Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Геологія альпійських утворень залізисто-кременистої формації Криворізького басейну

Геологія альпійських утворень залізисто-кременистої формації Криворізького басейну

Назва:
Геологія альпійських утворень залізисто-кременистої формації Криворізького басейну
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,62 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний гірничий університет
УДК 553.31 : 553.065 (477.63)
Євтєхова Ганна Валеріївна
Геологія альпійських утворень залізисто-кременистої формації Криворізького басейну
Спеціальність 04.00.11 – геологія
металевих і неметалевих корисних копалин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Дніпропетровськ
2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі загальної геології та розвідки родовищ корисних копалин Криворізького технічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор геологічних наук професор Паранько Ігор Степанович, завідувач кафедри загальної геології та розвідки родовищ корисних копалин Криворізького технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти: доктор геологічних наук професор Павлунь Микола Миколайович, завідувач кафедри геології корисних копалин, декан геологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України;
кандидат геолого-мінералогічних наук старший науковий співробітник Поповченко Сергій Євгенійович, керівник Центру аналітико-технологічних досліджень Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 2 листопада 2007 р. о 15-00 на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д 08.080.05 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ, проспект Карла Маркса, 19; тел. (0562) 47-24-11).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, проспект Карла Маркса, 19.
Автореферат розісланий 29 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої Ради Д 08.080.05
кандидат геолого-мінералогічних наук
доцент А.Л.Лозовий
Загальна характеристика роботи
Альпійські жили присутні в покладах багатих і бідних залізних руд, у верствах некондиційних залізистих кварцитів і вміщуючих сланців продуктивної саксаганської світи Криворізького басейну. Протягом близько 250 років дослідження і понад 125 років експлуатації родовищ Кривбасу увагу геологів привертали умови формування, локалізація, морфологія, металогенічне значення альпійських жил. Незважаючи на це, альпійські утворення залишаються серед найменш вивчених геологічних об’єктів залізисто-кременистої формації Кривбасу і аналогічних утворень інших регіонів. За останні роки у зв’язку з переоцінкою залізорудних родовищ басейну як комплексних, необхідністю поглибленого вивчення низки металевих і неметалевих корисних копалин (прояви благородних і рідкісних металів, кольорового і колекційного каменю та ін.) увага до альпійських жил значно зросла.
Актуальність теми дисертації. В роботі вирішена низка теоретичних і прикладних питань, спрямованих на поглиблення існуючих уявлень про геологічну будову і склад залізорудної товщі Криворізького басейну, на підвищення ефективності використання мінерально-сировинної бази його залізорудних родовищ. Формування альпійських жил супроводжувало практично всі геологічні процеси становлення залізисто-кременистої формації – діагенез, метаморфізм, тектогенез, метасоматоз, гіпергенез та ін. Активність альпійського процесу залежала від складу, текстури, структури залізистих порід, характеру прояву зазначених геологічних процесів. З утворенням альпійських жил були пов’язані міграція, розсіювання і концентрація рудогенних хімічних елементів, специфічний мінерагенез. Таким чином, всебічне дослідження альпійських жил дає інформацію для більш глибокого розуміння причин, перебігу та наслідків геологічних процесів у залізорудній товщі Кривбасу. Перерозподіл мінеральної речовини, пов’язаний з альпійським процесом, сприяв формуванню покладів металевих і неметалевих корисних копалин. Зазначене свідчить про актуальність дисертації в теоретичному і прикладному відношеннях.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Геологія альпійських утворень залізисто-кременистої формації Криворізького басейну

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок