Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРЧЕ ВИКОРИСТАННЯ СПАДЩИНИ В. О. Сухомлинського В КНР

ТВОРЧЕ ВИКОРИСТАННЯ СПАДЩИНИ В. О. Сухомлинського В КНР

Назва:
ТВОРЧЕ ВИКОРИСТАННЯ СПАДЩИНИ В. О. Сухомлинського В КНР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,54 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ЛИ ЦЗИХУА
УДК 373. 5 (510) (048)
ТВОРЧЕ ВИКОРИСТАННЯ СПАДЩИНИ
В. О. Сухомлинського В КНР
13.00.01 — “Загальна педагогіка й історія педагогіки”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ — 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Пироженко Лідія Володимирівна,
Інститут педагогіки АПН України,
старший науковий співробітник лабораторії історії педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Гупан Нестор Миколайович,
Київський юридичний інститут МВС України,
перший проректор з навчальної та методичної роботи;
кандидат педагогічних наук,
член-кореспондент АПН України
Хайруліна Василина Миколаївна,
Український колеж ім.В.О.Сухомлинського,
директор
Провідна установа Кіровоградський державний педагогічний університет ім. Володимира Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград
Захист відбудеться 13 жовтня 2005 року о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д)
Автореферат розісланий 9 вересня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Д. Березівська


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Сучасні світові тенденції – перехід до інформаційного етапу науково-технічного прогресу, прискорене впровадження соціально-політичних і економіко-технологічних інновацій – формують досить високі стандарти якості інтелектуальних умінь, професійних навичок і комунікативних здібностей людини. Як наслідок, сучасне суспільство ставить підвищені вимоги до соціальної і професійної мобільності особистості, якості й рівня її освіченості, інтелектуальних, морально-вольових і психоемоційних проявів. Ці обставини, у свою чергу, загострюють інтерес наукової громадськості до цілей і цінностей освіти, їх методологічного й теоретичного обгрунтування.
Нині в центрі освітнього процесу перебуває особистість із її своєрідним внутрішнім світом, потребами, інтересами, почуттями. Формується така особистість завдяки гуманізації і демократизації навчально-виховного процесу школи, пошуку оптимальних концептуальних підходів до розвитку системи освіти, впровадженню нових педагогічних технологій. У ситуації формування глобального освітнього простору ці процеси спричиняють постійне зростання наукового і практичного інтересу до вивчення досвіду інших країн у цій царині.
Для розв’язання зазначених проблем розвинені країни Європи й Північної Америки, а також країни, що вийшли у світові лідери відносно недавно, звертаються до різних педагогічних концепцій і технологій, які можуть сприяти формуванню нового покоління, готового успішно відповідати на виклики сучасності. Завдяки цим пошукам з’являються нові прочитання наукової спадщини Джона Дьюї, Паулу Фрейере, Селестена Френе, Антона Макаренка, Василя Сухомлинського і по-новому осмислюються окремі сторони їхньої педагогічної творчості.
У Китайській Народній Республіці, країні бурхливого економічного зростання, політичних і культурологічних перетворень та нововведень, також відбуваються процеси активного вивчення, узагальнення й адаптації різних соціальних і культурологічних ідей та концепцій. Система освіти Китаю останні 20 років переживає процес інтенсивного реформування, що спрямований на підвищення якості навчання та виховання. Тому особливої актуальності набуває досвід поширення й розвитку в освітньому просторі КНР особистісно орієнтованої педагогіки Василя Олександровича Сухомлинського (1918-1970) – подвижника гуманістичної педагогіки, у творчості якого зосередилися ключові моменти загального педагогічного процесу ХХ ст., відбилися тенденції й альтернативи сучасної освіти. Використання творчості українського педагога в освітній практиці Китаю сприяє розв’язанню цілого ряду актуальних педагогічних проблем, насамперед, всебічного виховання й раннього розвитку особистості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТВОРЧЕ ВИКОРИСТАННЯ СПАДЩИНИ В. О. Сухомлинського В КНР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок