Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ АВТОМАТИЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЧАСТОТИ ТА ПОТУЖНОСТІ ОЕС УКРАЇНИ

МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ АВТОМАТИЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЧАСТОТИ ТА ПОТУЖНОСТІ ОЕС УКРАЇНИ

Назва:
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ АВТОМАТИЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЧАСТОТИ ТА ПОТУЖНОСТІ ОЕС УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,10 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ“
КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Стелюк Антон Олегович
УДК 621.316
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ
ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ АВТОМАТИЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ
ЧАСТОТИ ТА ПОТУЖНОСТІ ОЕС УКРАЇНИ
Спеціальність 05.14.02 – “Електричні станції, мережі і системи”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі автоматизації енергосистем Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Яндульський Олександр Станіславович,
Національний технічний університет України “
Київський політехнічний інститут”, м. Київ,
декан факультету електроенерготехніки та автоматики,
завідувач кафедри автоматизації енергосистем.
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор
Лежнюк Петро Дем‘янович,
Вінницький національний технічний університет
МОН України, м. Вінниця, завідувач кафедри
електричних станцій та систем;
кандидат технічних наук
Павловський Всеволод Віталійович,
Інститут електродинаміки НАН України, м. Київ,
старший науковий співробітник відділу
автоматизації електричних систем.
Захист дисертації відбудеться “18” лютого 2008 р. об 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.002.06 при Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” (НТУУ “КПІ”) за адресою: 03056, Київ-56, проспект Перемоги, 37, корп. 20.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці НТУУ “КПІ”.
Автореферат розіслано “25” грудня 2007 р.
 
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради В.О. Шостак
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зміни в структурі генеруючих потужностей в об’єднаній енергосистемі (ОЕС) України, які обумовлені введенням в експлуатацію двох енергоблоків на Хмельницькій та Рівненській атомних електростанціях (АЕС), викликали значне підвищення участі АЕС в покритті сумарного графіка навантаження ОЕС України. Додаткове збільшення встановлених потужностей АЕС, які перевищують пропускну спроможність ліній електропередачі (ЛЕП), унеможливило видачу всієї потужності генерації станцій до енергосистеми. Це зумовило підвищення рівнів перетоків активної потужності і, як наслідок, привело до необхідності експлуатації ЛЕП на межах їх пропускної спроможності, що, в свою чергу, висуває нові вимоги щодо якості регулювання частоти та активної потужності до системи автоматичного регулювання частоти та потужності (АРЧП) ОЕС України.
Запланована паралельна робота ОЕС України з електроенергетичним об‘єднанням (ЕЕО) Західної Європи (UCTE) також посилює вимоги до якості регулювання частоти та потужності системою АРЧП у відповідності з вимогами до вторинного регулювання частоти, які діють в ЕЕО UCTE. Однією з цих вимог є забезпечення відстроювання системи АРЧП від зовнішніх збурень. Відстроювання системного регулятора, як правило, забезпечується для випадку виникнення зовнішнього стрибкоподібного збурення. В той же час дослідження якості регулювання частоти та потужності при виникненні зовнішніх неперервних знакозмінних збурень практично відсутні.
Впровадження нової системи автоматичного регулювання частоти та потужності і нових групових регуляторів активної потужності (ГРАП) на регулюючих гідравлічних електростанціях в ОЕС України відкрило нові можливості з регулювання частоти та перетоків активної потужності, але в теперішній час функціонування системи АРЧП ОЕС України є недостатньо ефективним.
Значний вклад в розвиток теорії управління енергосистем внесли колективи Інституту електродинаміки НАН України, Вінницького національного технічного університету, Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”, Національного університету “Львівська політехніка”, Донецького державного технічного університету, Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, Державного підприємства (ДП) Національної енергетичної компанії (НЕК) “Укренерго” та колективи закордонних установ, серед яких Всеросійський науково-дослідний інститут електроенергетики, Сибірський науково-дослідний інститут енергетики та Санкт-Петербурзький державний політехнічний університет.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ АВТОМАТИЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЧАСТОТИ ТА ПОТУЖНОСТІ ОЕС УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок