Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРЕБІГ ОТЕЛЕННЯ ТА ПІСЛЯОТЕЛЬНОГО ПЕРІОДУ У КОРІВ ПОЛІСЬКОЇ М’ЯСНОЇ ПОРОДИ ПІД ВПЛИВОМ МІКРОЕЛЕМЕНТІВ В УМОВАХ МАЛОІНТЕНСИВНОГО ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ

ПЕРЕБІГ ОТЕЛЕННЯ ТА ПІСЛЯОТЕЛЬНОГО ПЕРІОДУ У КОРІВ ПОЛІСЬКОЇ М’ЯСНОЇ ПОРОДИ ПІД ВПЛИВОМ МІКРОЕЛЕМЕНТІВ В УМОВАХ МАЛОІНТЕНСИВНОГО ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ

Назва:
ПЕРЕБІГ ОТЕЛЕННЯ ТА ПІСЛЯОТЕЛЬНОГО ПЕРІОДУ У КОРІВ ПОЛІСЬКОЇ М’ЯСНОЇ ПОРОДИ ПІД ВПЛИВОМ МІКРОЕЛЕМЕНТІВ В УМОВАХ МАЛОІНТЕНСИВНОГО ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,43 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ
ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ
ім.С.З. ГЖИЦЬКОГО
Корейба Людмила Володимирівна
УДК 619:618.2/7:22/28:612.014.
ПЕРЕБІГ ОТЕЛЕННЯ ТА ПІСЛЯОТЕЛЬНОГО
ПЕРІОДУ У КОРІВ ПОЛІСЬКОЇ М’ЯСНОЇ ПОРОДИ
ПІД ВПЛИВОМ МІКРОЕЛЕМЕНТІВ В УМОВАХ МАЛОІНТЕНСИВНОГО ІОНІЗУЮЧОГО
ВИПРОМІНЮВАННЯ
16.00.07 – ветеринарне акушерство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата ветеринарних наук
Львів – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі акушерства, терапії і хірургії та радіологічному центрі Державної агроекологічної академії України Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник : доктор ветеринарних наук, професор,
КАЛИНОВСЬКИЙ Григорій Миколайович,
завідувач кафедри акушерства, терапії і хірургії
Державної агроекологічної академії України
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор,
ЗАВІРЮХА Володимир Іванович,
Львівська державна академія ветеринарної
медицини ім. С.З.Гжицького,
професор кафедри хірургії
кандидат ветеринарних наук,
ВЕЛЬБІВЕЦЬ Микола Васильович,
доцент кафедри акушерства і біотехнології
розмноження тварин Білоцерківського
аграрного університету.
Провідна установа: Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України (м. Київ), кафедра акушерства і штучного осіменіння сільськогосподарських тварин.
Захист відбудеться27.12.2000 р. о 10 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.826.01 у Львівській державній академії ветеринарної медицини ім. С.З.Гжицького за адресою:
79010, м.Львів–10, вул. Пекарська,50 аудиторія №1
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівської державної академії ветеринарної медицини ім. С.З.Гжицького, вул. Пекарська, 50
Автореферат розісланий 18.11.2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат біологічних
наук, доцент Головач П.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Оптимізація живлення, зокрема мінерального, відіграє велику роль у зниженні вмісту радіонуклідів у організмі тварин. Це має надзвичайно важливе значення у біогеохімічних провінціях Житомирщини з дефіцитом рухомих форм цинку і кобальту, а у деяких місцях міді та йоду. За таких умов на організм тварин діє комплекс факторів, що поєднує у собі мікроелементи та радіонукліди.
Недостатнє споживання мікроелементів тваринами, пов’язане з їх дефіцитом у раціоні, призводить до порушення обміну речовин в організмі і розвитку патологічних процесів. Питання оптимального надходження у організм мікроелементів кінцево не вирішено. У період внутрішньоутробного розвитку плід відчуває особливу потребу в мікроелементах і тому великого значення набуває проблема достатнього їх надходження у організм матері при вагітності (М.О.Судаков,1991; Р.Й.Кравців, 1997).
Аварія на Чорнобильській АЕС висунула низку проблем, серед яких - освоєння забруднених радіацією територій і відновлення на них сільськогосподарської діяльності займає особливе місце. Поряд з рекультивацією земель передбачалась реорганізація ведення тваринництва, в основі якої було створення на відновлених, а також забруднених радіонуклідами територіях спеціалізованих господарств з відгодівлі худоби.
Актуальність вибраної теми досліджень обгрунтовується тим, що для розведення в таких господарствах використовується нова, виведена в умовах Житомирщини Поліська м’ясна порода корів. Зараз її розводять у 12 господарствах віднесених до 2 і 3 зон радіаційного забруднення ( В. Білошицький, І. Ковальчук, 1997).
При виведенні Поліської м’ясної породи основну увагу звертали на конституційно-екстер’єрні та продуктивні показники в умовах господарств чистої відносно забруднення радіонуклідами зони.
Враховуючи викладене вище з вважаємо, що вивчення впливу різних доз мікроелементів на перебіг тільності, отелень та післяотельного періоду у корів Поліської м’ясної породи у господарствах зони радіактивного забруднення є актуальним.
Одержані результати досліджень дадуть можливість глибше зрозуміти суть змін у статевому апараті у період плодоносіння і шукати можливі шляхи їх корекції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПЕРЕБІГ ОТЕЛЕННЯ ТА ПІСЛЯОТЕЛЬНОГО ПЕРІОДУ У КОРІВ ПОЛІСЬКОЇ М’ЯСНОЇ ПОРОДИ ПІД ВПЛИВОМ МІКРОЕЛЕМЕНТІВ В УМОВАХ МАЛОІНТЕНСИВНОГО ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок