Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БУХГАЛТЕРСЬКЕ ВІДОБРАЖЕННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО КАПІТАЛУ

БУХГАЛТЕРСЬКЕ ВІДОБРАЖЕННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО КАПІТАЛУ

Назва:
БУХГАЛТЕРСЬКЕ ВІДОБРАЖЕННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО КАПІТАЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,23 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Легенчук Сергій Федорович
УДК: 657.421.3
БУХГАЛТЕРСЬКЕ ВІДОБРАЖЕННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО КАПІТАЛУ
08.06.04 – бухгалтерський облік, аналіз та аудит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Житомирському державному технологічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Малюга Наталія Михайлівна,
Житомирський державний технологічний університет,
завідувач кафедри аналізу і статистики
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Кірейцев Григорій Герасимович,
Національний аграрний університет,
професор кафедри бухгалтерського обліку та аудиту
кандидат економічних наук
Бондар Валерій Петрович,
Аудиторська фірма MGI “Консалтинг ЛТД”,
головний партнер, судовий експерт з питань охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності
Провідна установа – Державна академія статистики, обліку та аудиту
Державного комітету статистики України,
кафедра бухгалтерського обліку та аудиту, м. Київ
Захист відбудеться “27” вересня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.004.01 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус 4, к. 41
Автореферат розісланий “23” серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балановська Т.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку економіки виникла необхідність в управлінні інтелектуальним капіталом, його бухгалтерському відображенні. Це пов’язано з нестачею наявних матеріальних засобів, необхідністю забезпечення максимальної віддачі від використання існуючих ресурсів (матеріальних і фінансових), що досягається використанням інтелектуального капіталу, а не доступом до них. Таким чином інтелектуальний капітал перетворюється на самостійний фактор формування багатства (вартості), що підтверджується й темпами зростання світової торгівлі об’єктами права інтелектуальної власності (ОПІВ), які становлять 12,0-14,0 % на рік в порівнянні з темпами зростання світового промислового виробництва, які не перевищують 2,5-5,0 відсотків.
Обрання державою інноваційного шляху розвитку, основою якого є інтелектуальний капітал, та проголошення курсу на інтеграцію з Європейським союзом передбачає забезпечення необхідних умов розвитку ринку ОПІВ, що неможливе без створення чіткого методологічного апарату управління інтелектуальним капіталом. Для забезпечення потреб управління інформацією про інтелектуальний капітал необхідною є розробка відповідних методик його бухгалтерського відображення.
Окремі питання теорії та методології бухгалтерського обліку інтелектуального капіталу знайшли відображення у працях вітчизняних вчених: О.Б. Бутніка-Сіверського, В.М. Гейця, Г.Г. Кірейцева, П.П Крайнєва, Н.М. Малюги, В.В. Сопка, А.А. Чухна, І.Й. Яремка; вчених Росії: А.М. Козирєва, М.Ю. Медведєва; вчених інших зарубіжних країн: Д. Андріссена (D. Andrissen), Е. Брукінг (A.), Ю. Даума (J.), Д. Добії (D.), М. Добії (M.), Л. Едвінсона (L.), Б. Лева (B.), К.Е. Свейбі (K.E.).
Дослідження окремих аспектів бухгалтерського відображення інтелектуального капіталу здійснено у кандидатських дисертаціях науковцями: М.Ю. Манухіною (1997 р.), Сунь Лінь (2001 р.), Я.І. Устиновою (2002 р.), М.В. Дишкантом (2003 р.), Н.В. Генераловою (2003 р.), В.Б. Гурко (2005 р.), С.В. Шульгою (2006 р.).
Однак ряд проблем, пов’язаних з бухгалтерським відображенням інтелектуального капіталу, залишаються недостатньо розробленими і вимагають вирішення з урахуванням особливостей вітчизняної економіки та права інтелектуальної власності, розвитку ринку капіталу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 



Реферат на тему: БУХГАЛТЕРСЬКЕ ВІДОБРАЖЕННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО КАПІТАЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок