Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ СОНЯЧНОЇ ХРОМОСФЕРИ В ЛІНІЯХ ГЕЛІЮ D3 ТА 1083 НМ

РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ СОНЯЧНОЇ ХРОМОСФЕРИ В ЛІНІЯХ ГЕЛІЮ D3 ТА 1083 НМ

Назва:
РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ СОНЯЧНОЇ ХРОМОСФЕРИ В ЛІНІЯХ ГЕЛІЮ D3 ТА 1083 НМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,86 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
Белецький Сергій Олександрович
УДК 523.945-355He
РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ СОНЯЧНОЇ ХРОМОСФЕРИ
В ЛІНІЯХ ГЕЛІЮ D3 ТА 1083 НМ
01.03.03. – Геліофізика і фізика Сонячної системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого степеня
кандидата фізико-математичних наук
КИЇВ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Астрономічній обсерваторії Харківського національного університету ім.
В. Н. Каразіна Міністерства освіти та науки України
Науковий Доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
керівник: Акімов Леонід Опанасович, Астрономічна обсерваторія
Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна,
головний науковий співробітник.
Офіційні 1. Доктор фізико-математичних наук, чл.-кор. НАН України
опоненти: Костик Роман Іванович, Головна обсерваторія НАН України,
завідувач відділу.
2. Кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Єфіменко Володимір Михайлович, Астрономічна обсерваторія
Київського університету ім. Т.Г.Шевченко,
завідувач відділу.
Провідна Кримська астрофізична обсерваторія, лабораторія фізики Сонця,
установа: с. Наукове, Кримська АР
Захист відбудеться 24 травня 2001 року на засіданні спеціалізованої ради Д26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України, (03680, Київ-127, Голосіїв, ГАО НАН України). Початок засідань о 10 годині.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Головної астрономічної обсерваторії НАН України за адресою: (03680, Київ-127, Голосіїв, ГАО НАН України).
Автореферат розісланий 11 квітня 2001 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради,
кандидат фізико-математичних наук Гусєва Н.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Незважаючи на розвиток в останні роки космічних позаатмосферних засобів вивчення Сонця, важливість наземних спостережень не зменшується, оскільки вони дешевше і доступніше космічних.
Значну частину наземних спостережень становлять спектральні спостереження, у тому числі, у лініях гелію. Дослідження Сонця в інфрачервоній (ІЧ) лінії НеI 1083 нм надають інформацію про фізичні умови і активні процеси в хромосфері і короні. Кінематографічні спостереження лінії НеI D3 587.6 нм під час затемнення дозволяють одержати дані про будову хромосфери з високим розділенням вздовж радіуса, що важливо для дослідження механізмів збудження та фізичних умов в атмосфері Сонця. Результати спостережень використовуються для побудови моделей сонячної атмосфери, а також для вивчення і прогнозування активності Сонця.
Випромінювання Сонця в лініях гелію D3 і 1083 нм визначається фізичними умовами в хромосфері і короні над нею. Наземні спостереження Сонця в цих лініях дозволяють вивчати корональні діри (КД) - джерела сонячного вітру - і інші утворення, що можуть безпосередньо спостерігатися тільки з космічних апаратів.
Дотепер зображення Сонця в ІЧ-лінії гелію регулярно одержують тільки в обсерваторіях Кітт-Пік (Kitt-Peak) (США), Мауна Лоа (Mauna Loa Solar Observatory) (Гаваї), періодично - у Кримській астрофізичній обсерваторії (КрАО) (Україна) і деяких інших обсерваторіях. Зображення одержують з високим просторовим розділенням (1”), але, як правило, з невисокою частотою (2-3 зображення за годину).
На початку 90-х років в Астрономічній обсерваторії Харківського національного університету (АО ХНУ) був створений універсальний фотометр на базі одновимірного ПЗЗ [2]. За допомогою цього фотометра стало можливим менш чим за дві хвилини одержувати цифрове зображення в ІЧ-лінії гелію, а також у лініях, які традиційно використовувались для Служби Сонця. У зв’язку з цим, актуальною стала задача створення алгоритмів і методів обробки цих зображень, адаптації їх як до вимог Служби Сонця (визначення координат активних областей, оцінка потужності процесів), так і для одержання деяких характеристик, що відносяться до фундаментальних досліджень з фізики Сонця (визначення швидкостей витікання речовини, вивчення швидких процесів на різних рівнях сонячної атмосфери).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ СОНЯЧНОЇ ХРОМОСФЕРИ В ЛІНІЯХ ГЕЛІЮ D3 ТА 1083 НМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок