Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЄДНАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ І ГРУПОВИХ ФОРМ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОМУ РОЗВИТКУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

ПОЄДНАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ І ГРУПОВИХ ФОРМ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОМУ РОЗВИТКУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

Назва:
ПОЄДНАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ І ГРУПОВИХ ФОРМ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОМУ РОЗВИТКУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,71 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С.Сковороди
ПОТАПОВА НАТАЛІЯ ІВАНІВНА
УДК 371.032
ПОЄДНАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ І ГРУПОВИХ ФОРМ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОМУ РОЗВИТКУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
13.00.09 – теорія навчання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Кузь Володимир Григорович,
Уманський державний педагогічний
університет імені Павла Тичини,
професор кафедри загальної педагогіки та
педагогіки вищої школи
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Бібік Надія Михайлівна,
Академія педагогічних наук України,
академік-секретар відділення дидактики,
методики та інформаційних технологій в освіті;
кандидат педагогічних наук, доцент
Калашнікова Любов Миколаївна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С.Сковороди,
доцент кафедри загальної педагогіки
Провідна установа іровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград.
Захист відбудеться 21 лютого 2006 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди за адресою: 61002, м.Харків, вул.Артема, 29, ауд.216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди (61168, м.Харків, вул.Блюхера, 2, ауд. 215-В).
Автореферат розісланий 19 січня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Штефан Л.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Інноваційні процеси, притаманні сучасній системі вітчизняної освіти, віддзеркалюючи досягнення в усіх галузях природничих і гуманітарних наук, мають на меті підвищити ефективність освіти. Зокрема, шляхом упровадження у зміст діяльності школи педагогічних технологій, спрямованих на його вдосконалення, розвиток мотивації учнів до навчання, підвищення їхньої пізнавальної активності та самостійності, розвиток якостей, які сприяли б активному залученню особистості до творчої перетворювальної діяльності. Це висуває перед загальноосвітніми закладами завдання створення оптимальних умов для розвитку кожної дитини, підвищення її інтелектуального потенціалу, всебічного врахування індивідуальних здібностей, нахилів, інтересів, надання можливостей для самореалізації учнів.
Змістові аспекти проблеми оновлення національної освіти в цьому аспекті знайшли відображення у працях І.Зязюна, В.Кременя, В.Кузя, О.Савченко, М.Сметанського та ін.
Безпосередньо дослідженню питань інтелектуального розвитку школярів, визначенню теоретико-методологічних підходів до підвищення його ефективності присвятили свої наукові праці філософи, соціологи, психологи, серед яких – В.Ананьєв, Г.Батищев, Л.Буєва, Л.Виготський, Ю.Гільбух, В.Давидов, О.Леонтьєв, Н.Менчинська, В.Моляко, К.Платонов, Я.Пономарьов, Н.Тализіна, Б.Теплов, С.Рубінштейн, П.Якобсон.
До визначення впливу різних форм організації навчальної діяльності як важливого засобу посилення її ефективності зверталися П.Атутов, В.Дьяченко, З.Калмикова, І.Лернер, В.Лозова, І.Первін, Л.Пироженко, О.Пометун, І.Шапошнікова та ін.
Особливу вікову групу становлять учні молодшого шкільного віку, адже саме в цей період закладається той фундамент, на якому вибудовується навчальна діяльність на наступних щаблях шкільної освіти, забезпечується інтелектуальний розвиток особистості.
Вивчення проблем оптимізації навчальної діяльності молодших школярів стало предметом наукових розвідок Н.Бібік, М.Богдановича, В.Бондаря, І.Бутузова, Л.Варзацької, М.Вашуленка, Л.Коломійченко, С.Логачевської, О.Савченко та ін.
Незважаючи на багатий досвід, накопичений педагогічною теорією і практикою, такий напрям, як удосконалення організаційних форм з метою забезпечення належного інтелектуального розвитку молодших школярів, не набув достатнього осмислення й узагальнення в сучасній дидактиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПОЄДНАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ І ГРУПОВИХ ФОРМ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОМУ РОЗВИТКУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок