Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЕЛИКЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

ВЕЛИКЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Назва:
ВЕЛИКЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,12 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
САВРАС Ірина Зіновіївна
УДК334.75:334.012.6:332(477)
ВЕЛИКЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Реверчук Сергій Корнійович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри банківського і страхового бізнесу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Брик Михайло Васильович
Львівська національна академія ветеринарної медицини
імені С.З. Гжицького,
завідувач кафедри історії України та економічної теорії;
кандидат економічних наук, доцент
Рібун Любомир Володимирович
Український державний лісотехнічний університет,
завідувач кафедри економічної теорії.
Провідна установа – Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра економічної теорії.
Захист відбудеться 8 лютого 2005 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка, м.Львів, 79008, пр.Свободи, 18, ауд.115.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка, м.Львів, вул.Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 4 січня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради___________________________________Панчишин С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Визнання та місце України серед провідних країн світу залежатиме насамперед від ступеня її економічної могутності. Для побудови міцної національної економіки необхідна сильна, стійка основа – конкурентоспроможне велике підприємництво, яке буде своєрідною візитною карткою країни. Саме суб’єкти великого підприємництва представляють державу на світових ринках, відстоюють її економічні інтереси та позиції, сприяють пришвидшенню інтеграційних економічних процесів та припливу іноземних капіталів в економіку країни тощо. Крім того, великі підприємницькі структури за умови їх підтримки державою захищають ключові галузі національної економіки від шкідливого засилля іноземного капіталу.
Велике підприємництво практично ще не стало обєктом системного теоретичного аналізу та законодавчого регулювання. Таким обєктом нині, здебільшого, є ті чи інші галузі, організаційно-правові форми, аспекти функціонування великих підприємств (взаємовідносини між власниками і менеджментом, концентрація ринкових важелів влади, соціальна відповідальність та ін.), а також різновиди великого підприємництва (транснаціональні корпорації (ТНК), фінансово-промислові групи (ФПГ), природні монополії). Вагомою причиною відсутності системного дослідження великого підприємництва є те, що економісти-теоретики минулого недооцінювали роль великого бізнесу і ототожнювали будь-які його прояви з монополією, яка підлягала жорсткій критиці. Серед економістів, які намагалися змінити негативне ставлення до великого підприємництва, були: Джеймс А.Сміт, С.Мілль, М.Туган-Барановський, А.Маршалл, Й.Шумпетер, Дж.Гелбрейт та ін.
У вітчизняній економічній науці проблемам великого підприємництва приділяється ще недостатня увага. Дослідження носять більше регіональний, аніж загальнодержавний характер. Окремі аспекти розвитку та діяльності великих підприємств, викладені у працях українських учених: Г.Бабенка, М.Брика, В.Гайдука, В.Дементьєва, А.Касича, І.Кривов?язюка, В.Ларцева, І.Лилика, В.Миханюка, В.Міщенка, В.Павлова, А.Поручника, С.Реверчука, Г.Скудара, Г.Уманцева, В.Хобти, М.Чечетова, М.Чистова та ін.
У вітчизняній та зарубіжній економічній літературі зросла кількість публікацій про різні форми та механізми співпраці великого і малого підприємництва, такі як франчайзинг, лізинг, венчурне підприємництво, вивченню яких присвячені роботи Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВЕЛИКЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок