Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ РОЗРАХУНКІВ В ІНОЗЕМНІЙ ВАЛЮТІ У ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИНАХ

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ РОЗРАХУНКІВ В ІНОЗЕМНІЙ ВАЛЮТІ У ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИНАХ

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ РОЗРАХУНКІВ В ІНОЗЕМНІЙ ВАЛЮТІ У ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИНАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,92 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
УДК 347.4+336.71
 
БОГУН Віктор Павлович
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ РОЗРАХУНКІВ
В ІНОЗЕМНІЙ ВАЛЮТІ
У ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИНАХ
Спеціальність 12.00.04 – Господарське право;
арбітражний процес
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Донецьк – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіко-правових досліджень Національної
академії наук України (м.Донецьк).
Науковий керівник - доктор юридичних наук, професор,
академік НАН України
Мамутов Валентин Карлович,
Інститут економіко-правових досліджень НАН України,
директор (м. Донецьк)
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Опришко Віталій Федорович,
Інститут законодавства Верховної Ради України
директор (м. Київ)
кандидат юридичних наук,
Ашурков Олег Олексійович,
Донецька державна академія управління
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри права (м. Донецьк).
Провідна установа - Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України, кафедра аграрного права (м.Харків)
Захист відбудеться “ 11 ” квітня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “ 1 ” березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Граніш В. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Реформування господарського комплексу України, зміцнення й подальший розвиток її економічної системи є винятково складною проблемою сучасності, ефективне вирішення якої неможливе без існування належного механізму правового регулювання господарської діяльності. Нагальною потребою є створення дійового, компактного та стабільного господарського законодавства, яке б не лише адекватно відображало кардинальні перетворення в економічній сфері, а й забезпечувало їх законність та соціальну спрямованість, про що прямо вказано в статті 13 Конституції України.
Особливо гостро дана проблема торкається зовнішньоекономічної господарської діяльності, яка є одним із найважливіших факторів розвитку національної економіки. Викликано це тим, що недосконалість вітчизняного зовнішньоекономічного законодавства, його безсистемність та суперечливість, а також існуюча практика, при якій “інструкція сильніша закону”, створили підгрунтя для зростання економічної злочинності у сфері зовнішньоекономічної господарської діяльності, призвели до того, що капітали, задіяні в зовнішньоекономічному обороті, виштовхуються не лише в тіньову економіку, а й за межі національної економіки взагалі, що негативно позначається на соціально-економічному розвитку держави. Саме тому актуальними нині є питання подальшого вдосконалення законодавчої бази, яка регламентує сферу розрахунків за експортно-імпортними господарськими операціями. Йдеться про необхідність якнайшвидшого створення цілісної та дійової системи національного законодавства щодо розрахунків у сфері зовнішньоекономічних відносин, оскільки, як засвідчує практика, нині діючі нормативно-правові акти не лише не являють собою системи як такої, а й взагалі не можуть бути визнані задовільними, тому що не здатні забезпечити в окресленій сфері господарської діяльності належного порядку, який повною мірою сприяв би забезпеченню і приватних, і публічних економічних інтересів.
Практичне розв’язання поставленого завдання можливе, по-перше, за умови зміни самого процесу законотворчої діяльності, а по-друге, належного здійснення його виключно на науково і економічно обгрунтованих засадах.
На жаль, у сучасній вітчизняній науковій юридичній літературі відсутні комплексні роботи з питань правового регулювання розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що певним чином і зумовлює нинішній стан у цій галузі, який є далеким від бажаного і тим самим не відповідає ні інтересам держави, ні самих учасників зовнішньоекономічної господарської діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ РОЗРАХУНКІВ В ІНОЗЕМНІЙ ВАЛЮТІ У ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИНАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок