Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЦЕСУАЛЬНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ І ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ В ОРГАНАХ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

ПРОЦЕСУАЛЬНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ І ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ В ОРГАНАХ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

Назва:
ПРОЦЕСУАЛЬНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ І ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ В ОРГАНАХ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,67 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство внутрішніх справ України
Національний університет внутрішніх справ
Слинько Дмитро Вікторович
УДК 340.132
ПРОЦЕСУАЛЬНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ І ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ
В ОРГАНАХ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Спеціальність: 12.00.01 – теорія та історія держави і права; історія політичних та правових вчень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії держави і права Національного університету внутрішніх справ МВС України.
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент ПОГРІБНИЙ Ігор Митрофанович, Національний університет внутрішніх справ, заступник начальника кафедри теорії та історії держави і права
Офіційні опоненти: – доктор юридичних наук, доцент МУРАШИН Олександр Генадійович, Національна академія внутрішніх справ України, професор кафедри теорії держави і права
кандидат юридичних наук, доцент ПАШУТІН Вадим Володимирович, Донецький інститут внутрішніх справ МВС України, проректор з наукової роботи
Провідна установа – Національна юридична академія ім. Ярослава Мудрого, кафедра теорії держави і права, Міністерство освіти і науки України (м. Харків)
Захист дисертації відбудеться “10” липня 2002 р о 13 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради К 64.700.03 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “08” червня 2002 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук, доцент В.Є. Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах формування правової держави в Україні значна увага приділяється подальшому розвитку рівня правової культури всього населення та проблемам підвищення професіоналізму і правової культури зокрема в діяльності органів виконавчої влади держави, в тому числі і в органах внутрішніх справ. В зв'язку з цим вбачається актуальним удосконалення законодавства, яке регулює діяльність ОВС і внесення необхідних змін до нього.
На сучасному етапі перед органами внутрішніх справ постали складні та відповідальні завдання щодо забезпечення правопорядку, охорони та захисту прав і свобод людини і громадянина. Значну роль в цьому має відіграти процесуально-правовий механізм формування і прийняття рішень в ОВС. Реалізація будь-якого завдання чи функції, покладених на органи внутрішніх справ, представляє собою певний процес, який поділяється на процесуальні стадії, процесуальні режими, процесуальні провадження і закінчується прийняттям відповідного юридичного рішення, що суворо регламентується правовими нормами.
Рішення органів внутрішніх справ втілюється в певній зовнішній формі, яка акумулює в собі весь комплекс розумових, фактичних, організаційних та юридичних операцій, що здійснює особа, яка приймає рішення, в цілях забезпечення оптимальних умов реалізації правових норм. Встановлюючи перелік вимог, які ставляться до змісту і форми рішення, необхідно звертати увагу не тільки на їх узагальнення щодо самої правозастосувальної діяльності, але й враховувати цілий ряд інших обставин (об'єктивні та суб'єктивні фактори, що впливають на прийняття рішень).
Прийняття рішень в ОВС повинно здійснюватись на правовій основі у відповідності до чинного законодавства. Юридично-процесуальна діяльність має певний порядок, який є найбільш оптимальним для здійснення тих або інших юридично значимих дій. Він встановлюється відповідними юридичними, нормативними приписами. Оптимальний порядок містить в собі програму юридичної діяльності, має велике значення для досягнення певної правової мети, тим самим підвищуючи ефективність правового регулювання юридичної діяльності та гарантуючи її правомірність і результативність.
Відсутність адекватних сучасному стану юридичної науки та діяльності органів внутрішніх справ загальнотеоретичних розробок стосовно процесуально-правового механізму формування і прийняття рішень в ОВС утворює прогалини у вітчизняному правознавстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОЦЕСУАЛЬНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ І ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ В ОРГАНАХ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок