Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛЮБОВ ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФСЬКОГО ДИСКУРСУ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ФЕНОМЕНА)

ЛЮБОВ ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФСЬКОГО ДИСКУРСУ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ФЕНОМЕНА)

Назва:
ЛЮБОВ ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФСЬКОГО ДИСКУРСУ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ФЕНОМЕНА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,79 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШИГІМАГІНА ЛІЛІЯ АНАТОЛІЇВНА
УДК177.6+173
ЛЮБОВ ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФСЬКОГО ДИСКУРСУ
(СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ФЕНОМЕНА)
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Донецьк – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Гребеньков Геннадій Васильович
Донецький юридичний інститут МВС України,
начальник кафедри соціології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, доцент
Карпенко Катерина Іванівна
доцент кафедри філософії, соціології
та медичної соціології Харківського державного
медичного університету
кандидат філософських наук, доцент
Болотіна Євгенія Валеріївна
доцент кафедри філософії Донбаської державної
машинобудівної академії, м.Краматорськ
Захист відбудеться 3 липня 2007 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.06 у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, головний корпус, кафедра філософії.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету (83055 м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 1 червня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.І.Сушинський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Історія духовного розвитку людства свідчить, що для людини важливе не стільки життя як біологічний процес, скільки його наповненість суто людськими якостями, серед яких фундаментальним та смислотворним виступає любов як екзистенційний феномен. Проте в жодній сфері суспільних відносин не відбулося за останні десятиліття таких радикальних змін, як у відносинах, заснованих на тому чи іншому виді любові. Людина на підсвідомому рівні включається в глобальний техніко-технологічний процес, починає відчувати себе його органічною частиною, тому суспільство формує поверхневе ставлення до любові, народжуючи опосередкований, поверхневий тип людини, орієнтованої на тимчасові потреби, не здатної до напруженої душевної роботи, яка не прагне до справжньої краси. Крім того, життєвий потік, що прискорюється, проводить ціннісно-смислову ерозію, розмиваючи традиційні зв’язки і скріплення в суспільстві, що раніше забезпечували подолання будь-яких колізій повсякденного й історичного плану.
Звідси стає необхідним осмислення любові як фундаментальної властивості людського буття; цим пояснюється, чому дане поняття посідає одне з провідних місць у філософському дискурсі. Незважаючи на те, що в наші дні в численних текстах сучасної культури (особливо масової) любов часто зводиться до сексуальності, в полі дискурсу про любов все більше інтегруються раніше закріплені або маргіналізовані теми.
В Україні останніми роками з’явилася велика кількість перекладів “любовної” (любовно-еротичної) літератури, яка часто створює неправильне уявлення про Любов, створює ілюзію досяжного плотського досвіду, фривольності, перетворюючи її на предмет одноразового споживання. Все це викликає необхідність серйозного дослідження багатогранного концепту “любов”, який присутній в будь-якій культурі, у всіх міжособистісних відносинах, і може розглядатися як культурна універсалія, глибинне екзистенціальне переживання.
Тема любові виявляється в різних історико-культурних контекстах і безпосередньо пов’язана з різними уявленнями про людину, зумовленими етичними, релігійними, правовими нормами. В той же час ця тема дуже актуальна в сучасному житті як для окремої людини, так і для суспільства в цілому. Коли особистісні орієнтири змінюються, набирає сили моральний нігілізм, втрачаються духовні цілі, і людина, за висловом М.О. Бердяєва, шукає не сенсу життя, а тільки благ життя. Цей ціннісний хаос пояснює і трансформацію сучасної сім’ї.
Незважаючи на те, що тема любові невичерпна, нам видається все ж таки можливою й необхідною соціально-філософська інтерпретація і кваліфікація цього феномену.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЛЮБОВ ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФСЬКОГО ДИСКУРСУ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ФЕНОМЕНА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок