Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЛІДЕРСЬКОЇ СПРЯМОВАНОСТІ ОСОБИСТОСТІ МАЙБУТНЬОГО ОФІЦЕРА ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

ФОРМУВАННЯ ЛІДЕРСЬКОЇ СПРЯМОВАНОСТІ ОСОБИСТОСТІ МАЙБУТНЬОГО ОФІЦЕРА ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЛІДЕРСЬКОЇ СПРЯМОВАНОСТІ ОСОБИСТОСТІ МАЙБУТНЬОГО ОФІЦЕРА ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,25 KB
Завантажень:
5
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С.КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
ВИДАЙ Андрій Юрійович
УДК 159. 9: 355. 01
ФОРМУВАННЯ ЛІДЕРСЬКОЇ СПРЯМОВАНОСТІ ОСОБИСТОСТІ МАЙБУТНЬОГО ОФІЦЕРА ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
19. 00. 05 — соціальна психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ — 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Військовому гуманітарному інституті Національної академії оборони України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
ЛОЖКІН Георгій Володимирович,
Національний університет фізичного виховання і спорту України, кафедра психології і педагогіки, завідувач.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Орбан-Лембрик Лідія Ернестівна,
Прикарпатський університет імені Василя Стефаника, кафедра соціальної психології, завідувач;
доктор психологічних наук, доцент
Коломінський Наум Львович, Міжрегіональна академія управління персоналом, кафедра психології, завідувач.
Провідна установа: Інститут соціальної та політичної психології АПН України, м. Київ,
Захист відбудеться “19” березня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології імені Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ – 33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології імені Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ – 33, вул. Паньківська, 2.
Автореферат розісланий “18” лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність теми дослідження полягає у якісно новій соціально-психологічній ситуації, що склалася у Збройних Силах України, яка, у свою чергу, обумовлена складністю та суперечливістю сучасних процесів політичного, соціально-економічного та духовного реформування українського суспільства.
Така ситуація пов'язана з великою кількістю чинників як об'єктивного, так і суб'єктивного характеру. До них, у першу чергу, належать такі, які призвели до зламу управлінських структур єдиної системи безпеки у країнах колишнього СРСР, погіршенню матеріально-технічного, фінансового та науково-методичного забезпечення Збройних Сил України. Сюди ж належить і недостатня компетентність та непідготовленість багатьох військових керівників до роботи у нових умовах, коли виникає необхідність розв'язання складних та неординарних завдань, пов'язаних з реорганізацією існуючих та становленням нових моделей та структур управління у військовій сфері, комерціалізацією військової діяльності, відсутністю необхідних джерел фінансування з метою забезпечення нормальної життєдіяльності військових колективів та підтримки високої боєздатності Збройних Сил нашої держави.
За таких умов, першочерговості набуває питання розвитку національної військової освіти, здатної забезпечити сучасну українську армію високоосвіченими, інтелігентними, соціально зрілими та творчо спрямованими офіцерами. Збройним Силам сьогодні потрібні не просто висококваліфіковані командири та начальники, а психологічно компетентні, розважливі професіонали, справжні лідери військових колективів.
Сучасні теоретико-методологічні дослідження та практика роботи вищих військових закладів освіти (ВВЗО) показали, що у підготовці військових фахівців існує ряд суперечностей:
·
між психологічним і соціальним ідеалом офіцера та реальним рівнем сформованості лідерської спрямованості випускників вищих військових закладів освіти;
· між кількістю молодих офіцерів і рівнем їх професійної компетентності та готовності до виконання командирських за формою, а за своєю суттю, лідерських функцій;
· між кількістю випускників ВВЗО та кількістю молодих офіцерів, що продовжують службу у Збройних Силах після закінчення терміну контракту;
· між монопредметним викладанням дисциплін та необхідністю формування у курсантів цілісної уяви про військову службу в якості офіцера.
Для розв'язання цих суперечностей потрібні комплексні дослідження всіх ланок системи підготовки офіцерів для Збройних Сил України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЛІДЕРСЬКОЇ СПРЯМОВАНОСТІ ОСОБИСТОСТІ МАЙБУТНЬОГО ОФІЦЕРА ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок