Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ СПОСОБІВ ОБРОБІТКУ ГРУНТУ ТА СИСТЕМИ УДОБРЕННЯ ПІД ОЗИМУ ПШЕНИЦЮ В ЗАХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ОПТИМІЗАЦІЯ СПОСОБІВ ОБРОБІТКУ ГРУНТУ ТА СИСТЕМИ УДОБРЕННЯ ПІД ОЗИМУ ПШЕНИЦЮ В ЗАХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ СПОСОБІВ ОБРОБІТКУ ГРУНТУ ТА СИСТЕМИ УДОБРЕННЯ ПІД ОЗИМУ ПШЕНИЦЮ В ЗАХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,96 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ЛУКАЩУК ЛЮДМИЛА ЯКІВНА
УДК: 633.11.631.51:631.8:632.51
ОПТИМІЗАЦІЯ СПОСОБІВ ОБРОБІТКУ ГРУНТУ
ТА СИСТЕМИ УДОБРЕННЯ ПІД ОЗИМУ ПШЕНИЦЮ
В ЗАХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.01- загальне землеробство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ-2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на Рівненській державній сільськогосподарській дослідній станції Української академії аграрних наук протягом 1999-2004 років.
Науковий керівник – доктор сільськогосподарських наук, професор
Малієнко Анатолій Митрофанович,
завідувач лабораторії обробітку ґрунту і боротьби з бур’янами
Інституту землеробства УААН
Офіційні опоненти – доктор сільськогосподарських наук, професор
Бойко Петро Іванович, головний науковий співробітник лабораторії сівозмін Інституту землеробства УААН
кандидат сільськогосподарських наук
Максимчук Іван Пантелеймонович, доцент кафедри
землеробства Національного аграрного університету
Кабінету Міністрів України
Провідна установа – Інститут землеробства і тваринництва
західного регіону України УААН
Захист дисертації відбудеться 21 червня 2005 р. о 12 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 в Інституті землеробства УААН
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати на адресу: Україна, 08162, смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області, Інститут землеробства УААН, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту землеробства УААН.
Автореферат розісланий 20 травня 2005 року.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Л.О.Кравченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В умовах західного Лісостепу України озимій пшениці належить провідне місце. Вона займає понад 50% посівної площі зернових, проте рівень виробництва зерна високої якості даної культури є недостатнім для забезпечення навіть внутрішніх потреб регіону. Практика вирощування озимої пшениці за інтенсивною технологією показала значний її потенціал у зростанні врожайності зерна, але не завжди ця технологія забезпечує високу окупність та відповідає вимогам екологічної безпеки. В умовах достатнього зволоження основною причиною зниження економічної ефективності вирощування озимої пшениці є висока забур’яненість посівів та низька якість зерна.
Значний внесок у вирішення цих проблем в умовах західного Лісостепу зробили вчені: В.Ф.Сайко, Н.А.Федорова, Г.С.Кияк, Я.С.Ломницький, М.С.Свідерко та інші.
Актуальність теми. Ґрунтово-кліматичні умови західного Лісостепу України дозволяють вирощувати високі врожаї озимої пшениці з якістю зерна не нижче ІІІ класу. Проте у сучасних умовах господарювання це питання залишається науковою і практичною проблемою, оскільки лімітується забезпеченням рослин елементами живлення протягом вегетації культури та значним їх виносом бур’янами. Тому контроль шкодочинності бур’янів у посівах озимої пшениці, залежно від способів основного обробітку ґрунту, строків передпосівної підготовки, системи удобрення, а також агротехнічних і хімічних заходів догляду за посівами, повинен займати провідне місце в технології вирощування. Особливо актуально ці питання постають у зв’язку зі скороченням площі традиційних попередників озимої пшениці (гороху, багаторічних бобових трав, кукурудзи на силос) та вирощуванням цієї культури після озимого ріпаку за використання на добриво соломи попередника.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконані за тематичним планом Рівненської державної сільськогосподарської дослідної станції УААН згідно Науково-технічної програми „Землеробство”, підпрограми „Системи землеробства в зоні Лісостепу і Полісся”, завдання „Вивчити конкурентні взаємовідносини між культурними рослинами і бур’янами у зв’язку з дією основних елементів агротехнології та удосконалити системи агротехнічних заходів контролю шкодочинності бур’янів” (№ державної реєстрації 0101U003846).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ СПОСОБІВ ОБРОБІТКУ ГРУНТУ ТА СИСТЕМИ УДОБРЕННЯ ПІД ОЗИМУ ПШЕНИЦЮ В ЗАХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок