Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ В МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ ПРОГНОСТИЧНОГО КОМПОНЕНТА ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ФОРМУВАННЯ В МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ ПРОГНОСТИЧНОГО КОМПОНЕНТА ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ В МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ ПРОГНОСТИЧНОГО КОМПОНЕНТА ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,55 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Південноукраїнський державний педагогічний університет (м. Одеса)
імені К.Д. Ушинського
Демидова Віола Григорівна
УДК 371.132(043.3)
ФОРМУВАННЯ В МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ ПРОГНОСТИЧНОГО КОМПОНЕНТА ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.04. – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук
Одеса – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) імені К.Д. Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
Карпова Елла Едуардівна
Південноукраїнський державний педагогічний університет (м. Одеса) імені К.Д. Ушинського, завідувач кафедри дошкільної педагогіки
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор
Глузман Олександр Володимирович,
Кримський державний гуманітарний інститут
(м. Ялта), ректор
кандидат педагогічних наук
Ващенко Людмила Феліксівна,
Симферопольське педагогічне училище Кримського державного індустріально-педагогічного інституту, директор
Провідна установа – Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, кафедра дошкільної педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “22” грудня 2001 р. о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) імені К.Д. Ушинського за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Ніщинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) імені К.Д. Ушинського за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “19” листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Трифонова О.С.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження визначається сучасними вимогами, спрямованими на вдосконалення системи освіти. Національна доктрина розвитку освіти України у ХХІ столітті одним з пріоритетних завдaнь уважає пошук нового змісту і технології організації педагогічного процесу, високопрофесійного наукового, аналітичного і прогностичного супроводу управлінських рішень, які приймаються на всіх рівнях організації педагогічного процесу. Визначаючи напрямки цього пошуку, учені підкреслюють, що найважливішим показником готовності сучасної людини до життєдіяльності в обставинах, що складаються, є її вміння прогнозувати результати і наслідки своїх дій та вчинків ( Бестужев-Лада І.И., Бондар В.І., А.В. Брушлінський А.В., Гершунський Б.С., Дьомін М.В., Загв'язинський В.І., Ломов Б.Ф., Хюссен Т. та ін.). Натомість, незважаючи на певні досягнення у вирішенні цього питання, зміст знань, умінь, зразків мислення, професійної діяльності і поведінки передається новому поколінню традиційним способом. Отже, виникає об'єктивне протиріччя між соціальною функцією освіти, яка має бути зорієнтованою в майбутнє, та існуючим змістом і технологією організації педагогічного процесу, що базується на передачі учням досвіду минулого.
Вирішати це протиріччя можливо за умови вивчення праці вчителя. Саме вчитель є тією ключовою фігурою, творцем та організатором педагогічного процесу, від якого залежить якість результатів навчання і виховання підростаючого покоління.
Проблема підготовки майбутнього педагога, його готовності до здійснення професійно-педагогічної діяльності привертала увагу багатьох учених. Проведені дослідження були спрямовані на виявлення: закономірностей формування професійно важливих рис особистості педагога та супровідних ефективному здійсненню професійної діяльності його психічних властивостей і стану (Бєзуглов І. Г., Дідусь Н.І., Казимірська Т.С., Кулюткін Ю.М., Курлянд З.Н., Хмелюк Р.І. та ін. ); шляхів і засобів становлення педагогічної майстерності (Багаєва І.Д., Барбіна Є.С., Зязюн І.А., Кан-Калік В.А., Кічук Н.В., Кондрашова Л.В., Мороз О.Г. та ін.); природи і сутності професійної діяльності педагога (Гоноболін Ф.Н., Карпова Е.Е., Кічук Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ В МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ ПРОГНОСТИЧНОГО КОМПОНЕНТА ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок