Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Квазидинамічні моделі мікросмужкових хвилеведучих та випромінювальних структур

Квазидинамічні моделі мікросмужкових хвилеведучих та випромінювальних структур

Назва:
Квазидинамічні моделі мікросмужкових хвилеведучих та випромінювальних структур
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,94 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ДНIПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНIВЕРСИТЕТ
ПУЛОВ РОМАН ДМИТРОВИЧ
УДК 621.372.8.072.2
Квазидинамічні моделі мікросмужкових хвилеведучих та випромінювальних структур
01.04.03 - Радiофiзика
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертацiї на здобуття наукового ступеню
кандидата фiзико-математичних наук
Днiпропетровськ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі захисту інформації Запорізького національного технічного університету.
Науковий керівник: | · доктор технічних наук, професор Карпуков Леонід Матвійович, завідувач кафедри захисту інформації Запорізького національного технічного університету
Офіційні опоненти: | · доктор фізико-математичних наук, професор Дробахін Олег Олегович, завідувач кафедри прикладної і комп'ютерної радіофізики Дніпропетровського національного університету;
· доктор фізико-математичних наук, професор Чумаченко Віталій Павлович, завідувач кафедри вищої математики Запорізького національного технічного університету.
Захист відбудеться "20" червня 2008р о 14-15 на засіданні спеціалізованої ради Д 08.051.02 при Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, Дніпропетровськ, пров. Науковий, 13
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Дніпропетровського національного університету.
Автореферат розісланий "22" квітня 2008р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук Спиридонова І.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розвиток техніки мікрохвильових пристроїв йде шляхом підвищення рівня інтеграції. Ця тенденція визначила перехід від розробки інтегральних мікрохвильових схем, реалізованих на одношаровій підкладці, до створення багатошарових інтегральних конструкцій, що забезпечують суттєве зниження габаритів і маси, розширення функціональних можливостей і підвищення надійності мікрохвильових пристроїв.
Багатошаровий принцип конструювання мікрохвильових інтегральних схем суттєво ускладнює процес проектування. Проектування перетворюється на складний, багатоваріантний, ітераційний процес, реалізація якого визначає необхідність застосування сучасних комп'ютерних технологій автоматизованого проектування з розроблюванням відповідного ефективного та універсального спеціалізованого математичного забезпечення.
Наявні системи автоматизованого проектування мікрохвильових пристроїв не є ефективними при моделюванні на електродинамічному рівні, а квазистатичне моделювання не забезпечує необхідного рівня точності.
З наведеного вище випливає, що у наступний час актуальною є розробка для мікромсужкових структур наближених електродинамічних методів моделювання, в яких би поєднувались висока точність моделювання з низькими обчислювальними витратами, а також які б давали можливість одержання результатів моделювання у замкненій аналітичній формі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Тема дисертаційної роботи є тематикою науково-дослідних держбюджетних робіт Запорізького національного технічного університету ДБ06810 "Математичне моделювання фізичних процесів в радіотехнічних та механічних пристроях та їх елементах" (виконавець), "Рівняння математичної фізики" (виконавець), Ф25.4/081 "Розвинення теорії електромагнітного поля у фрактальному середовищі (наказ МОНУ 720 від 02.08.07)" (виконавець).
Мета і задачі роботи. Метою роботи є підвищення ефективності проектування двовимірних та тривимірних багатошарових мікросмужкових хвилеведучих структур шляхом розробки нових та удосконалення наявних математичних методів їх розрахунку.
Для досягнення цієї мети в роботі необхідно було вирішити наступні задачі:
1. Розробити методику та алгоритм розрахунку функції Гріна для багатошарового необмеженого пласкошаруватого діелектричного простору в квазистатичному наближенні. Виконати оцінку збіжності, розробити методики підвищення ефективності розрахунків.
2. Розробити методику розрахунку в квазистатичному наближенні власних параметрів багатопровідних зв'язаних ліній у шаруватому діелектрику. Розробити методику розрахунку розподілів подовжніх і поперечних струмів у багатопровідних зв'язаних лініях за результатами квазистатичного аналізу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Квазидинамічні моделі мікросмужкових хвилеведучих та випромінювальних структур

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок