Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Категорія норми у дослідженні та регулюванні функціональних станів людини

Категорія норми у дослідженні та регулюванні функціональних станів людини

Назва:
Категорія норми у дослідженні та регулюванні функціональних станів людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,91 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С. Костюка
АПН України
Балабанова Любов Матвіївна
УДК 159.938:612.821+371.015
Категорія норми у дослідженні та регулюванні
функціональних станів людини
19.00.02 - психофізіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора психологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному університеті внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України ( м.Харків ).
Науковий консультант: |
доктор біологічних наук, професор,
Друзь Валерій Анатолійович,
начальник кафедри прикладної психології,
Національний університет внутрішніх справ МВС України .
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор Корольчук Микола Степанович, завідувач кафедри соціології та психології, Міжнародний інститут лінгвистики і права (м. Київ);
доктор психологічних наук, професор Компанець Володимир Степанович, кафедра екстремальної і військової медицини, Вінницький державний медичний університет ім. М.І. Пирогова;
доктор біологічних наук, професор Макарчук Микола Юхимович, завідувач кафедри фізіології людини та тварин, Київський національний університет ім. Тараса Шевченко.
Провідна організація:
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, кафедра
Захист відбудеться " 24 " квітня 2001 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка за адресою: 01033, Київ-33, Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С. Костюка за адресою: 01033, Київ-33, Паньківська, 2.
Автореферат розісланий " 24 " березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор психологічних наук, професор Балл Г.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні десятиріччя в Україні, у зв'язку зі значними перетвореннями в соціальній і виробничій сфері, в житті людини сталися радикальні зміни, які якісно позначились на умовах її існування. Ці зміни стосуються одночасно біологічної, психологічної та соціальної сфери особистості (Ананьєв Б.Г., Братусь Б.С., Бурлачук Л.Ф., Костюк Г.С.). Все зростаючий рівень суспільного виробництва, ускладнення професійних обов'язків обумовили підвищення вимог до працездатності людини. Різнобічні сучасні наукові спостереження свідчать, що в певні моменти виникає невідповідність між психобіологічними властивостями людини та вимогами сучасного виробництва і темпами оволодіння професійними знаннями. У зв’язку з цим зростає роль психологічних чинників у всіх сферах життєдіяльності людини і посилюється інтерес дослідників, зокрема, до проблем норми в психології.
Необхідно зазначити, що спроби визначення норми в галузі психологічних досліджень робилися неодноразово (Балл Г.О., Березін Ф.Б., Братусь Б.С., Плахов В.Д., Wright G.H., Kretschmer Е.). Однак, ці спроби базувалися на різних філософських та теоретичних концепціях, і тому не забезпечували єдності поглядів і підходів.
Посилення наукового напряму, що розглядає людину як єдину біопсихосоціальну структуру (Білоус В.В., Брушлінський А.В., Мерлін В.С., Моляко В.О., Adler А., Alexander F., Delirs J.D., Dezolye R , Morton Т.), розширення поняття про сутність людини стало сьогодні основою для більш глибокого розуміння категорії норми, особливо в галузі психологічних досліджень. Можна без перебільшення сказати, що на даний момент розробка категорії норми в галузі психологічних досліджень, аналіз її суті та природи, місця і ролі в суспільному і професійному житті людини стають особливо актуальними. Для наукового осмислення цієї проблеми на сьогодні є всі необхідні умови.
Актуальність вказаної проблеми та її недостатнє теоретичне і практичне обгрунтування обумовили вибір теми дисертаційного дослідження, визначення об’єкта і предмета, постановку мети і завдань наукового пошуку.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дослідження проводилося в межах комплексної програми “Кадри” МВС України (наказ № 61) та плану науково-дослідних робіт кафедри прикладної психології Університету внутрішніх справ МВС України (наказ № 197), п.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: Категорія норми у дослідженні та регулюванні функціональних станів людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок