Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ДІЯЛЬНОСТІ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ДІЯЛЬНОСТІ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

Назва:
ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ДІЯЛЬНОСТІ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,84 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ОРЛЮК ОЛЕНА ПАВЛІВНА
УДК 347.734
ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ДІЯЛЬНОСТІ
БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право і процес;
фінансове право; інформаційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора юридичних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі конституційного та адміністративного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий консультант – доктор юридичних наук, професор Воронова Лідія Костянтинівна, Інститут фінансового права при НАДПС України, заступник директора по науковій роботі, академік Академії правових наук України.
Офіційні опоненти:–
доктор юридичних наук, професор Авер’янов Вадим Борисович, Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, завідуючий відділу проблем державного управління та адміністративного права;–
доктор юридичних наук, доцент Рябченко Олена Петрівна, Національний університет внутрішніх справ МВС України, професор кафедри адміністративного права та адміністративної діяльності органів внутрішніх справ;–
доктор юридичних наук, професор Савченко Леся Анатоліївна, Національна академія державної податкової служби України Державної податкової адміністрації України, завідувач кафедри фінансового права, декан юридичного факультету.
Провідна установа: Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича, Міністерство освіти і науки України, кафедра конституційного, адміністративного та фінансового права, м. Чернівці.
Захист відбудеться “15” січня 2004 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.01. у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
Автореферат розісланий “12” грудня 2003 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Шепітько В.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На етапі становлення національних ринкових економік фінансові системи в цілому та банківські системи зокрема вимагають поглибленого наукового дослідження, оскільки існує необхідність вирішення специфічних проблем, пов’язаних із становленням, стабілізацією та розвитком вищезазначених систем. Зокрема, країни з перехідною економікою мають достатньо капіталу, проте він залишається, як правило, пасивним. І проблема полягає в тому, як вивільнити такий капітал, як зробити його активним інструментом фінансового зростання. Вирішення зазначеної проблеми, в свою чергу, пов’язано зі стабільною діяльністю фінансової та банківської систем. Крім того, слід згадати про необхідність існування механізмів для створення безпеки заощаджень та фінансових інвестицій, зміцнення довіри потенційних клієнтів (в першу чергу громадян) до кредитно-фінансових інституцій. Додатковою умовою для формування стабільного фінансового сектора в національній економіці є спроможність фінансової системи ефективно розподіляти ресурси для їх найбільш продуктивного використання (виходячи з особливостей окремих галузей економіки), у тому числі й розподілу ресурсів для державного використання.
Враховуючи глобальний характер сучасних фінансів, дослідження закономірностей фінансової й банківської систем та їх еволюції є одним з найважливіших питань фінансів. Фінансові ринки та посередники зв’язані між собою міжнародними телекомунікаційними мережами, що дозволяє здійснювати грошові трансферти та операції відкритого ринку цілодобово. Тому особливого значення набуває гармонізація національного законодавства, що регулює діяльність фінансових і банківських інститутів, й приведення його у відповідність з міжнародними стандартами і практикою Європейського Співтовариства. В свою чергу, європейська інтеграція України, визнана пріоритетним напрямом її сучасного зовнішньополітичного курсу, значною мірою залежить від наукового супроводження, від моніторингу складних міжнародних та національних процесів і правових проблем, пов’язаних з практичною реалізацією її завдань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 Реферат на тему: ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ДІЯЛЬНОСТІ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок