Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕРІВНОВАЖНІ ФАЗОВІ ПЕРЕТВОРЕННЯ В КРИСТАЛАХ, ІНДУКОВАНІ ЗОВНІШНІМ ОПРОМІНЕННЯМ

НЕРІВНОВАЖНІ ФАЗОВІ ПЕРЕТВОРЕННЯ В КРИСТАЛАХ, ІНДУКОВАНІ ЗОВНІШНІМ ОПРОМІНЕННЯМ

Назва:
НЕРІВНОВАЖНІ ФАЗОВІ ПЕРЕТВОРЕННЯ В КРИСТАЛАХ, ІНДУКОВАНІ ЗОВНІШНІМ ОПРОМІНЕННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,80 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
Національної АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ЧЕРНЮК АНДРІЙ АРКАДІЙОВИЧ
УДК 535.37, 538.9
НЕРІВНОВАЖНІ ФАЗОВІ ПЕРЕТВОРЕННЯ В КРИСТАЛАХ,
ІНДУКОВАНІ ЗОВНІШНІМ ОПРОМІНЕННЯМ
01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті ядерних досліджень НАН України.
Науковий керівник: | член-кор. НАН України,
доктор фіз.-мат. наук, професор
Сугаков Володимир Йосипович,
Інститут ядерних досліджень НАН України,
завідувач відділу теоретичної фізики
Офіційні опоненти: | доктор фіз.-мат. наук, професор
Пашицький Ернест Анатолійович,
Інститут фізики НАН України,
головний науковий співробітник
відділу фізики магнітних явищ
доктор фіз.-мат. наук, доцент
Дмитрук Ігор Миколайович,
Київський національний університет
ім. Т.Г. Шевченка,
професор кафедри експериментальної фізики
Захист відбудеться 19 червня 2008 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні Cпеціалізованої вченої ради Д 26.159.01 в Інституті фізики НАН України за адресою: 03680, м.Київ, просп. Науки, 46).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту фізики НАН України.
Автореферат розісланий 15 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
| Чумак О.О.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми зумовлена сучасними експериментами з колективних ефектів самоорганізації в нерівноважних низьковимірних системах.
В останні роки при пошуках конденсованої фази екситонів у провідних світових лабораторіях при інтенсивному лазерному опроміненні спостерігалися просторово неоднорідні, періодичні структури у розподілі люмінесценції непрямих екситонів, які випромінювалися з напівпровідникових квантових ям при гелієвих температурах. Області підвищеної густини утворюються впорядковано і інтерпретуються дослідниками як фазові переходи в системі екситонів. У дисертації побудовано феноменологічну теорію, яка пояснює неоднорідні структури люмінесцентного випромінювання як конденсацію в рамках традиційної теорії фазових переходів. При цьому утворення порядку у випромінюванні інтерпретується як прояв самоорганізації в нерівноважних умовах, зумовлених лазерним опроміненням і скінченним часом життя екситонів.
Іншим актуальним напрямком фізики твердого тіла є фотоіндуковані фазові переходи в органічних сполуках (фазові переходи під дією світлового опромінення). Такі фазові переходи спостерігаються в цілому класі речовин і цікаві тим, що з’являється можливість керувати напрямком переходу шляхом опроміненням світлом певної частоти. При цьому перехід молекул кристалу до іншого стану є кооперативним і має низку особливостей. У дисертаційній роботі побудовано певну модель фотоіндукованих фазових перетворень для кристалів з комплексами з переносом заряду.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Робота виконувалась за темами: ,,Дослідження впливу дефектів структури, ядерного та електромагнітного опромінень на електронні спектри та фізичні властивості низьковимірних систем” (ДР № 0197U016410), ,,Нестійкості, фазові перетворення та модифікація властивостей матеріалів під дією ядерного та електромагнітного опромінення” (грант № 02.07.147 Міністерства освіти і науки України), ,,Спінові властивості носіїв заряду в обмежених напівпровідникових наноструктурах” (INTAS грант № 03-51-5266).
Мета роботи полягала у дослідженні умов виникнення та властивостей структур конденсованих фаз екситонів у неоднорідних зовнішніх полях та побудові моделі фотоіндукованих фазових переходів в органічних сполуках з комплексами з переносом заряду.
Для досягнення поставленої мети було поставлено такі задачі:
1. Застосувати теорію спінодального розпаду для дослідження фазових переходів у системі частинок, які мають скінченний час життя, а саме, для знаходження розподілу густини непрямих екситонів у напівпровідникових подвійних квантових ямах у опромінюваній лазером двовимірній системі.
2. Промоделювати розподіл густини екситонів у подвійних квантових ямах за наявності зовнішнього неоднорідного електричного поля, зумовленого отвором у металічному електроді.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: НЕРІВНОВАЖНІ ФАЗОВІ ПЕРЕТВОРЕННЯ В КРИСТАЛАХ, ІНДУКОВАНІ ЗОВНІШНІМ ОПРОМІНЕННЯМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок