Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ-ФІЛОЛОГІВ ІДІОМАТИЧНИХ ПРЕДИКАТИВНИХ КОНСТРУКЦІЙ АНГЛІЙСЬКОГО РОЗМОВНОГО МОВЛЕННЯ НА МАТЕРІАЛІ АВТЕНТИЧНИХ ХУДОЖНІХ ТЕКСТІВ

Загрузка...

НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ-ФІЛОЛОГІВ ІДІОМАТИЧНИХ ПРЕДИКАТИВНИХ КОНСТРУКЦІЙ АНГЛІЙСЬКОГО РОЗМОВНОГО МОВЛЕННЯ НА МАТЕРІАЛІ АВТЕНТИЧНИХ ХУДОЖНІХ ТЕКСТІВ / сторінка 9

Назва:
НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ-ФІЛОЛОГІВ ІДІОМАТИЧНИХ ПРЕДИКАТИВНИХ КОНСТРУКЦІЙ АНГЛІЙСЬКОГО РОЗМОВНОГО МОВЛЕННЯ НА МАТЕРІАЛІ АВТЕНТИЧНИХ ХУДОЖНІХ ТЕКСТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,35 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Так, в експериментальній групі I, що працювала за поліциклічною моделлю, кількість студентів з достатнім рівнем володіння ІПК збільшилася в 3,3 рази, а в експериментальній групі ІІ, що працювала за моноциклічною моделлю, кількість таких студентів збільшилася в 3 рази.
Експериментальне навчання показало також, що реалізацію основних етапів комплексу варто почати з проведення вступного (пропедевтичного) етапу. Завдання цього етапу полягає в тому, щоб забезпечити створення у студентів орієнтовної основи для навчання ІПК англійського розмовного мовлення.
На основі запропонованої методики і спостережень під час проведення експериментального навчання розроблено методичні вказівки для викладачів.
У додатки до дисертації ввійшли 1) покажчик структурних типів ІПК англійського розмовного мовлення, рекомендованих для активного засвоєння студентами-філологами в межах вивчення тематичного блоку “Appearance and Character” (I-III курси вищої мовної школи); 2) програмний розподіл тем блоку “Appearance and Character” за роками навчання (I-III курси вищої мовної школи); 3) алфавітний покажчик ІПК, використаних під час створення експериментального комплексу вправ для студентів-філологів III курсу (тема “Appearance and Character”); 4) зразок бланка контрольного зрізу; 5) експериментальні комплекси вправ для поліциклічної і моноциклічної моделей навчання студентів-філологів ІПК англійського розмовного мовлення (III курс, тема “Appearance and Character”); 6) словник термінів і словосполучень, рекомендованих для організації навчання ІПК англійського розмовного мовлення у вищій мовній школі.
ВИСНОВКИ
У дисертації наведено теоретичне узагальнення і нове розв’язання наукового завдання, що виявляється в навчанні студентів-філологів ідіоматичного мовлення – мовлення, яке побудоване за структурно-мовленнєвими зразками, що властиві традиційному узусу певної мови та відображають особливості вербального менталітету нації її носіїв.
Використаний у дослідженні термін “ідіоматичність мовлення” дозволив нам розглянути ідіоматичність як багатоаспектний психолінгвістичний феномен, сутність якого полягає в існуванні певної залежності вербального менталітету нації носіїв мови від самої мовної системи.
Теоретичне дослідження явища ідіоматичності мовлення уможливило формулювання такого положення: навчання студентів-філологів ідіоматичної мовленнєвої діяльності іноземною мовою повинно спрямовуватися на оволодіння студентами не тільки і не стільки засобами мови, що вивчається, але й специфічними національними способами формування і формулювання думки за допомогою цих засобів у різних умовах спілкування.
Теоретичне завдання пошуку джерела мовного матеріалу для навчання іншомовного ідіоматичного мовлення розв’язується у цьому дослідженні через активізацію потенціалу АХТ сучасних авторів. Виявлено низку фактів, що засвідчують доцільність організації навчання ІРМ на основі матеріалу, дібраного з АХТ.
Одним із проявів феномену ідіоматичності є функціонування ІПК англійського розмовного мовлення, тобто таких ідіоматичних конструкцій, що складаються з дієслова-зв'язки be та предикатива. При цьому розмовне мовлення трактується ширше, ніж функціональний стиль. Ми розглядаємо розмовне мовлення як варіант національної мови, який існує і в усній, і в письмовій формах.
Було розроблено принципи відбору ІПК з АХТ та типологію труднощів оволодіння ІПК англійського розмовного мовлення, що дозволила виділити операції, які необхідно сформувати для запобігання чи усунення труднощів оволодіння ІПК.
Об'єктивна складність практичного застосування теоретичних положень стосовно відбору ІПК з АХТ і труднощів оволодіння ІПК пов'язана з надзвичайною багатогранністю і глибиною ідіоматичності мовлення. Ми визнаємо відносний характер запропонованої класифікації ІПК і розробленої типології труднощів, оскільки ефективність їх реалізації залежить від розуміння суті досліджуваного явища і тому може бути прогнозована лише частково.
На основі розроблених теоретичних положень було створено науково обґрунтовану методику навчання студентів-філологів ІПК англійського розмовного мовлення, що є певним внеском в оптимізацію існуючої практики навчання англійського ІРМ у вищій мовній школі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ-ФІЛОЛОГІВ ІДІОМАТИЧНИХ ПРЕДИКАТИВНИХ КОНСТРУКЦІЙ АНГЛІЙСЬКОГО РОЗМОВНОГО МОВЛЕННЯ НА МАТЕРІАЛІ АВТЕНТИЧНИХ ХУДОЖНІХ ТЕКСТІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок