Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДУ АТОМНО-АБСОРБЦІЙНОЇ СПЕКТРОФОТОМЕТРІЇ В СТАНДАРТИЗАЦІЇ ТА КОНТРОЛІ ЯКОСТІ ДЕЯКИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ.

ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДУ АТОМНО-АБСОРБЦІЙНОЇ СПЕКТРОФОТОМЕТРІЇ В СТАНДАРТИЗАЦІЇ ТА КОНТРОЛІ ЯКОСТІ ДЕЯКИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ.

Назва:
ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДУ АТОМНО-АБСОРБЦІЙНОЇ СПЕКТРОФОТОМЕТРІЇ В СТАНДАРТИЗАЦІЇ ТА КОНТРОЛІ ЯКОСТІ ДЕЯКИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,45 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КОММЕДБІОПРОМ
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР ЛIКАРСЬКИХ ЗАСОБIВ
На правах рукопису
Для службового користування
Прим. № _______
ШКЛЯЄВ Сергій Анатолійович
УДК 615.07:543.422
ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДУ АТОМНО-АБСОРБЦІЙНОЇ
СПЕКТРОФОТОМЕТРІЇ В СТАНДАРТИЗАЦІЇ ТА КОНТРОЛІ ЯКОСТІ
ДЕЯКИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ.
15.00.03 – стандартизація та організація виробництва
лікарських засобів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
ХАРКIВ – 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії аналітичної хімії Державного наукового центру лікарських засобів (м. Харків). Коммедбіопром, Національна Академія наук України.
Науковий керівник: доктор фармацевтичних наук,
Підпружников Юрій Васильович,
Державний науковий центр лікарських засобів,
завідувач лабораторії аналітичної хімії
Офіційні опоненти: доктор фармацевтичних наук, професор
Мазур Іван Антонович,
завідувач кафедри фармацевтичної хімії
Запорізького державного медичного університету
доктор хімічних наук, професор
Бланк Абрам Борісович,
завідувач відділом аналитичної хімії інституту
Монокрісталів НТК “Інститут Монокрісталів”
Провідна установа: Українська фармацевтична академія,
кафедра токсікологічної хімії, м. Харків
Захист відбудеться “28” жовтня 1999 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .817.01 при Державному науковому центрі лікарських засобів (310085, м. Харків-85, вул. Астрономічна, 33).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці ДНЦЛЗ
Автореферат розісланий “28” вересня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор фармацевтичних наук, професор М. О. Казарінов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В наш час все більш широкого застосуваня набувають препарати з біологічно активними мікроелементами, наприклад, полівітамінні препарати. Крім цього, особлива увага приділяється збалансованим препаратам, одержаним з лікарської рослинної сировини. В них проявляється синергізм в дії органічних сполук та мікроелементів. Особ-ливістю таких препаратів є те, що мікроелементи знаходяться на мікро рівнях і менше. В зв’язку з цим все більше застосування знаходять високочутливі і селективні методи, серед яких і атомно-абсорбційна (АА) спектрофотометрія.
Починаючи з 1987 року цей метод є фармакопейним і придатний як для визначення основної діючої речовини в субстанції і лікарських формах, так і для нормування домішок токсичних і важких елементів в препаратах.
Однак, методологія застосування ААС в фармацевтичному аналізі розвинута недо-статньо. Різні спроби замінити існуючі групові тести АА визначенням приводили до подорожчання і тривалості аналізу. З іншого боку, застосування неселективних методів для визначення токсичних та каталітично активних елементів в будь-якій субстанції не відображає її дійсної якості. З аналітичної точки зору відсутня стандартизація проведення АА визначень у фармаціі. Крім того, велике різноманіття об’єктів фармацевтичного аналізу тягне за собою значні складності у виборі конкретної методики визначення елементів.
Для вирішення вказаних проблем дослідник повинен мати уяву про склад проби, її властивості, про вплив фонових компонентів на атомізацію елементів. Знання специфічного впливу конкретних домішкових елементів дозволить обрати той або інший метод їх визна-чення. Вивчення джерел можливих помилок у визначенні дозволить вибрати методологію проведення АА визначення елементів. Недостатнє вивчення цих питань обмежує і ускладнює застосування АА спектрофотометрії в фармацевтичному аналізі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана у відповідності з планом науково-дослідних робіт Державного наукового центру лікарських засобів і програмою розвитку науки і техніки Госкоммедбиопрома (№ державної реєстрації 01.93U044239).
Мета і завдання дослідження. Мета даної роботи – виявлення особливостей застосу-вання електротермічного АА аналізу, урахування їх для розробки методик визначення мікроелементів і важких металів в субстанціях і лікарських формах, а також вивчення метрологічних характеристик різних варіантів проведення АА аналізу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДУ АТОМНО-АБСОРБЦІЙНОЇ СПЕКТРОФОТОМЕТРІЇ В СТАНДАРТИЗАЦІЇ ТА КОНТРОЛІ ЯКОСТІ ДЕЯКИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок