Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІДІВЩИНА” ЯК СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНЕ ЯВИЩЕ: МЕХАНІЗМИ ТА ФОРМИ ВІДТВОРЕННЯ

ДІДІВЩИНА” ЯК СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНЕ ЯВИЩЕ: МЕХАНІЗМИ ТА ФОРМИ ВІДТВОРЕННЯ

Назва:
ДІДІВЩИНА” ЯК СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНЕ ЯВИЩЕ: МЕХАНІЗМИ ТА ФОРМИ ВІДТВОРЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,48 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національна академія наук України
Інститут соціології
Проноза Андрій Вікторович
УДК 316.354:355.1+316.75“
ДІДІВЩИНА” ЯК СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНЕ ЯВИЩЕ:
МЕХАНІЗМИ ТА ФОРМИ ВІДТВОРЕННЯ
22.00.03 – соціальні структури та соціальні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті соціології Національної академії наук України.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
Ручка Анатолій Олександрович,
Інститут соціології НАН України,
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Афонін Едуард Андрійович,
Національна академія державного управління при Президентові України, професор кафедри політології
Кандидат соціологічних наук
Яременко Юрій Федорович
Шеф-редактор журналу “Камуфляж”
Провідна установа: Національний університет внутрішніх справ
Міністерства внутрішніх справ України,
кафедра соціології, м. Харків
Захист відбудеться “25” листопада 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.229.01 в Інституті соціології НАН України за адресою: вул. Шовковична 12, м. Київ, 01021.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту соціології НАН України за адресою: вул. Шовковична 12, м. Київ, 01021.
Автореферат розіслано “15” жовтня 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стукало С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Державна програма реформування і розвитку Збройних сил України, передбачаючи перехід до комплектування армії на контрактній підставі, породжує ряд питань, які об’єктивно виникають в процесі її практичної реалізації. В умовах змін, що відбуваються, особливо актуальною є проблема формування і ефективного функціонування військових колективів, створених за принципом контракту, а також створення в них здорового морально-психологічного клімату, що є передумовою зразкового виконання учбово-бойових завдань. Однак, досліджень з цієї проблематики на сьогодні недостатньо, особливо в контексті загальної невирішеності проблеми нестатутних взаємовідносин в колишній Радянській Армії та в Збройних силах України.
Зародження “дідівщини” в Радянській армії як масового явища, відносять до середини 50-х років ХХ століття, що пов’язано з амністією, здійсненою після смерті Сталіна і призовом в армію молоді, яка мала визначений життєвий досвід, з місць позбавлення волі. Типологічна подібність систем “Збройних сил” і “позбавлення волі”, основою яких є висока, але все ж різна степінь обмеження особистої волі, ізоляція від суспільства, необхідність безперечного підпорядкування, жорстка регламентація життя та побуту, прагнення до граничної формалізації відносин між людьми – все це привело до того, що армія явила собою благодатного підґрунтя для укорінення дідівщини, як одного з варіантів існуючої в місцях позбавлення волі системи неформальних взаємовідносин.
Реформування Збройних сил України і перехід до комплектування на контрактній підставі, зумовлює новий підхід до формування військових колективів, взаємовідносин в них, мотивації та стилю поведінки військовослужбовців і т. ін. Досвід держав, які перейшли на контрактну систему, свідчить, що в цих умовах ставлення до нестатутних взаємовідносин (тобто до “дідівщини”) змінюється. Вона легалізується, і якщо не стає офіційно прийнятною та інституційно закріпленою формою взаємовідносин між військовослужбовцями, то, принаймні, вже не розглядається як безумовно негативний, навіть кримінальний тип поведінки. Інакше кажучи, явища, подібні до “дідівщини” розглядаються як своєрідні субкультурні норми, що мають силу традиції і вписуються в офіційну систему взаємовідносин між військовослужбовцями.
У контексті наукової проблеми дослідження є перспективним розгляд “дідівщини” не лише як негативного явища, а в більш широкому змістовному плані – як амбівалентного соціально-культурного феномену.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДІДІВЩИНА” ЯК СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНЕ ЯВИЩЕ: МЕХАНІЗМИ ТА ФОРМИ ВІДТВОРЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок