсу характеризується якісними змінами, спричиненими процесами трансформації загальнонаукового, філософського знання. Криза раціональності, виявлена в науці та філософії, призвела до пошуку можливостей “розширення раціональності” шляхом залучення досвіду інших форм духовності в науковому аналізі, особливо, у таких складних галузях пізнання, як соціальні та гуманітарні науки. Подібні переорієнтації мають місце і в етиці. Розвідки більшості її дослідників у ХХ ст. відзначені спробами подолати негативні тенденції попередньої етико-теоретичної традиції переглядом статусу раціонального, його значимості та дієвості щодо пізнання моралі. У контексті таких шукань евристично плідним видається звернення до порівняльного аналізу моралі й містичної духовної традиції як форм духовно-практичного освоєння світу. Будучи суттєвими складовими багатомірного континууму людської духовності в культурному бутті, кожна у своїй мірі виявляє власні культуротворчі функції, впливаючи у свій спосіб на сенс, ціннісну визначеність, нормативну оформленість людського існування в реаліях культури. Викликає теоретичний інтерес розгляд моральнісного потенціалу духовно-містичного досвіду у практиках самовдосконалення людини в різних культурах, що бачиться плідним компаративістським внеском у намаганнях більш повного й адекватного сучасним реаліям етико-філософського розуміння моралі.
Звернення до наукового аналізу даної проблематики обумовлюється зокрема тим, що містицизм протягом останніх десятиліть став однією із найскладніших та інтригуючих тем сучасності, яка піднімається у сфері художньої творчості, в процесах реактуалізації та модернізації релігійних традицій та практик, в наукових та, нажаль, квазінаукових розвідках таїн людського буття та пізнання. Осмислення й інтерпретація цього суперечливого феномена здобувають найрізноманітніших, часто прямо протилежних самій його сутності, варіацій. Ускладнюють ситуацію і поширення містифікацій, які спровоковані не завжди доречним перенесенням або втіленням містичного досвіду з одного культурного середовища в інше, популяризацією екстремальних психотехнік, нетрадиційних безпосередніх осягнень як альтернатив об’єктивного пізнання з усіма негативними наслідками професійної некомпетентності їх пропагандистів.
Проте, містична традиція – це значна частина духовної спадщини людства. Наявність її елементів у тій чи іншій мірі можна прослідкувати в усіх високорозвинутих культурах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МІСТИЧНИЙ ДОСВІД В КОНТЕКСТІ ОСЯГНЕННЯ МОРАЛІ ЯК ДУХОВНОГО ФЕНОМЕНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок