Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Правовий статус юридичних осіб нафтогазового комплексу України (цивільно-правові аспекти)

Правовий статус юридичних осіб нафтогазового комплексу України (цивільно-правові аспекти)

Назва:
Правовий статус юридичних осіб нафтогазового комплексу України (цивільно-правові аспекти)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,21 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Слюсаренко Юрій Анатолійович
УДК 347.19
Правовий статус юридичних осіб
нафтогазового комплексу України
(цивільно-правові аспекти)
Спеціальність: 12.00.03 - цивільне право і цивільний процес; сімейне право;
міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі цивільного права юридичного факультету Київського Національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
Майданик Роман Андрійович,
Київський Національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри цивільного права
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, старший науковий співробітник Кучеренко Ірина Миколаївна,
Інститут держави і права ім.В.М.Корецького НАН України, провідний науковий співробітник (м. Київ);
кандидат юридичних наук,
Гопанчук Василь Степанович,
Київський Національний університет внутрішніх справ України,
професор кафедри цивільно-правових дисциплін (м.Київ).
Захист відбудеться “26” ___02_ 2008 року о 12 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.001.06 по захисту дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук в Київському Національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, буд. 60, ауд. 253.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського Національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58,к.12.
 
Автореферат розісланий 24_ __01__ 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор юридичних наук, професор Боднар Т.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Розвиток ринкових відносин в Україні викликав необхідність трансформації правового регулювання відносин з виробництва, переробки та реалізації енергоносіїв, чільне місце серед яких займають нафта, газ та продукти їх переробки, як необхідної умови незалежного та ефективного функціонування національної еконо-міки, заснованої на товарно-грошовому виробництві.
На сучасному етапі розвитку українського суспільства відбуваються кардинальні суспільно-економічні зміни, які зумовлюють необхідність переосмислення поняття нафтогазового комплексу та його місця в системі суб’єктів та об’єктів цивільно-правового обороту.
Виникнення якісно нових соціально-економічних відносин призвело до збільшення обсягів і збагачення правових форм підприємницької діяльності в умовах конкуренції та зміни характеру впливу з боку держави. Потреби ринкової економіки зумовлюють необхідність поширення сфери здійснення підприємницької діяльності в нафтогазовому ринку на конкурентних засадах та чітке відмежування транспортування від деяких інших тради-ційних видів природних монополій на ринку нафти і газу.
Нові соціально-економічні зміни ще більше загострюють невідпо-відність чинного законодавства (зокрема Закону України “Про нафту і газ”, “Про трубопровідний транспорт” тощо) сучасним реаліям, яким притаманні підвищені вимоги до обігу нафти, газу та продуктів їх переробки і більш динамічний розвиток змісту та форм цивільних відносин в нафтогазовому ринку.
Значну частину прогалин у врегулюванні сучасних цивільних відносин в нафтогазовому ринку має усунути Цивільний кодекс України, в якому закріплено чимало новел, які потребують глибокого аналізу з метою виявлення їх ефективності застосування на практиці, зокрема у відносинах за участю юридичних осіб нафтогазового комплексу. Цьому можуть сприяти наукові дослідження. Однак, як виявляється, спеціальних наукових досліджень правового статусу юридичних осіб нафтогазового комплексу України майже немає.
Існують деякі дисертаційні роботи, присвячені розгляду лише окремих аспектів правового статусу юридичних осіб нафтогазового комплексу України, зокрема акціонерним та іншим корпоративним правовідносинам (І.В. Спасибо-Фатєєва, 2000, Н.С. Коров’яковська, 2000, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Правовий статус юридичних осіб нафтогазового комплексу України (цивільно-правові аспекти)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок