Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОДУКТИВНІСТЬ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ ЗАЛЕЖНО ВІД ГУСТОТИ СТОЯННЯ РОСЛИН І РІВНЯ МІНЕРАЛЬНОГО ЖИВЛЕННЯ В ПІВНІЧНОМУ СТЕПУ УКРАЇНИ

ПРОДУКТИВНІСТЬ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ ЗАЛЕЖНО ВІД ГУСТОТИ СТОЯННЯ РОСЛИН І РІВНЯ МІНЕРАЛЬНОГО ЖИВЛЕННЯ В ПІВНІЧНОМУ СТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ПРОДУКТИВНІСТЬ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ ЗАЛЕЖНО ВІД ГУСТОТИ СТОЯННЯ РОСЛИН І РІВНЯ МІНЕРАЛЬНОГО ЖИВЛЕННЯ В ПІВНІЧНОМУ СТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,41 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ЗЕРНОВОГО ГОСПОДАРСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
Заверталюк Володимир Філімонович
УДК 633.15:631.5: 631.82
ПРОДУКТИВНІСТЬ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ ЗАЛЕЖНО ВІД ГУСТОТИ СТОЯННЯ РОСЛИН І РІВНЯ МІНЕРАЛЬНОГО ЖИВЛЕННЯ В ПІВНІЧНОМУ СТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.09 – рослинництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Дніпропетровськ – 2003
Дисертацією рукопис.
Робота виконана в Інституті зернового господарства УААН протягом
1999-2001 рр.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор Якунін Олексій Панасович, Інститут зернового господарства УААН, головний науковий співробітник відділу технології вирощування кукурудзи
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор, академік УААН і РАСГН Циков Валентин Сергійович, Інститут зернового господарства УААН, завідувач відділу
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Нижегородцев Іван Павлович, Інститут землеробства УААН , старший науковий співробітник
Провдна установа: Інcтитут рослинництва ім. В.Я. Юр'ева УААН , м. Харків
Захист відбудеться 23 травня 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.353.01 в нституті зернового господарства УААН, 49027, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 14; телефон 45-02-36.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці нституту зернового гос-подарства УААН за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 14.
Автореферат розісланий “27” березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мусатов А.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах північної підзони Степу України рекомендується вирощувати на зерно ранньостиглі, середньоранні, середньостиглі та середньопізні гібриди. Вони неоднаково реагують на рівень живлення, освітлення, вологозабезпеченості, тощо.
Серед факторів, які суттєво впливають на урожайність кукурудзи, важливе місце належить використанню добрив, формуванню оптимальної густоти стояння рослин. Це особливо актуальним є тому, що в останні роки в Державний Реєстр сортів рослин України включено багато нових гібридів, для яких ці показники не встановлені.
Розробка елементів сортової агротехніки нових районованих гібридів буде сприяти повнішій реалізації потенційних можливостей цих гібридів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота проводилась відповідно з тематичним планом Інституту зернового господарства УААН (№ д.р. 0197U000097), завдання “Розробити для степової зони України агротехнічні елементи енергозберігаючої технології виробництва кукурудзи на зерно, насіння та продовольчі цілі, що дозволить економити 15-17% енергоресурсів” (№ д.р. 0304 – МВ/37-96).
Мета і завдання досліджень. Мета роботи – встановити оптимальну густоту стояння рослин для нових гібридів кукурудзи різних груп стиглості та їх чутливість до рівня мінерального живлення.
Завдання досліджень – визначити вплив густоти стояння рослин і рівня мінерального живлення на фотосинтетичні та ростові процеси в рослинах кукурудзи, запаси вологи і вміст поживних речовин у ґрунті та споживання їх рослинами кукурудзи, урожайність зерна, економічні і біоенергетичні показники.
Об’єкт досліджень – три фони удобрення (без добрив, з внесенням мінеральних добрив у дозах N30P30K30 і N60P60K30) та чотири густоти стояння рослин (30, 40, 50 і 60 тис./га).
Предмет досліджень – ранньостиглий гібрид кукурудзи Дніпровський 172 МВ, середньоранній Дніпровський 228 МВ, середньостиглий Дніпровський 337 МВ і середньопізній Дніпровський 473 СВ.
Методи досліджень. Основним методом досліджень був польовий дослід, який доповнювали лабораторними аналізами за загальноприйнятими в рослинництві та агрохімії методиками.
Наукова новизна одержаних результатів. Теоретично доведена і експериментально підтверджена можливість стабільного підвищення продуктивності посівів кукурудзи в умовах північної підзони Степу України шляхом посилення адаптивних функцій рослин агротехнічними і хімічними заходами на початкових етапах органогенезу і протягом вегетації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОДУКТИВНІСТЬ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ ЗАЛЕЖНО ВІД ГУСТОТИ СТОЯННЯ РОСЛИН І РІВНЯ МІНЕРАЛЬНОГО ЖИВЛЕННЯ В ПІВНІЧНОМУ СТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок