Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> вплив НАНОРОЗМІРНОГО ФАКТОРА НА КАТАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ склАДНИХ ОКСИДНИХ СИСТЕМ В РЕАКЦІЇ ГЛИБОКОГО ОКИСЛЕННЯ МЕТАНу

вплив НАНОРОЗМІРНОГО ФАКТОРА НА КАТАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ склАДНИХ ОКСИДНИХ СИСТЕМ В РЕАКЦІЇ ГЛИБОКОГО ОКИСЛЕННЯ МЕТАНу

Назва:
вплив НАНОРОЗМІРНОГО ФАКТОРА НА КАТАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ склАДНИХ ОКСИДНИХ СИСТЕМ В РЕАКЦІЇ ГЛИБОКОГО ОКИСЛЕННЯ МЕТАНу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,45 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ ХІМІЇ ім. Л.В. ПИСАРЖЕВСЬКОГО
КАНЦЕРОВА МАРИНА РАШИДІВНА
УДК 541.128.13
вплив НАНОРОЗМІРНОГО ФАКТОРА НА КАТАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ склАДНИХ ОКСИДНИХ СИСТЕМ В РЕАКЦІЇ ГЛИБОКОГО ОКИСЛЕННЯ МЕТАНу
02.00.15 – хімічна кінетика і каталіз
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ–2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана
в Інституті фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського
Національної Академії наук України.
Науковий керівник:
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Орлик Світлана Микитівна,
Інститут фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського
НАН України, завідувач відділу
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор
Пятницький Юрій Ігоревич
Інститут фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського
НАН України, головний науковий співробітник
кандидат хімічних наук, доцент
Олексенко Людмила Петрівна
Київський Національний університет ім. Тараса Шевченка,
доцент кафедри фізичної хімії
Провідна установа: Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” МОН України
Захист відбудеться 14.06.2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.190.01 в Інституті фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України за адресою: 03028, Київ-28, проспект Науки, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України, Київ, проспект Науки, 31.
Автореферат розісланий 05.05.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор хімічних наук, професор Лампека Я.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Екологічно чистим і ресурсозберігаючим методом одержання енергії з метану є його каталітичне спалювання, при якому, на відміну від факельного горіння, 95-100% конверсія CH4 в СО2 відбувається при температурах нижче 800 0С, що дозволяє суттєво підвищити ККД процесу і забезпечує рівень емісії NOx близько 1 ppm. В Україні вилучення метану з вугільних пластів дегазаційними і вентиляційними установками здійснюється з метою досягнення безпечних умов добування вугілля і не передбачає використання метану як висококалорійного енергоносія. Широкому впровадженню каталітичного спалювання газоподібного вуглеводневого палива перешкоджає відсутність ефективних низькотемпературних каталізаторів з високими експлуатаційними характеристиками.
Реакції глибокого окислення вуглеводнів, зокрема метану, на каталізаторах, що містять благородні метали, є структурно-чутливими, тобто їх швидкість залежить від розміру часток активного компоненту. З’ясування впливу фактора розмірності на каталітичні властивості оксидних систем відкриває додаткові можливості для створення каталізаторів глибокого окислення метану з регульованими характеристиками. Зі вищесказаного випливає необхідність розробки препаративних способів досягнення нанодисперсності і оптимізації характеристик оксидних каталізаторів, підвищення їх термічної стійкості і зниження температури початку реакції. Таким чином, розробка низькотемпературних нанорозмірних складних оксидних каталізаторів глибокого окислення метану є актуальним завданням.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано у відповідності з планами відомчої тематики відділу № 6 Інституту фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України “Розробка каталізаторів нового покоління для знешкодження токсичних газових викидів” (№ держреєстрації 0100U006232), за проектами “Фундаментальні основи створення нових каталізаторів знешкодження газових викидів і каталітичного спалювання палив” цільової програми НАН України “Фундаментальні основи створення нових речовин і матеріалів і фізико-хімічні принципи управління хімічними реакціями” (№ держреєстрації 0102U007212) та “Розробка наукових основ створення нових нанофазних каталізаторів” комплексної програми фундаментальних досліджень НАНУ “Наноструктурні системи, наноматеріали і нанотехнології” (№ держреєстрації 0103U006607).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: вплив НАНОРОЗМІРНОГО ФАКТОРА НА КАТАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ склАДНИХ ОКСИДНИХ СИСТЕМ В РЕАКЦІЇ ГЛИБОКОГО ОКИСЛЕННЯ МЕТАНу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок