Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВІ засоби вирішення міжнародних спорів У РАМКАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

ПРАВОВІ засоби вирішення міжнародних спорів У РАМКАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

Назва:
ПРАВОВІ засоби вирішення міжнародних спорів У РАМКАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,44 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ХОРОЛЬСЬКИЙ РОБЕРТ БОРИСОВИЧ
УДК 341.62:061.1 ЄС
ПРАВОВІ засоби вирішення міжнародних
спорів У РАМКАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
Спеціальність 12.00.11 – міжнародне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародного права та державного права іноземних держав Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор Буроменський Михайло Всеволодович, професор кафедри міжнародного права та державного права іноземних держав Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор Денисов Володимир Наумович, член-кореспондент Академії правових наук України, завідуючий відділом міжнародного права Інституту держави і права імені В. М. Корецького Національної академії наук України;
кандидат юридичних наук, Микієвич Михайло Миколайович, доцент кафедри міжнародного права Львівського національного університету імені Івана Франка.
Провідна установа: Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Захист відбудеться 20 грудня 2001 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.3 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
Автореферат розісланий 19 листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жигалкін П.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У ХХ столітті заборона застосування збройної сили задля владнання міжнародних конфліктів набула універсального й імперативного значення, отримавши статус норми jus cogens у міжнародному праві. Формальна заборона силових методів розв'язання міжнародних спорів не стала панацеєю: міждержавні збройні конфлікти й натепер є досить поширеним явищем. Проте ця заборона надала потужного імпульсу розвиткові мирних засобів і процедур вирішення міжнародних конфліктів. Тому цей напрям став важливою складовою міжнародних відносин і популярним предметом міжнародно-правових досліджень.
У другій половині ХХ століття одним з найпомітніших процесів у міжнародному праві став розвиток інституту мирного вирішення міжнародних спорів у рамках міжнародних міжурядових організацій, який вніс новий вимір у галузь несилових засобів розв'язання конфліктів.
Значно збагатило теорію і практику мирного вирішення міжнародних спорів застосування цього інституту в реґіональних організаціях інтеґраційного типу, перш за все у Європейському Союзі (далі – ЄС).
Особливістю цієї організації є надання пріоритету правовим, перш за все судовим, засобам вирішення суперечок, що виникають при здійсненні співробітництва в її межах. Це унікальний досвід, тому що труднощі із застосуванням правових засобів існують як на універсальному рівні, так і у переважній більшості міжнародних реґіональних міжурядових організацій. Такий досвід потребує ретельного вивчення і цим перш за все зумовлена необхідність серйозного дослідження.
Вирішення спорів Судом Європейських співтовариств (далі – Суд) – це один із найважливіших інститутів, що забезпечує ефективне функціонування всього механізму ЄС. З цієї точки зору його вивчення є актуальним в рамках дослідження основ правового устрою одного із найбільш складних у світі й успішно діючих міжнародних інтеґраційних утворень. Тому вивчення теорії і практики механізмів урегулювання суперечок у рамках ЄС є актуальним напрямком дослідження розвитку принципу мирного вирішення міжнародних спорів.
Актуальність дослідження обумовлено також іншими обставинами. По-перше, з кожним роком розвиток стосунків України з Європейським Союзом, і його окремими державами-членами стає все більш інтенсивним, бо головним зовнішньополітичним пріоритетом України визначено укладання угоди про асоціацію з ЄС, а згодом – набуття у ньому повноправного членства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРАВОВІ засоби вирішення міжнародних спорів У РАМКАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок