Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> оЦІНКА ГРАНИЧНОГО СТАНУ ТРУБОПРОВОДІВ, РЕЗЕРВУАРІВ І ПОСУДИН ТИСКУ НА ОСНОВІ РОЗРОБЛЕНОЇ ЕКСПЕРТНОЇ СИСТЕМИ

оЦІНКА ГРАНИЧНОГО СТАНУ ТРУБОПРОВОДІВ, РЕЗЕРВУАРІВ І ПОСУДИН ТИСКУ НА ОСНОВІ РОЗРОБЛЕНОЇ ЕКСПЕРТНОЇ СИСТЕМИ

Назва:
оЦІНКА ГРАНИЧНОГО СТАНУ ТРУБОПРОВОДІВ, РЕЗЕРВУАРІВ І ПОСУДИН ТИСКУ НА ОСНОВІ РОЗРОБЛЕНОЇ ЕКСПЕРТНОЇ СИСТЕМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,60 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МІЦНОСТІ ім. Г.С. ПИСАРЕНКА
НАН УКРАЇНИ
ТОРОП ВАСИЛЬ МИХАЙЛОВИЧ
УДК 539.4
оЦІНКА ГРАНИЧНОГО СТАНУ
ТРУБОПРОВОДІВ, РЕЗЕРВУАРІВ І ПОСУДИН ТИСКУ
НА ОСНОВІ РОЗРОБЛЕНОЇ ЕКСПЕРТНОЇ СИСТЕМИ
05.02.09 - динаміка і міцність машин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
КИЇВ 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі фізичних основ міцності і руйнування Інституту проблем міцності ім. Г.С. Писаренка НАН України (ІПМіцн. НАНУ).
Науковий консультант: | член-кор. НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор Красовський Арнольд Янович
Інститут проблем міцності ім. Г.С. Писаренка
НАН України, головний науковий співробітник |
Офіційні
опоненти: |
академік НАН України, доктор технічних наук,
професор Лобанов Леонід Михайлович
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона
НАН України, завідувач відділу
член-кор. НАН України, доктор технічних наук,
професор Стрижало Володимир Олександрович
Інститут проблем міцності ім. Г.С. Писаренка
НАН України, завідувач відділу
доктор технічних наук, професор
Чаусов Микола Георгійович
Національний університет “Сільськогосподарська академія України”, завідувач кафедри.
Провідна установа: Національний технічний університет України "КПІ"
Захист відбудеться "26" жовтня 2006 р. о 9 годині 00 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.241.01 при Інституті проблем міцності ім. Г.С. Писаренка НАН України у приміщенні конференц-залу Інституту за адресою: 01014, Київ, вул. Тимірязєвська,2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту проблем міцності ім. Г.С. Писаренка НАН України.
Автореферат розісланий "06" вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.241.01
доктор технічних наук, професор _________________ Карпінос Б.С.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В енергетиці, енергомашинобудуванні, хімічному машинобудуванні, нафтохімії, трубопровідному транспорті широко використовуються трубопроводи, резервуари та посудини тиску. Найчастіше це великогабаритні зварені металеві конструкції, що забезпечують збереження або транспортування екологічно небезпечних речовин у рідкому чи газоподібному стані. Умови експлуатації таких конструкцій характеризуються впливом зовнішніх силових факторів (навантаження, температура, середовище і т.п.), що періодично змінюються в часі, деградацією фізико-механічних властивостей металу з часом, зародженням і розвитком в них дефектів. Ці фактори є визначальними при оцінці граничного стану і прогнозуванні залишкового ресурсу елементів конструкцій з дефектами (тріщинами).
Існуюча практика комплексної технічної діагностики і аналізу безпечної експлуатації трубопроводів, резервуарів та посудин тиску не повністю (фрагментарно) враховує відзначені особливості. У зв'язку з цим виникає необхідність створення методології міцнісного супроводу безаварійної експлуатації відповідальних елементів конструкцій, що грунтується на апробованих критеріях оцінки граничного стану, прогнозує крихкий, змішаний (квазікрихкий) та в’язких характер руйнування, найбільш повно враховує фактичні умови експлуатації, наявність прогресуючих дефектів і що використовує сучасні технології збору, збереження, обробки і представлення інформації. В основу такої методології має бути покладений інженерний аналіз безпечної експлуатації посудин тиску, резервуарів та трубопровідних систем, що використовує знання різних дисциплін: механіки деформівного твердого тіла, системного аналізу, інформаційних технологій, тощо. До цього обсягу знань пред'являються вимоги достовірності, можливості реалізації задач у реальному часі, відповідності прогнозованого результату досвіду експлуатації. Накопичені під час створення та експлуатації конструкцій досвід і знання можуть бути формалізовані до рівня алгоритмів вирішення задач, а швидкодіючі електронно-обчислювальні процесори дозволяють одержувати рішення (з урахуванням зміни факторів) у реальному часі, оперуючи при цьому величезними масивами даних.
Тому вирішення проблеми безпечної експлуатації таких конструкцій принципово стало можливим завдяки створенню та впровадженню експертних систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: оЦІНКА ГРАНИЧНОГО СТАНУ ТРУБОПРОВОДІВ, РЕЗЕРВУАРІВ І ПОСУДИН ТИСКУ НА ОСНОВІ РОЗРОБЛЕНОЇ ЕКСПЕРТНОЇ СИСТЕМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок