Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ НА РАЙОННОМУ РІВНІ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ НА РАЙОННОМУ РІВНІ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ НА РАЙОННОМУ РІВНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,55 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти
Академії педагогічних наук України
Мануйленко Валентина Володимирівна
УДК 37.014.5:332
ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ НА РАЙОННОМУ РІВНІ
13.00.01 загальна педагогіка і історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник | кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Калініна Людмила Миколаївна,
Інститут педагогіки АПН України,
лабораторія управління загальноосвітніми навчальними закладами, завідувач.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Маслов Валентин Іванович,
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти АПН України,
професор кафедри менеджменту освіти;
кандидат педагогічних наук, доцент
Паращенко Людмила Іванівна,
Університет економіки та права „Крок”.
Провідна установа | Інститут проблем виховання АПН України, лабораторія соціальної педагогіки, м. Київ
Захист відбудеться “21” квітня 2006 р. о 1200 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.455.01 у Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м. Київ -53, вул. Артема, 52-А.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м. Київ-53, вул. Артема, 52-А.
Автореферат розісланий “21” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
О.С.Снісаренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У педагогічній управлінській практиці України почався процес переходу від традиційних уніфікованих методів, форм і засобів управління системами освіти до диверсифікаційних, регіонально-орієнтованих варіантів.
В даний час в різних регіонах України йде накопичення досвіду організації управління регіональними системами освіти в нових соціально-економічних, культурних і політичних умовах.
У педагогічній і методичній літературі існують дослідження, присвячені аналізу проблем діяльності районних, міських, обласних відділів освіти (М.О.Алієв, М.П.Легкий, Н.Я.Малахов, М.А.Пайрімаа, В.І.Подобєд, Ю.Ю.Ратус та ін.), організації управління системами освіти різного рівня підпорядкування (О.І.Данилович, М.М.Дарманський, І.Ф.Жерносек, О.І.Зайченко, В.В.Маськін, П.В.Худоминський та ін.).
Значний внесок в розробку проблеми оновлення змісту, форм і методів роботи районних відділів освіти в Україні внесли дослідження останнього десятиліття (Л.І.Даниленко, М.М.Дарманського, О.І.Зайченко, Н.М.Островерхової та ін.). У цих роботах висвітлені актуальні проблеми управління районним відділом освіти в сучасних умовах, обґрунтовано зміст окремих напрямків роботи регіональних органів управління освітою, пов'язаних з координацією їх діяльності з закладами освіти в річному управлінському циклі, виокремлені деякі шляхи реалізації системного і диференційованого підходів до управління загальноосвітніми навчальними закладами, представлені апробовані в конкретних регіональних умовах моделі структури управління районного відділу освіти, описані класичні і модернізовані функції окремих працівників апарату районного відділу освіти. Разом з тим, незважаючи на безумовну теоретичну і практичну цінність, ці матеріали не можуть забезпечити вичерпну методологічну і технологічну базу для організації сучасного управління системою освіти на районному рівні.
Незважаючи на методологічне і практичне значення вказаних досліджень, слід зазначити, що проблема вдосконалення управління районною системою освіти вимагає подальшого науково-теоретичного відпрацювання з урахуванням нових наукових підходів, концепцій, а також запитів замовників освіти. Функціонально-посадові обов'язки фахівців мають бути визначені, виходячи з сучасного змісту управлінських функцій і компетентних повноважень відділу освіти як ключового структурного компоненту районної системи освіти.
Вимагає подальшої розробки проблема визначення критеріїв оцінки ефективності роботи районного відділу освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ НА РАЙОННОМУ РІВНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок