Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСІВ ОСАДЖЕННЯ ОЛОВА ТА СПЛАВУ ОЛОВО-НІКЕЛЬ З СУЛЬФАМАТНИХ ЕЛЕКТРОЛІТІВ

УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСІВ ОСАДЖЕННЯ ОЛОВА ТА СПЛАВУ ОЛОВО-НІКЕЛЬ З СУЛЬФАМАТНИХ ЕЛЕКТРОЛІТІВ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСІВ ОСАДЖЕННЯ ОЛОВА ТА СПЛАВУ ОЛОВО-НІКЕЛЬ З СУЛЬФАМАТНИХ ЕЛЕКТРОЛІТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,96 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Бобков Дмитро Валерійович
УДК 621.357
УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСІВ ОСАДЖЕННЯ ОЛОВА ТА СПЛАВУ ОЛОВО-НІКЕЛЬ З СУЛЬФАМАТНИХ ЕЛЕКТРОЛІТІВ
05.17.03 –Технічна електрохімія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук

Харків – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук., професор
Байрачний Борис Іванович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”
завідувач кафедри технічної електрохімії
 
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Кублановський Валерій Семенович
Інститут загальної та неорганічної хімії
ім. В.І.Вернадського НАН України,
завідувач відділу електрохімії водних розчинів
кандидат технічних наук
Донський Дмитро Леонідович
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”
доцент кафедри охорони праці та
навколишнього середовища
Захист відбудеться “28” лютого 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.03 в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе 21.
З дисертацією можно ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “18”січня 2008 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Шабанова Г.Н.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Електрохімічні покриття оловом та сплавом олово-нікель знаходять широке застосування в електрохімічній та приладобудівній промисловості. Використовують їх у жорстких умовах експлуатації для захисту від корозії стальних деталей з підшаром міді. Ці покриття використовують також для нанесення на паяні електричні контакти, як заключне покриття на друкованих платах (замість сріблення й паладування), і як підшар під золоте покриття. Вони немагнітні, нетоксичні, не взаємодіють з маслами, не змінюють перехідний опір в процесі експлуатації, легко поліруються, добре паяються й не утворюють голчатих дендритів. Покриття олово-нікель рекомендується для надання паяльних властивостей поверхні мідних і сталевих деталей за допомогою кислотних флюсів при одночасному захисті їх від корозії. Нанесення сплаву олово-нікель може застосовуватися замість олов’янування, коли до механічних властивостей покрить пред'являються більш високі вимоги. Сплав олово-нікель проявляє каталітичну активність у процесі окиснення монооксиду вуглецю. Цей процес важливий при рішенні проблем знешкодження викидів СО в атмосферу на підприємствах хімічної промисловості, енергетики та транспорту.
Хлоридно-фторидні, сульфатно-фторидні й борфторидні електроліти, які використовуються для осадження сплаву олово-нікель, містять у своєму складі токсичні фториди й борфториди, що підвищує агресивність електроліту, і як наслідок, погіршує умови експлуатації устаткування. Комплексні пірофосфатні електроліти, у яких олово входить до складу комплексного аніону Sn(P2O7)26-, використовуються в техніці в менших обсягах через високу швидкість окиснення Sn (II) до Sn (IV), тоді як для одержання покрить придатні розчини, які містять лише Sn (II). У зв'язку з сучасними вимогами до умов праці й охорони навколишнього середовища, актуальним є завдання одержання екологічно безпечного й стабільного електроліту для нанесення покрить сплавом олово-нікель.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами та темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі технічної електрохімії Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” та містить результати досліджень, виконаних відповідно до держбюджетних тем МОН України “Дослідження електрохімічних закономірностей в електродних реакціях при отриманні функціональних покрить та речовин, що використовуються в техніці й охороні довкілля” (№ Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСІВ ОСАДЖЕННЯ ОЛОВА ТА СПЛАВУ ОЛОВО-НІКЕЛЬ З СУЛЬФАМАТНИХ ЕЛЕКТРОЛІТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок