Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗНИЖЕННЯ ГОРЮЧОСТІ І ПІДВИЩЕННЯ ВОГНЕСТІЙКОСТІ БУДІВЕЛЬНИХ ДЕРЕВ’ЯНИХ КОНСТРУКЦІЙ ЗА РАХУНОК ЗАСТОСУВАННЯ ВОГНЕЗАХИСНИХ ПОКРИТТІВ (НА ПРИКЛАДІ ПІДПРИЄМСТВ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ)

ЗНИЖЕННЯ ГОРЮЧОСТІ І ПІДВИЩЕННЯ ВОГНЕСТІЙКОСТІ БУДІВЕЛЬНИХ ДЕРЕВ’ЯНИХ КОНСТРУКЦІЙ ЗА РАХУНОК ЗАСТОСУВАННЯ ВОГНЕЗАХИСНИХ ПОКРИТТІВ (НА ПРИКЛАДІ ПІДПРИЄМСТВ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ)

Назва:
ЗНИЖЕННЯ ГОРЮЧОСТІ І ПІДВИЩЕННЯ ВОГНЕСТІЙКОСТІ БУДІВЕЛЬНИХ ДЕРЕВ’ЯНИХ КОНСТРУКЦІЙ ЗА РАХУНОК ЗАСТОСУВАННЯ ВОГНЕЗАХИСНИХ ПОКРИТТІВ (НА ПРИКЛАДІ ПІДПРИЄМСТВ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,22 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
БЄЛІКОВ АНАТОЛІЙ СЕРАФИМОВИЧ
УДК 699.81:614.84:536.21
ЗНИЖЕННЯ ГОРЮЧОСТІ І ПІДВИЩЕННЯ ВОГНЕСТІЙКОСТІ БУДІВЕЛЬНИХ ДЕРЕВ’ЯНИХ КОНСТРУКЦІЙ ЗА РАХУНОК ЗАСТОСУВАННЯ ВОГНЕЗАХИСНИХ ПОКРИТТІВ (НА ПРИКЛАДІ ПІДПРИЄМСТВ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ)
Спеціальність 21.06.02 - пожежна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Харків - 2001


Дисертація є рукописом
Робота виконана в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури (ПДАБтаА) Міністерства освіти та науки України, м. Дніпропетровськ
Науковий консультант
доктор геолого-мінералогічних наук, професор КРИКУНОВ Геннадій Миколайович, професор кафедри “Безпека життєдіяльності” Придніпровської державної академії будівництва та архітектури,
м. Дніпропетровськ
Офіційні опоненти :
- доктор технічних наук, професор Кременчуцький Микола Феофанович, професор кафедри аерології та охорони праці Національної гірничої академії України, м. Дніпропетровськ
- доктор технічних наук, професор Яковлєва Раїса Антонівна, завідуюча кафедрою загальної хімії Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури
- доктор технічних наук, професор Пашковський Петро Семенович, перший заст. директора по науковій роботі НДІ “Гірнича рятувальна справа”, м. Донецьк, Міністерства палива та енергетики України
Провідна установа - Академія пожежної безпеки України МВС України
Захист відбудеться 18.04.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.056.01 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури Міністерства освіти та науки України, за адресою:
61002, м.Харків, вул. Сумська,40.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002, м.Харків, вул. Сумська,40.
Автореферат розісланий 16.03.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кутовий Е.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Аналіз пожежної небезпеки показує, що суттєвий матеріальний збиток економіці в усьому світі завдають пожежі, значно ускладнюючи екологічну обстановку, піддаючи небезпеці життя людей. Так, в Україні щорічно виникає більш ніж 50 тис. пожеж, у яких гинуть люди, а матеріальний збиток перевищує 20 млн. грн., побічні збитки в 20 разів більші. Особливо зросла пожежна небезпека на підприємствах вугільної промисловості, де щорічно гине від вибухів і пожеж до 300 шахтарів. Значною мірою така тривожна статистика обумовлена зростанням пожежної небезпеки будинків і споруд, які зводяться та екслуатуються за рахунок зміни технології виробництва, підвищення поверховості і щільності забудови, зміни традиційних і матеріалоємких технологій зведення будинків на нові прогресивні технології з ефективними будівельними матеріалами з дерева, пластмас, полімерів, металу і т.і. Перераховані вище матеріали високо чутливі до впливу високих температур і вогню. Так, дерев'яні і пластмасові будівельні матеріали і конструкції під дією високих температур спроможні горіти, виділяючи значну кількість тепла і токсичних речовин. Металеві конструкції при вогневому впливі швидко прогріваються до критичних температур, що веде до втрати несучої спроможності та руйнування.
Як показує практика, горючість застосовуваних матеріалів і низька межа вогнестійкості будівельних конструкцій є основними причинами значного матеріального збитку і загибелі людей при пожежах.
Тому зниження горючості матеріалів і підвищення вогнестійкості будівельних конструкцій є актуальною науково-технічною проблемою, складовою частиною Державної програми забезпечення пожежної безпеки України.
Метою дисертаційної роботи є теоретичне і практичне обгрунтування зниження горючості і підвищення вогнестійкості будівельних дерев’яних конструкцій за рахунок застосування ефективних вогнезахисних покриттів.
Робоча гіпотеза полягає в підвищенні межі вогнестійкості конструкцій за рахунок уповільнення швидкості нагрівання до критичних температур, гальмування процесів деструкції, розкладання й активного горіння горючих матеріалів, зменшення теплопередачі, ізоляція матеріалу конструкції від прямого зіткнення з вогнем і з киснем повітря при нанесенні ефективних вогнезахисних покриттів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: ЗНИЖЕННЯ ГОРЮЧОСТІ І ПІДВИЩЕННЯ ВОГНЕСТІЙКОСТІ БУДІВЕЛЬНИХ ДЕРЕВ’ЯНИХ КОНСТРУКЦІЙ ЗА РАХУНОК ЗАСТОСУВАННЯ ВОГНЕЗАХИСНИХ ПОКРИТТІВ (НА ПРИКЛАДІ ПІДПРИЄМСТВ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок