Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ-ФІЛОЛОГІВ ІДІОМАТИЧНИХ ПРЕДИКАТИВНИХ КОНСТРУКЦІЙ АНГЛІЙСЬКОГО РОЗМОВНОГО МОВЛЕННЯ НА МАТЕРІАЛІ АВТЕНТИЧНИХ ХУДОЖНІХ ТЕКСТІВ

Загрузка...

НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ-ФІЛОЛОГІВ ІДІОМАТИЧНИХ ПРЕДИКАТИВНИХ КОНСТРУКЦІЙ АНГЛІЙСЬКОГО РОЗМОВНОГО МОВЛЕННЯ НА МАТЕРІАЛІ АВТЕНТИЧНИХ ХУДОЖНІХ ТЕКСТІВ / сторінка 6

Назва:
НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ-ФІЛОЛОГІВ ІДІОМАТИЧНИХ ПРЕДИКАТИВНИХ КОНСТРУКЦІЙ АНГЛІЙСЬКОГО РОЗМОВНОГО МОВЛЕННЯ НА МАТЕРІАЛІ АВТЕНТИЧНИХ ХУДОЖНІХ ТЕКСТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,35 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

У дисертації окремо розглядається психолінгвістична природа феномену ідіоматичності мовлення. Вивчення даних психолінгвістики дозволило стверждувати, що хоча пряме ототожнення мовленнєвої комунікації з мисленням за допомогою мови є неправомірним, мовлення деякою мірою визначає особливості світосприймання особистості та цілих націй (В.О. Артьомов, Т.В. Ахутіна, Л.С. Виготський, О.О. Залевська, М.І. Жинкін, Г.В. Колшанський, О.О. Леонтьєв, О.М. Леонтьєв, С.Л. Рубінштейн, Ю.О. Сорокін, Е.П. Шубін, M., R.H., C. Kramsch та ін.).
Можна говорити про існування інваріантного образу світу, вербального менталітету нації – абстрактної вербальної моделі, що за допомогою мови описує загальні риси бачення світу представників цієї нації. Картина світу, чи образ світу – це таке відображення в психіці людини предметного світу, що опосередковане предметними і когнітивними схемами та зазнає рефлексії (О.О. Леонтьєв, В.М. Телія та ін.).
Ми зробили припущення, що вплив мови на національне світосприймання зумовлює сам факт існування ідіоматичності мовлення, а також її психолінгвістичну природу, що полягає у своєрідності вербального менталітету нації носіїв мови.
Інваріантний національний образ світу безпосередньо співвідноситься із значеннями слів та іншими соціально виробленими опорами (мовленнєвими одиницями, структурами, формулами етикету тощо). Кожна мова має свої особливості розподілу значень за словами, організації парадигматичних рядів, варіювання або часткової деформації понять, які виражаються словами, формування граматичних структур. Це пов'язано з різноманітними способами вираження змісту, впливом інших мов, діалектів та інших факторів. Саме такі особливості складають специфіку вербального менталітету нації і дозволяють говорити про існування феномену ідіоматичності мовлення носіїв тієї чи іншої мови.
У зв'язку з цим завдання навчити студентів-філологів ідіоматичної мовленнєвої діяльності іноземною мовою розглядається нами як оволодіння не стільки іншомовними засобами, скільки специфічними національними способами формування і формулювання думки за допомогою цих засобів у різних комунікативних ситуаціях. Забезпечення комунікативно спрямованого предметного змісту навчання ІМО, і зокрема, ІПК англійського розмовного мовлення, доцільно здійснювати за допомогою комунікативних ситуацій, організованих за ситуативно-тематичним принципом.
Результати проведеного нами аналізу методичного потенціалу АХТ дозволили стверджувати, що сучасні АХТ відображають особливості англійського розмовного мовлення і становлять одне з цінних джерел ІПК, а також їх мікроконтекстів. Отже доцільним є навчання ІПК англійського розмовного мовлення на основі мовного матеріалу, дібраного з АХТ. Останні досить повно відображають мотиваційну основу і конкретні умови спілкування, систему соціальних ролей і статусних співвідношень комунікантів. Крім того, аналіз мікроконтексту вживання ІПК сприяє формуванню лексико-граматичних навичок стилістично адекватного використання цих конструкцій та успішному подоланню студентами труднощів оволодіння іноземною мовою, які пов'язані з так званим “присвоєнням” образу світу і вербального менталітету нації носіїв мови.
Другий розділ дисертації присвячено опису методики навчання студентів-філологів ІПК англійського розмовного мовлення на матеріалі АХТ.
Визнавши сучасні АХТ цінним джерелом мовного матеріалу для навчання ІПК, ми пропонуємо такі принципи відбору ІПК англійського розмовного мовлення із сучасних АХТ:
1) принцип відбору ІПК за структурним складом;
2) принцип відбору ІПК за ступенем частотності;
3) принцип відбору ІПК за ступенем структурно-семантичної відповідності еквівалентним конструкціям рідної мови тих, що навчаються;
4) принцип відбору ІПК за характером стилістичного забарвлення.
У дисертації обґрунтовується необхідність виявлення зв'язку труднощів, що виникають при оволодінні ІПК, з освоєнням операцій, які студенти здійснюють у процесі опанування цих конструкцій.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ-ФІЛОЛОГІВ ІДІОМАТИЧНИХ ПРЕДИКАТИВНИХ КОНСТРУКЦІЙ АНГЛІЙСЬКОГО РОЗМОВНОГО МОВЛЕННЯ НА МАТЕРІАЛІ АВТЕНТИЧНИХ ХУДОЖНІХ ТЕКСТІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок