Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> розвиток інноваційного підприємництва в транзитивній економіці

розвиток інноваційного підприємництва в транзитивній економіці

Назва:
розвиток інноваційного підприємництва в транзитивній економіці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
43,48 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Зянько Віталій Володимирович
УДК 330.8:334.012.3
розвиток інноваційного підприємництва
в транзитивній економіці
Спеціальність: 08.00.01 – Економічна теорія
та історія економічної думки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий доктор економічних наук, професор,
консультант: заслужений діяч науки і техніки України,
ВАРНАЛІЙ Захарій Степанович,
Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, професор кафедри
економічної теорії.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
академік НАН України,
Пахомов Юрій Миколайович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, директор;
доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України,
Кваснюк Борис Євгенович,
Інститут економіки та прогнозування НАН України, заступник директора;
доктор економічних наук, професор,
Бажал Юрій Миколайович,
Національний університет “Києво-Могилянська академія”, завідувач кафедри економічної теорії.
Захист відбудеться “11” січня 2008 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.13 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90-А, к. 203.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.12.
Автореферат розісланий “5” грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор В.Л. Осецький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Історичний досвід засвідчує, що наука, технології та інновації завжди були вирішальним чинником розвитку суспільства. Але за останні 30-50 років у ринково розвинених країнах інноваційні процеси прискорювалися, набували дедалі більших масштабів. Інноваційна орієнтація підприємницької діяльності, освоєння новітніх досягнень науки і техніки забезпечили суб’єктам господарювання конкурентні переваги, зміцнювали їх ринкові позиції і водночас сприяли економічному розвитку держав, підвищенню рівня та якості життя населення.
Натомість Україна довгий час розвивалась з олігархізованою, надзвичайно енергоємною, енергозалежною і неконкурентоспроможною економікою, та й сьогодні все ще залишається на індустріальній стадії, тоді як промислово розвинені країни давно перейшли до нового – постіндустріального суспільства, в якому на перше місце ставляться знання й інформаційно-телекомунікаційні технології. Саме тому завдання України полягає в тому, щоб, використавши свій науковий потенціал, стати врівень з розвиненими країнами світу, для чого необхідно: значно більше вкладати в людські ресурси, у дослідження і розробку нових технологій; розробляти модель інноваційного економічного розвитку; розвивати інноваційне підприємництво, посилюючи інноваційний характер господарської діяльності.
Існуюча несприйнятливість вітчизняною економікою НТП, зростаюче технологічне відставання від розвинених європейських країн, низька конкурентоспроможність багатьох підприємств і галузей сповільнює також темпи входження України у світове господарство, в межах якого сучасний ринок діє за допомогою нововведень, а інноваційне прискорення є основою його стійкого розвитку. Тому інтеграція у світовий економічний простір вимагає підвищення частки інноваційної продукції та збільшення обсягів надання високотехнологічних послуг.
Отже, проблема формування конкурентоспроможної національної економіки об’єктивно визначає активізацію інноваційної діяльності. Світовий досвід свідчить, що ті країни, які за темпами і якістю економічного зростання, рівнем добробуту громадян прагнуть увійти в число лідерів, повинні бути спроможними сприймати новітні досягнення НТП, ефективно і своєчасно трансформуватися, використовуючи багатофакторне соціально-економічне явище ринкової економіки, як-то підприємництво, зокрема, його специфічний різновид – інноваційне підприємництво.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: розвиток інноваційного підприємництва в транзитивній економіці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок