Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Політичні традиції як чинник сталості й наступності у функціонуванні та розвитку політичної системи

Політичні традиції як чинник сталості й наступності у функціонуванні та розвитку політичної системи

Назва:
Політичні традиції як чинник сталості й наступності у функціонуванні та розвитку політичної системи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,16 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дніпропетровський національний університет
Веденєєв Віталій Олексійович
УДК 32.1.8
Політичні традиції як чинник
сталості й наступності у функціонуванні та розвитку політичної системи
23.00.02 – політичні інститути і процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Дніпропетровськ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Криворізького технічного університету.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Капіца Володимир Федорович,
завідувач кафедри філософії
Криворізького технічного університету.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Болебрух Анатолій Григорович,
завідувач кафедри історіографії і джерелознавства
Дніпропетровського національного університету;
кандидат політичних наук, доцент
Калиновський Юрій Юрійович,
доцент кафедри філософії Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого.
Провідна установа: Одеська національна юридична академія Міністерства освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться “12” грудня 2003 р. о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.08 у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, ауд. 307.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розісланий “10” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент Шепєлєв М.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У перехідних умовах, коли суб’єкти політики ведуть пошуки нової логіки поведінки, модернізуючи канали артикуляції і волевиявлення своїх інтересів, значно підвищується вплив політичних традицій. Встановлюючи внутрішні межі в засвоєнні людьми цілей і політичних стандартів, політичні традиції визначають вибір можливих шляхів здійснення реформ, що існують в суспільстві та установах державної влади. При цьому навіть підтримка владою тих чи інших політичних традицій неминуче відтворює всі риси тимчасової (штучно утримуваної) зовнішньої за формою перебудови, якщо вона не пов’язана з адекватними цим традиціям змінами в політичних стандартах суспільства. Тому навіть закріплені в структурі та функціях органів державної влади принципи демократичної організації суспільного життя без відповідного засвоєння їх громадянами можуть привести лише до поверхових перетворень пострадянських суспільств. А це, в свою чергу, зберігає всі передумови для зовні безпричинного виникнення криз, що дестабілізують політичну систему.
Дослідження політичних традицій має не тільки величезне практичне значення, але становить і серйозну теоретичну проблему. Сучасні теоретичні розробки, присвячені розв’язанню проблем політичних традицій, свідчать про зростаючу зацікавленість у розробленні цієї теми як у вітчизняних, так і в зарубіжних науковців. Серед дослідників, що займаються вивченням проблеми традицій у соціально-політичному середовищі, можна назвати таких західноєвропейських та американських авторів, як Г. Алмонд, С. Верба, Дж. Гасфилд, Ш. Ейзенштадт, С. Колеман, Д. Лернер, У. Мур, Т. Парсонс, У. Ростоу, С. Хантінгтон, Є. Шацький, Е. Шілз. Серед українських дослідників можна виділити: О. Бабкіну, В. Бакірова, Є. Бистрицького, А. Болебруха, П. Гнатенка, Є. Головаху, В. Горбатенка, О. Донченко, О. Забужко, В. Іваненка, В. Капицю, Ф. Кирилюка, І. Кресіну, І. Огієнка, Ю. Романенка, В. Табачковського, О. Токовенка, П. Шляхтуна, Г. Щедрову. Не можна не відмітити внесок у розв’язання проблеми політичних традицій таких російських учених, як О. Ахієзер, Д. Драгунський, А. Зубов, Н. Лапін, Е. Маркарян, А. Мельвіль, А. Панарін, В. Плахов, А. Салмін, О. Соловйов, В. Хорос. Незважаючи на достатньо велику кількість авторів, працюючих над проблемами політичних традицій, зацікавленість ними так і не перетворилась у розвинену політологічну теорію традиції. Тому першочерговим завданням даного дослідження є побудова дієздатної моделі політичних традицій, яка б, по-перше, пояснювала соціокультурну детермінацію політичного процесу не на загальнотеоретичному рівні, а насамперед на його темпорально-просторових засадах, і, по-друге, давала б можливість окреслити перспективи інноваційно-політичних перетворень, особливо в перехідних суспільствах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Політичні традиції як чинник сталості й наступності у функціонуванні та розвитку політичної системи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок