Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРЕХІДНІ ГАЗОДИНАМІЧНІ ПРОЦЕСИ ПРИ ВИТІКАННІ З ЄМНОСТЕЙ ТА ЇХ МОДЕЛЮВАННЯ

ПЕРЕХІДНІ ГАЗОДИНАМІЧНІ ПРОЦЕСИ ПРИ ВИТІКАННІ З ЄМНОСТЕЙ ТА ЇХ МОДЕЛЮВАННЯ

Назва:
ПЕРЕХІДНІ ГАЗОДИНАМІЧНІ ПРОЦЕСИ ПРИ ВИТІКАННІ З ЄМНОСТЕЙ ТА ЇХ МОДЕЛЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,63 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського
„Харківський авіаційний інститут”
ДЕГТЯРЕНКО Віктор Іванович
УДК 533.6.697:532.5.593:530.1.17
ПЕРЕХІДНІ ГАЗОДИНАМІЧНІ ПРОЦЕСИ
ПРИ ВИТІКАННІ З ЄМНОСТЕЙ
ТА ЇХ МОДЕЛЮВАННЯ

Спеціальність 01.02.05 – механіка рідини, газу та плазми.
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті технічної механіки Національної академії наук України
і Національного космічного агентства України.
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор
Тимошенко Валерій Іванович,
Інститут технічної механіки НАН України і НКА України,
завідувач відділом аерогазодинаміки,
м. Дніпропетровськ.
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор
Приходько Олександр Анатолійович,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри технічної механіки,
кандидат технічних наук, доцент
Лебідь Валентин Георгійович,
Харківський університет повітряних сил Міністерства оборони України,
професор кафедри аеродинаміки та динаміки польоту.
Провідна установа: | Інститут гідромеханіки НАН України,
м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 03 лютого 2006 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .062.02 у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є.Жуковського „ХАІ” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17, ауд. 307 головного корпусу.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського „ХАІ”.
Автореферат розісланий “ 31 ” грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.062.02 Базима Л.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Багато технічних пристроїв мають ємності, з яких у процесі роботи витікає газ і при цьому здійснюється перехід газу від одного стану до іншого. Підвищений інтерес до перехідних процесів обумовлений тим, що в цей період силовий вплив на конструкцію досить часто перевищує навантаження, які зазнає конструкція при роботі в стаціонарному режимі, і є визначальним при її розрахунку на міцність, наприклад, при запуску надзвукових сопел. Для деяких пристроїв перехідний режим роботи є основним, наприклад, при витіканні повітря з відсіків ракети-носія в польоті, коли параметри повітря у відсіках постійно змінюються від атмосферних умов практично до вакууму.
При моделюванні роботи технічних пристроїв необхідно враховувати вплив різних факторів на процеси, що протікають. Наприклад, при польоті ракети-носія відбувається її відхилення від прямолінійного руху. Це приводить до зміни режиму витікання повітря з її відсіків. При розрахунку запуску ракетного двигуна у достатньо повній постановці необхідно враховувати зміну об'ємної концентрації рідкої фази від одиниці біля форсунок до нуля в областях, яких краплі ще не досягли. У той же час, ці фактори, а також ряд інших, досліджені в даний час не в достатній мірі.
Для теоретичного дослідження перехідних газодинамічних процесів в ємностях використовуються математичні моделі різного ступеня складності. Обґрунтування застосовності спрощених моделей для вирішення конкретних задач може бути проведене шляхом визначення порядку величини членів загальних рівнянь. У той же час такі оцінки для багатьох важливих перехідних процесів витікання з ємностей відсутні.
Таким чином, дослідження перехідних газодинамічних процесів при витіканні з ємностей технічних пристроїв з обґрунтуванням застосовності використовуваних при цьому математичних моделей і з урахуванням впливу різних реальних факторів є актуальною задачею.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Робота виконувалась в рамках досліджень, що проводились в Інституті технічної механіки НАН України і НКА України за фундаментальними науково-дослідними темами 1.3.2.30 "Дослідження термогазодинамічних процесів і параметрів течії газу в замкнутих об’ємах і каналах складного профілю" (номер держреєстрації 01949991881, затверджена Вченою радою інституту на 1991-1995 роки, протокол №  від 25.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПЕРЕХІДНІ ГАЗОДИНАМІЧНІ ПРОЦЕСИ ПРИ ВИТІКАННІ З ЄМНОСТЕЙ ТА ЇХ МОДЕЛЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок