Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ТРАНСПОРТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В СИСТЕМІ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ

МОДЕЛЮВАННЯ ТРАНСПОРТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В СИСТЕМІ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ТРАНСПОРТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В СИСТЕМІ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,60 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МОРСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛЯШЕНКО НАТАЛЯ ІВАНІВНА
УДК 656:382
МОДЕЛЮВАННЯ ТРАНСПОРТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В
СИСТЕМІ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ
Спеціальність 08.03.02 – “
Економіко-математичне моделювання”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному морському університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Холоденко Анатолій Михайлович,
Одеський державний морський університет,
доцент кафедри “Економічна теорія та кібернетика”
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Постан Михайло Якович,
Одеський державний морський університет,
завідувач кафедри “Менеджмент та маркетинг”;
 
кандидат економічних наук, доцент
Мазарчук Андрій Юрійович,
Технологічний університет Поділля
(м. Хмельницький) Міністерства освіти і науки
України, доцент кафедри “Автоматизовані системи та моделювання в економіці”
Провідна установа: Київський національний університет ім.Тараса Шевченка, кафедра “Математичні методи еколого-економічних досліджень”, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 27.06.2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.060.02 у Одеському державному морському університеті за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Мечнікова, 34.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного морського університету за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Мечнікова, 34.
Автореферат розісланий 24.05.2001 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради,
д.е.н., доц. Морозова І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останньому десятилітті однією з найважливіших стратегічних задач розвитку України є інтеграція у світове економічне співтовариство. На даному етапі місце України на міжнародній арені не відповідає її економічному потенціалу, зокрема, через проблеми в сфері зовнішньої торгівлі. Близько 80 % світових зовнішньоторговельних перевезень обслуговує морський транспорт, у розвинутих країнах до 25 % надходжень у бюджет забезпечується експортом транспортних послуг. Таким чином, проблеми транспортного комплексу України також негативно впливають на її місце у світовій економіці.
Серед причин кризових явищ, що мали місце як на глобальному загальносвітовому рівні, так і на рівні економік окремих країн, відзначимо недостатнє наукове обґрунтування напрямків розвитку, які приймаються, невирішені теоретичні питання в області структурної і цінової стратегії транспорту і міжнародної торгівлі, відсутність методологічного апарату, що дозволяє моделювати мегаекономічні процеси.
Одним із пріоритетних напрямків наукових досліджень в області транспорту і міжнародної торгівлі є розробка моделей їх взаємодії, методів прийняття рішень щодо стратегічного розвитку як окремих країн, так і світової економічної системи в цілому. Однак, як показали результати аналізу, деякі з цих проблем не знайшли належного відображення в наукових працях, особливо питання, пов'язані з транспортною діяльністю.
Таким чином, розвиток транспорту і міжнародної торгівлі в цілому, поглиблення інтеграційних процесів між країнами, потреби України у вирішенні як зовнішньоекономічних задач, так і проблем, що існують у транспортному комплексі, обумовлюють необхідність досліджень транспортної діяльності в системі міжнародної торгівлі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Результати даної дисертаційної роботи використані при розробці науково-дослідних тем “Теоретичні засади фінансово-інвестиційної діяльності на водному транспорті України” (номер держреєстрації 0197 U 014036) у 1997-1999 рр., “Методологія прогнозування та оптимального планування розвитку підприємств водного транспорту України в ринкових умовах” (номер держреєстрації 0100 U 003867) у 2000 р., що виконувались в ОДМУ відповідно до плану науково-дослідних робіт Міністерства освіти і науки України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 



Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ТРАНСПОРТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В СИСТЕМІ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок