Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТІЙКІСТЬ ПОЛЯ НЕЙТРОНІВ ПРИ ПЕРЕХІДНИХ ПРОЦЕСАХ В АКТИВНІЙ ЗОНІ РЕАКТОРА ВВЕР-1000

СТІЙКІСТЬ ПОЛЯ НЕЙТРОНІВ ПРИ ПЕРЕХІДНИХ ПРОЦЕСАХ В АКТИВНІЙ ЗОНІ РЕАКТОРА ВВЕР-1000

Назва:
СТІЙКІСТЬ ПОЛЯ НЕЙТРОНІВ ПРИ ПЕРЕХІДНИХ ПРОЦЕСАХ В АКТИВНІЙ ЗОНІ РЕАКТОРА ВВЕР-1000
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,45 KB
Завантажень:
7
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Одеський національний політехнічний університет
Корінний Андрій Олексійович |
УДК 621.039.5
СТІЙКІСТЬ ПОЛЯ НЕЙТРОНІВ ПРИ ПЕРЕХІДНИХ ПРОЦЕСАХ В
АКТИВНІЙ ЗОНІ РЕАКТОРА ВВЕР-1000
Спеціальність 05.14.14 – теплові та ядерні енергоустановки
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті ядерних досліджень НАН України.
Науковий керівник: | Кандидат технічних наук, доцент
Недєлін Олег В’ячеславович,
Інститут ядерних досліджень НАН України,
Старший науковий співробітник відділу проблем дозиметрії ядерних реакторів
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Максимов Максим Віталійович,
Одеський національний політехнічний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри автоматизації технологічних процесів
кандидат технічних наук,
Халімончук Володимир Адамович
Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки Державного комітету ядерного регулювання України,
начальник відділу розрахункового моделювання нейтронно фізичних процесів в ядерних установках
Провідна установа: | Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “21” жовтня 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.04 при Одеському національному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 65044, м.Одеса, пр.Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м.Одеса, пр.Шевченка, 1.
Автореферат розісланий “9” вересня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кравченко В.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Стійкість просторового розподілу нейтронів по активній зоні і зв'язана з нею стабільність поля енерговиділення є першою умовою, необхідною для забезпечення працездатності і безпеки реакторів. З ростом енергонапруги, розмірів активних зон установок просторова стійкість нейтронних полів погіршується. Динамічні рівняння, що описують поводження реактора в перехідному процесі, нелінійні і мають досить високу фазову розмірність (не менше семи – щільності потоків, температура, концентрації йоду, ксенону, прометію та ін.). Одержати рішення вдається лише, знижуючи розмірність задачі, використовуючи фізичні передумови.
У першу чергу відділяються швидкі перехідні процеси, що протікають за час порядку декількох секунд – хвилин, викликані потужністним і температурним ефектами реактивності. Керування ними, після проведених у 60-і – 80-і роки 20-го сторіччя експериментальних досліджень, виявилося здійсненне порівняно простими методами. Це зв'язано з тим, що при виконанні встановлених нормативних вимог ці процеси не знижують стійкість системи.
Незалежно від швидких розглядаються перехідні процеси з масштабом часу більше години, зв'язані зі зміною ізотопного складу активної зони. Нукліди, що утворюються у процесі вигорання ядерного палива, мають різні перерізи поглинання нейтронів, що визначає ступінь їхнього впливу на наступні процеси в реакторі. Утворення сильно поглинаючих продуктів розподілу і їхній вплив на характеристики активної зони прийнято називати отруєнням реактора, на відміну від нагромадження інших продуктів розподілу, що називають шлакуванням. З усіх відомих нуклідів 135Хе має максимальний переріз поглинання теплових нейтронів 2.610-18 см2. Переріз поглинання 149Sm також великій 510-20 см2.
У реакторах на швидких нейтронах ефекти отруєння малі і не враховуються, оскільки порівняно малі макроскопічні перерізи поглинання ксенону і самарію в області енергій швидких нейтронів у наслідок значно більш швидкого, ніж у нуклідах, що поділяються, падіння перерізів поглинання з ростом енергії і високої концентрації нуклідів, що поділяються, у швидкому реакторі. Але для теплових реакторів вони грають дуже істотну роль, а в питаннях зв'язаних з динамікою, їхній вплив один з визначальних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТІЙКІСТЬ ПОЛЯ НЕЙТРОНІВ ПРИ ПЕРЕХІДНИХ ПРОЦЕСАХ В АКТИВНІЙ ЗОНІ РЕАКТОРА ВВЕР-1000

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок